IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Чувства
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Чувства

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Чувства
    Испратена: 10.Јануари.2006 во 14:42
kolku si dozvoluvate ili ne dozvoluvate drugite da vidat sto cuvstvuvate?

gi pokazuvate li emociite?
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 14:50
Па понекогаш колку и да не сакаме чувствата сами по се*е се исплотуваат на нашите лица, така да понекогаш е навистина тешко да се прикријат емоциите.
Мада секогаш сум била за тоа да се прикаже емотивноста нормално на личности кои знаеш дека тоа нема да ти го злоупотребат
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 14:52
Убава ти е темава......Јас пред блиски луге ги покажувам .......пред останатите Не
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 15:46
нормално дека ги покажувам, се смеам се веселам...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 15:49

pa voglavnom , sakala nejkjela se mi se cita od lice....

pretezno sakam cuvstvata da gi delam so lugjeto , bliski okolu mene. Mada ima momenti koa treba neshto da zadrzish za sebe, eventualno da pottisnesh

Motivation is game in my hands
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 16:34
Jas sum mrtva kako kamen.Retko mozam da gi pokazam moite ljubovni custva.A sto ke gi pokazuvam koga od samite moi dela se cita.
Кон врв
leontina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leontina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2006 во 22:29

Originally posted by natalija natalija напиша:

Па понекогаш колку и да не сакаме чувствата сами по се*е се исплотуваат на нашите лица, така да понекогаш е навистина тешко да се прикријат емоциите.
Мада секогаш сум била за тоа да се прикаже емотивноста нормално на личности кои знаеш дека тоа нема да ти го злоупотребат

ISTOMISLENICKA

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2006 во 10:19
Me citaat devojkite koga sum vljuben vo niv
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2006 во 19:05
Секогаш пробувам да ги контролирам чувствата колку што можам!!! Нормално имало и случаеви кога сум знаел да заплачам пред девојка, имало случаеви кога стварно сум ги покажувал своите силни чувства пред девојка итн... Но сепак секогаш пазам пред кого и каде ги покажувам своите чувства бидејќи има и такви личност кои тоа потоа можат да го искористат против мене!!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2006 во 19:23
najcesto sum kamen mermer olovo, koga stanvit zbor za custva...retko gi pokazuvam onie"vistinskite" custva, a inace kako dobra glumica mozam da krijam i da glumam custva(koga mora)
Точачиња.
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2006 во 19:38
Da sekako gi pokazuvam,ama pred najbliskite pred onie pred koi se custvuvam sigurno....ednas se obidev da gi potisnam cutvata(negirav deka sum tazen)ama mnogu loso se custvuvav dolgo vreme...vednas stom ima kazav na prijatelite kako se custvuvam kako da mi padna kamen od srcevo....CUSTVATA POSTOJATA ZA DA BIDAT ISKAZANI......covek bez emocii kako avtomobil bez gorivo!
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2006 во 19:50
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

Da sekako gi pokazuvam,ama pred najbliskite pred onie pred koi se custvuvam sigurno....ednas se obidev da gi potisnam cutvata(negirav deka sum tazen)ama mnogu loso se custvuvav dolgo vreme...vednas stom ima kazav na prijatelite kako se custvuvam kako da mi padna kamen od srcevo....CUSTVATA POSTOJATA ZA DA BIDAT ISKAZANI......covek bez emocii kako avtomobil bez gorivo!

ubavo skroeno...i jas mislam deka custvata postojat za da bidat iskazani!
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2006 во 22:44
Vo koe vustvo najmnogu uziovate...t.e.koe custvu vi prilega najdobro?!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 11:22
Уф.. сега ми дојде онака спонтано во глава
Како да се прикрие болката што ја разара душата од љубов.. изиграваш дворски шут, и тешиш се околу дека се е во ред...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.