Испечати | Затвори го прозорот

Чувства

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2599
Датум на принтање: 26.Април.2024 во 23:29
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Чувства
Постирано од: batt's
Наслов: Чувства
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 14:42
kolku si dozvoluvate ili ne dozvoluvate drugite da vidat sto cuvstvuvate?

gi pokazuvate li emociite?

-------------



Коментари:
Постирано од: natalija
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 14:50
Па понекогаш колку и да не сакаме чувствата сами по се*е се исплотуваат на нашите лица, така да понекогаш е навистина тешко да се прикријат емоциите.
Мада секогаш сум била за тоа да се прикаже емотивноста нормално на личности кои знаеш дека тоа нема да ти го злоупотребат

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 14:52
Убава ти е темава......Јас пред блиски луге ги покажувам .......пред останатите Не


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 15:46
нормално дека ги покажувам, се смеам се веселам...

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 15:49

pa voglavnom , sakala nejkjela se mi se cita od lice....

pretezno sakam cuvstvata da gi delam so lugjeto , bliski okolu mene. Mada ima momenti koa treba neshto da zadrzish za sebe, eventualno da pottisnesh



-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: engie
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 16:34
Jas sum mrtva kako kamen.Retko mozam da gi pokazam moite ljubovni custva.A sto ke gi pokazuvam koga od samite moi dela se cita.


Постирано од: leontina
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 22:29

Originally posted by natalija natalija напиша:

Па понекогаш колку и да не сакаме чувствата сами по се*е се исплотуваат на нашите лица, така да понекогаш е навистина тешко да се прикријат емоциите.
Мада секогаш сум била за тоа да се прикаже емотивноста нормално на личности кои знаеш дека тоа нема да ти го злоупотребат

ISTOMISLENICKA



Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 12.Јануари.2006 во 10:19
Me citaat devojkite koga sum vljuben vo niv

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 12.Јануари.2006 во 19:05
Секогаш пробувам да ги контролирам чувствата колку што можам!!! Нормално имало и случаеви кога сум знаел да заплачам пред девојка, имало случаеви кога стварно сум ги покажувал своите силни чувства пред девојка итн... Но сепак секогаш пазам пред кого и каде ги покажувам своите чувства бидејќи има и такви личност кои тоа потоа можат да го искористат против мене!!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: joki
Датум на внесување: 12.Јануари.2006 во 19:23
najcesto sum kamen mermer olovo, koga stanvit zbor za custva...retko gi pokazuvam onie"vistinskite" custva, a inace kako dobra glumica mozam da krijam i da glumam custva(koga mora)

-------------
Точачиња.


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 12.Јануари.2006 во 19:38
Da sekako gi pokazuvam,ama pred najbliskite pred onie pred koi se custvuvam sigurno....ednas se obidev da gi potisnam cutvata(negirav deka sum tazen)ama mnogu loso se custvuvav dolgo vreme...vednas stom ima kazav na prijatelite kako se custvuvam kako da mi padna kamen od srcevo....CUSTVATA POSTOJATA ZA DA BIDAT ISKAZANI......covek bez emocii kako avtomobil bez gorivo!


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 12.Јануари.2006 во 19:50
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

Da sekako gi pokazuvam,ama pred najbliskite pred onie pred koi se custvuvam sigurno....ednas se obidev da gi potisnam cutvata(negirav deka sum tazen)ama mnogu loso se custvuvav dolgo vreme...vednas stom ima kazav na prijatelite kako se custvuvam kako da mi padna kamen od srcevo....CUSTVATA POSTOJATA ZA DA BIDAT ISKAZANI......covek bez emocii kako avtomobil bez gorivo!

ubavo skroeno...i jas mislam deka custvata postojat za da bidat iskazani!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 12.Јануари.2006 во 22:44
Vo koe vustvo najmnogu uziovate...t.e.koe custvu vi prilega najdobro?!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 11:22
Уф.. сега ми дојде онака спонтано во глава
Како да се прикрие болката што ја разара душата од љубов.. изиграваш дворски шут, и тешиш се околу дека се е во ред...

-------------


Постирано од: brmbrm
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 11:48


 

 



Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 11:52
Originally posted by natalija natalija напиша:

Уф.. сега ми дојде онака спонтано во глава
Како да се прикрие болката што ја разара душата од љубов.. изиграваш дворски шут, и тешиш се околу дека се е во ред...



што значи ова
Наталијо рџо женска

-------------

Come on and be my little good luck charm -



Постирано од: blue
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 12:01
da natalijo, shto znachi?


Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 22.Јануари.2006 во 12:36

 

Iskazuvam custva i emocii , cak je moralnost kaj mene. Moram da zboram za toa sto mi lezi na dushicka ... Bre ke puknam ako ne se iskazam :-)



Постирано од: strelicka
Датум на внесување: 25.Јануари.2006 во 19:40
Originally posted by joki joki напиша:

najcesto sum kamen mermer olovo, koga stanvit zbor za custva...retko gi pokazuvam onie"vistinskite" custva, a inace kako dobra glumica mozam da krijam i da glumam custva(koga mora)
zivotov e  edna  golema  gluma  .....to e to... zaebi cuvstva koga sakash da ne mozesh da gi pokazes a koga nekish da  gi glumish to e srajne  bee

-------------
suck my kiss


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 26.Јануари.2006 во 08:32
го знаете-- ЗАКОН НА СПРОТИВНОСТИ:ако не почувствуваш БОЛКА како би знаел  што е РАДОСТ!!!

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 02.Март.2006 во 20:07
Originally posted by natalija natalija напиша:

Уф.. сега ми дојде онака спонтано во глава
Како да се прикрие болката што ја разара душата од љубов.. изиграваш дворски шут, и тешиш се околу дека се е во ред...


a bolkata ostanuva vnatre.
mi se slucilo ova, za da ne ja pokazam bolkata koja mi ja predizvikala ljubovta da naogjam druga preokupacija i da se smeam koga ne mi se smeelo i d agi tesam drugite koga mene najmnogu mi trebala uteha.
ama mi se ima sluceno i koga sum se osekal taka, povredeno, da kazam nekomu i tolku mnogu da mi olesni sto ne mi se veruvalo kolku bil golem tovarot sto sum go nosel.
sepak so bolakata polesno se borime koga nekomu ke mu se doverime.

sakam da i kazam na taa licnost: FALA STO SI TUKA ZA MENE:)

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 03.Март.2006 во 14:44
Добро е да се подели со некој близок она што ти лежи на душа. Не само што ќе ти олесни, туку може да се случи и да ти помогне... или да ти даде добар совет. А некогаш помага и само тоа што ќе те ислуша...исто како да си бил на психијатар :)   

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 03.Март.2006 во 14:46
Да Јулија имаш право понекогаш е доволно и да те сослушаат, Пријателите сенајголемото богатство на светот, непријателите сами си ги ствараме

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 03.Март.2006 во 15:34
Така е Наталија, пријателите се најголемо богатство, зашто остануваат со нас и покрај тоа какви сме     

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 03.Март.2006 во 15:37
Да..не примиле со сите наши мани и предрасуди и колку и да претераме не разбираат. Многу е убаво кога некој ќе се најде тука да те ислуша и даде совет каков и да е помага самата мисла дека има некој тука

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 03.Март.2006 во 15:41

Да навистина е така тоа



Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 07.Мај.2006 во 09:41

Custva....Sekogas koga sum gi iskazala na partnerot...sum se izgorela...a i na prijatelite tesko im se otvoram...koga navistina nesto mnogu ke me zdoboli...ama stvarno mnogu...



-------------


Постирано од: malecka
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 14:26
Една од моите најголеми грешки е токму тоа што сум премногу горда и исплашена дека ќе бидам повредена, па токму затоа ретко кога, речиси никогаш не покажувам чувства... Знаете ли дека ТЕ САКАМ имам кажано само неколку пати до сеа?! А токму личноста што ЈА САКАМ веќе три години (иако ништо не правам со него - нит идеме, нит се муваме) ПОЈМА НЕМА ЗА ТОА!!! Па немам храброст да му кажам..
CryCryCryCryCry


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 14:39
Отвори срцето отвори душата.. Стравот само ќе те држи подалеку од тоа што треба да го имаш..
Нити емоциите, ни покажаните чувства нема зло да ти донесат само придобивка повеке...Wink


-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 14:49
Originally posted by malecka malecka напиша:

Една од моите најголеми грешки е токму тоа што сум премногу горда и исплашена дека ќе бидам повредена, па токму затоа ретко кога, речиси никогаш не покажувам чувства... Знаете ли дека ТЕ САКАМ имам кажано само неколку пати до сеа?! А токму личноста што ЈА САКАМ веќе три години (иако ништо не правам со него - нит идеме, нит се муваме) ПОЈМА НЕМА ЗА ТОА!!! Па немам храброст да му кажам..
CryCryCryCryCry


--------------------

Pishi mu anonimno pismo ..l. remeti go malce ... i na kraj koa ke se zaljubi u tebe ...  kazi mu ja sum taa... problem solvedWink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 14:49
Malecka...znaci go vide princot na bel konj...rizikuvaj slusaj sovet od kockar kako mene ...kazi mu sto custvuvas..no vnimavaj kako ke go kazes toa....moze da go zloupotrebi protiv tebe i da go izgubis zasekogas...vremeto ke ti kaze koga da mu kazes deka go sakas....sreken sum sto znaes koj e tvoj princ....koga ke mu kazes te sakam vi posakuvam zivotot da vi bide bajka,da oformite kralstvo od mali princovi i princezi ....a ako vi treba dvorski sut tuka sum jas i moeto budalesto celo ...cirlili li bam bam ( ako se sekavate na toj crtan Tongue )

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 14:53
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Malecka...znaci go vide princot na bel konj...rizikuvaj slusaj sovet od kockar kako mene ...kazi mu sto custvuvas..no vnimavaj kako ke go kazes toa....moze da go zloupotrebi protiv tebe i da go izgubis zasekogas...vremeto ke ti kaze koga da mu kazes deka go sakas....sreken sum sto znaes koj e tvoj princ....koga ke mu kazes te sakam vi posakuvam zivotot da vi bide bajka,da oformite kralstvo od mali princovi i princezi ....a ako vi treba dvorski sut tuka sum jas i moeto budalesto celo ...cirlili li bam bam ( ako se sekavate na toj crtan Tongue )


-----------------------------------------------------------------------------


A be ne i praj film romantiki...devojce slusaj go nindza ...igraj na karta misterija... em si bezbedna... em ke go zbaris ... a vaka moze i da te odbie... ili ako mu kazes direktno ima sansi i da te iskoristi pa posle da bides tazna...

Zatoa pisi mu pismenca , butaj mu gi u email...ili pod vrata ... ajde nie ke ti gi pisueme ...

Wink



-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 14:55
Originally posted by malecka malecka напиша:

Една од моите најголеми грешки е токму тоа што сум премногу горда и исплашена дека ќе бидам повредена, па токму затоа ретко кога, речиси никогаш не покажувам чувства... Знаете ли дека ТЕ САКАМ имам кажано само неколку пати до сеа?! А токму личноста што ЈА САКАМ веќе три години (иако ништо не правам со него - нит идеме, нит се муваме) ПОЈМА НЕМА ЗА ТОА!!! Па немам храброст да му кажам..
CryCryCryCryCry
Srce i jas ja imam istata "bolest" pa epten dobro razbiram kako se osekas...I ne e toa tolku gordost duso,kolku sto e nesigurnost vo sebe...Veruj znam...I ima samo eden "lek"...Da pocnes da se sakas sebe si poveke,da veruvas cvrsto vo sebe...edinstveno taka ke uspees otvoreno da gi iskazes custvata i pritoa da ne se plasis deka ke bides povredena...Za da te saka i ceni nekoj,mora prvo ti da se sakas i cenis ti samata


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:08
Одлично Кандид, во потполност се согласувам со тебе..
Нема страв од сигурност, стравот од неуспех води длабоко надоле..
Со чиста мисла и дело не верувам дека некој ќе те одбие, не поготово кога се работи за емоција..
Со самото кочење ги кочиш и најубавите и најпозитивните мисли, а тоа кај другата страна дава прашалници и незаинтересираност..
отвори се...мој совет само ќе добиеш доколку си сигурна во своите чувства..


-------------


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:09
Samo nemoj premnogu da se cenis i sakas ...ke stanes narcis...dozvoli malku da te saka i nekoj drug  Star

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:11
Originally posted by batt's batt's напиша:

kolku si dozvoluvate ili ne dozvoluvate drugite da vidat sto cuvstvuvate?

gi pokazuvate li emociite?


Pa da bidam iskrena, mnogu sum emocionalna licnost osobeno koga stanuva zbor za ljubov i pijatelstvo Embarrassed
inaku najcesto koga sum srekna , toa mozat okolu mene i drugite da go zabelezat, a sto se odnesuva do lutina, nervoza, ljubomora i nekoi takvi cuvstva, sekogas se trudam da gi sokrijam tie cuvstva


-------------


Постирано од: malecka
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:18
Фала на сите што ме советувавте...ќе ризикувам, зашто само така можам да добијам.... ФАЛА


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:19
Girll...mnogu utopisticko razmisluvanje..granici so sovrsenstvo...pocituvam tvoj stavStar ...sepak moj stav e da gi pokazuvas site emocii..i ubavi i losi...zosto tie losi emocii moze da te ugusat Smile

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:21
Ete taka malecka ...postapi kako prav kockar ...rizikuvajTongue

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:22
E sto go zaebavte devojcevo... da otide nespremno... toj e nekoj kopuk od 16 godini... odma ke ja legne... i ke ja batali posle koa ke mu priznae... bolje ne davajte takvi soveti na maloletnicki drug pat...

Kaj ziveete Vie u svetot na romantikite ? Princovi chuda... poleka ...  se ke si dojde na svoe mesto ne ko prle pred magare...  Devojce dodeka ne e kasno slusaj go ti cicko nindza

Wink 

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:24
Ps izvini dusho aj kazi na cicko nindza ...kolku godinki imash... ne poveke od 16 neli ??


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:24
Prasanje do kockar: Ti gi imas site mozni odgovori ili...?Da ne vezbas slucajno grupna psiho terapija...No hard feelings,I'm just curiousLOLLOLLOL


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:25
Јас не ги кријам емоциите, кога сум тажна брате тажна сум и крај не ке изигравам глупи август и маска пред другите... Кога сум љута, љута сум најчесто тогаш сите дознаваат, знам да викнам, опцујам а богами и некој регистар зафрлам LOLLOLLOLLOL
ако ептен сум извадена од кожа, а тоа можат само луге со ниска свест да ми го предизвикаат и лажговци се разбира...
а можам и да бидам лута и на сето тоа сеир да факам.. зависи..
А кога сакам?? туууу Сите знаат дури до Јапонија се слуша LOLLOLLOLLOL

Да се дообјаснам има луѓе не разбираат..
Грличка ова беше до тебе мила EmbarrassedEmbarrassed


-------------


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:28
Ne ...kandid..gi nemam site odgovori..ako gi imav togas ke bev bog ....se sto sakam e da go kazam mojot stav...stav na obicen smrtnik ....i ne se lutam...zosto da se lutam ...ti si imas svoj stav za nestata...jas moj ...bas e fino toa ...covek taka uci ,se usovrsuva... draga moja kandid Smile

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:29
Originally posted by malecka malecka напиша:

Една од моите најголеми грешки е токму тоа што сум премногу горда и исплашена дека ќе бидам повредена, па токму затоа ретко кога, речиси никогаш не покажувам чувства... Знаете ли дека ТЕ САКАМ имам кажано само неколку пати до сеа?! А токму личноста што ЈА САКАМ веќе три години (иако ништо не правам со него - нит идеме, нит се муваме) ПОЈМА НЕМА ЗА ТОА!!! Па немам храброст да му кажам..
CryCryCryCryCry

Ќе те реплицирам малечко за да се допрочита..
3 Години се во прашање...
Не мора да му кажуваш те сакам, најтежок збор..Покажи му некако на начин кој што ти мислиш дека он прикладно би го прифатил..Доколку ја прифати играта продолжи понатаму, зборовите сами по себе ке си дојдат.



-------------


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:29
Natalija...toa sakav i jas da go kazam..milo mi e sto sme istomislenici Star

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:32
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Girll...mnogu utopisticko razmisluvanje..granici so sovrsenstvo...pocituvam tvoj stavStar ...sepak moj stav e da gi pokazuvas site emocii..i ubavi i losi...zosto tie losi emocii moze da te ugusat Smile


Fala za sovet, ama se cuvstvuvam nezgodno ako gi pokazuvam i tie losi cuvstva, a ne za drugo, ne sakam da im go rasipuvam raspolozenieto na drugite poradi moite takvi cuvstva


-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:35
затоа и се пријателите ако ти се вистински пријатели да ти се најдат и во добро и во зло..
Не е само да им ги прикажеме добрите чувстав.. Понекогаш многу совети се добре дојдени така не ги прикривај никогаш.. Тие што те сакаат ке ти се најдат и во најлошото..



-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:35
Originally posted by natalija natalija напиша:

Јас не ги кријам емоциите, кога сум тажна брате тажна сум и крај не ке изигравам глупи август и маска пред другите... Кога сум љута, љута сум најчесто тогаш сите дознаваат, знам да викнам, опцујам а богами и некој регистар зафрлам LOLLOLLOLLOL
ако ептен сум извадена од кожа, а тоа можат само луге со ниска свест да ми го предизвикаат и лажговци се разбира...
а можам и да бидам лута и на сето тоа сеир да факам.. зависи..
А кога сакам?? туууу Сите знаат дури до Јапонија се слуша LOLLOLLOLLOL

Да се дообјаснам има луѓе не разбираат..
Грличка ова беше до тебе мила EmbarrassedEmbarrassed



Nate mila, mene samo ko mu pukne filmot , togas mozam da gi pokazam losite cuvstva, vo drugi slucaevi, se trudam da gi sokrijam.
Uste nesto specificno za mene: mnogu lesno moze nekoj da me iznervira, ama tuka e i mojata tolerancija Big%20smile


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:37
Nate, mnogu te sakam Tongue
lele out od temata sum, ako vi smeta ovoj post brisete slobodno, ama morav da se iskazam Embarrassed


-------------


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:37
Girl...se gleda deka si golema drugarka....sepak drugarite se tuka da ti pomognat  ...ako mozes da se spravis sama so tie losi emocii super bas mi e milo Star
 
I girl ne bese sovet tuku moj stav...ne me biva bas za soveti ...no ako ti pomogna mojot stav milo mi e Smile


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: malecka
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:37
Имам 17 години и тоа ми е сосем доволно за да бидам свесна кога некој осеќа нешто за мене и тоа е повеќе него од желба за секс... И верувај, нинџа, дека многу добро го знам типот за да би ме изиграл така...али ок. Ти си имаш свои ставови и мислења, јас свои...па и не би било интересно сите да сме истомисленици, нели?!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:38
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:


Nate mila, mene samo ko mu pukne filmot , togas mozam da gi pokazam losite cuvstva, vo drugi slucaevi, se trudam da gi sokrijam.
Uste nesto specificno za mene: mnogu lesno moze nekoj da me iznervira, ama tuka e i mojata tolerancija Big%20smile

Ете и јас го викам тоа.. Се случува нервозата да ја прикријам таму каде треба...само ако може да ми се врати злоупотреби..иначе кај најблиските не ја кријам..
100 на саат се како да ми помогнат и тоа завршува најчесто со добро расположение и смеа.. да ги кријам ке мизерувам со нив уште многу време..Embarrassed


-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:39
Originally posted by malecka malecka напиша:

Имам 17 години и тоа ми е сосем доволно за да бидам свесна кога некој осеќа нешто за мене и тоа е повеќе него од желба за секс... И верувај, нинџа, дека многу добро го знам типот за да би ме изиграл така...али ок. Ти си имаш свои ставови и мислења, јас свои...па и не би било интересно сите да сме истомисленици, нели?!

Тооо Мало само напред мила и буткај се пред себе...Бори се за своето EmbarrassedEmbarrassedWinkWink


-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:39
Originally posted by malecka malecka напиша:

Имам 17 години и тоа ми е сосем доволно за да бидам свесна кога некој осеќа нешто за мене и тоа е повеќе него од желба за секс... И верувај, нинџа, дека многу добро го знам типот за да би ме изиграл така...али ок. Ти си имаш свои ставови и мислења, јас свои...па и не би било интересно сите да сме истомисленици, нели?!


---------------

Devojce ja sakam da te zashtitam ...ti kazuem od maska gledna tocka... sto se prai koga mu se nudis na tacna... a ti imas negde 17-18 godini...

Hhh ne mi bese muabetot za loso ... zimi katanataWink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:40
Toj ne e dovolno zrel da go sfati toj gest ... zatoa PAZI SEWink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:42
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

Nate, mnogu te sakam Tongue
lele out od temata sum, ako vi smeta ovoj post brisete slobodno, ama morav da se iskazam Embarrassed

Ете емоција и тоа прекрасна..
И јас те сакам тебе Hug и не бришам ни у кој случај кога се работи за спонтана искажана прекрасна емоцијаEmbarrassed


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:42
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Girl...se gleda deka si golema drugarka....sepak drugarite se tuka da ti pomognat  ...ako mozes da se spravis sama so tie losi emocii super bas mi e milo Star
 
I girl ne bese sovet tuku moj stav...ne me biva bas za soveti ...no ako ti pomogna mojot stav milo mi e Smile



Veruvaj deka ke mi bide od golema pomos, bas ubavo sto sekoj so svojot karakter si go kazuva svojot stav...Imam uste mnogu da ucam vo zivotot, ne e se taka rozovo Cry
Kako i da e, od srce ti blagodatram i na tebe i na milata Nate za vasite iskreni odgovori Hug


-------------


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:43
Ninga....nemoj taka....so vreganje....Nate si kaza svoj stav ...bas bese mladalacki,svez i romanticen...ne gledam nikakva stara moma ...bas gledam edna fina dama ....nemoj da mislis ja branam ili tebe te napagam ...no ako si ona sto go napisa citiram :
 
Jas sum eden fin i romanticen tip, koj saka prosetki, cvekinja, poezija...
 
nemase da go napisis ona pogore :(
 
A Natali i tebe ne ti lici nekogo da narekuvas bagra ..moram da te iskaram ...no posto gi iskazuvas emociite javno O.K. prosteno ti e  :)


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:45
Originally posted by nindza nindza напиша:

Originally posted by malecka malecka напиша:

Имам 17 години и тоа ми е сосем доволно за да бидам свесна кога некој осеќа нешто за мене и тоа е повеќе него од желба за секс... И верувај, нинџа, дека многу добро го знам типот за да би ме изиграл така...али ок. Ти си имаш свои ставови и мислења, јас свои...па и не би било интересно сите да сме истомисленици, нели?!


---------------

Devojce ja sakam da te zashtitam ...ti kazuem od maska gledna tocka... sto se prai koga mu se nudis na tacna... a ti imas negde 17-18 godini...

Hhh ne mi bese muabetot za loso ... zimi katanataWink

Хм.. зашто ме тера мисла дека сакаш под сукња да и се пикнеш??Ermm
Какво нудење бе, само секс ли ти е у глава..
Девојката има проблем и доволно е зрела за да расуди дали да си покаже емоции или не..



-------------


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:48
Malecka ....Ninga do nekade e vo pravo ...navistina sme maskite losi koga nekoja devojka ke ni dojde kako na tacna....togas plenot e lesen i veke ne e interesen....sosema e drugo koga ke se pomacime za nekoja dama...togas toj plen ne sakame da go izgubime bas lesno .....ubavo e da najdes nekoj balans izmegu ...ako mozes .....tuka ne mozam barem jas da ti pomognam ...sama treba da go najdes toj balans ...a i ke go najdes veruvaj mi so tek na vreme Smile

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:50
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Ninga....nemoj taka....so vreganje....Nate si kaza svoj stav ...bas bese mladalacki,svez i romanticen...ne gledam nikakva stara moma ...bas gledam edna fina dama ....nemoj da mislis ja branam ili tebe te napagam ...no ako si ona sto go napisa citiram :
 
Jas sum eden fin i romanticen tip, koj saka prosetki, cvekinja, poezija...
 
nemase da go napisis ona pogore :(
 
A Natali i tebe ne ti lici nekogo da narekuvas bagra ..moram da te iskaram ...no posto gi iskazuvas emociite javno O.K. prosteno ti e  :)

Благодарам за простувањето, само јас никого не навредив...
Девојката си има проблем делиме совети.. Нека си го искаже своето без преседан и отворено срце..
Секако се извинувам за зборот багра.. ајде ке идам со стари волци да се справи.. може бејб? Embarrassed
П.С гушка до тебе за прекрасните зборови.. Нинџа знае колку сум јас дама и убава.. EmbarrassedEmbarrassed




-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:50

[/QUOTE]
Хм.. зашто ме тера мисла дека сакаш под сукња да и се пикнеш??Ermm
E ne znam na kogo mu e sex u glavata... taa e maloletna svasta od tebe bogami MOMO hehehe


Какво нудење бе, само секс ли ти е у глава..

Se misli nudenje...eve te sakam...i on napalen tinejdzer sto ke naprai.. da ne i pisue poezija mozda na toa ... ima da ja iskine... u 95% slucai ... zatoa pretpazlivo...

Девојката има проблем и доволно е зрела за да расуди дали да си покаже емоции или не..

Ne e dovolno zrela cim ceka 3 godini , da iskaze cuvstva ... Momo edna nizaeddna LOL !

[/QUOTE]

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: pukanka
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:51
Sekogas treba da bides eden cekor ponapred od maskite, dokolku ne ostane barem trunka misterija sto se imas da dades od sebe--ke im stanes dosadna za navistina kuso vreme!


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:53
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Malecka ....Ninga do nekade e vo pravo ...navistina sme maskite losi koga nekoja devojka ke ni dojde kako na tacna....togas plenot e lesen i veke ne e interesen....sosema e drugo koga ke se pomacime za nekoja dama...togas toj plen ne sakame da go izgubime bas lesno .....ubavo e da najdes nekoj balans izmegu ...ako mozes .....tuka ne mozam barem jas da ti pomognam ...sama treba da go najdes toj balans ...a i ke go najdes veruvaj mi so tek na vreme Smile


-----------------------------

Samo da te ispravam... ne maskite sme losi... nego nedozreanite maski se loshi... ne od sto se loshi nego mu ja mislat so drugata glava poveke i se spremni se da napravat samo da se dokazat sami na sebe... e toa e poentata...

Inache bagra momcite se najloshi LOL LOL LOL LOL LOL


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: malecka
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:55
Originally posted by nindza nindza напиша:



Хм.. зашто ме тера мисла дека сакаш под сукња да и се пикнеш??Ermm
E ne znam na kogo mu e sex u glavata... taa e maloletna svasta od tebe bogami MOMO hehehe


Какво нудење бе, само секс ли ти е у глава..

Se misli nudenje...eve te sakam...i on napalen tinejdzer sto ke naprai.. da ne i pisue poezija mozda na toa ... ima da ja iskine... u 95% slucai ... zatoa pretpazlivo...

Девојката има проблем и доволно е зрела за да расуди дали да си покаже емоции или не..

Ne e dovolno zrela cim ceka 3 godini , da iskaze cuvstva ... Momo edna nizaeddna LOL !

[/QUOTE][/QUOTE]
 
Епа, баш за да не бидам заебана и искористена па фрлена ко стар партал, си остаив доволно простор и време за да боље го запознаам типот...и успеав. Знам дека не е таков да размишља само за секс. Знам дека ако зборам најискрено со него и он ќе биде најискрен со мене.. го познавам доволно.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:56
Originally posted by nindza nindza напиша:



Хм.. зашто ме тера мисла дека сакаш под сукња да и се пикнеш??Ermm
E ne znam na kogo mu e sex u glavata... taa e maloletna svasta od tebe bogami MOMO hehehe


Какво нудење бе, само секс ли ти е у глава..

Se misli nudenje...eve te sakam...i on napalen tinejdzer sto ke naprai.. da ne i pisue poezija mozda na toa ... ima da ja iskine... u 95% slucai ... zatoa pretpazlivo...

Девојката има проблем и доволно е зрела за да расуди дали да си покаже емоции или не..

Ne e dovolno zrela cim ceka 3 godini , da iskaze cuvstva ... Momo edna nizaeddna LOL !

[/QUOTE][/QUOTE]

Па мома сум бе... не сум од двополните..
Затоа и дадов совет да почне малку со игра ( ме разбра малечката) да опипа пулс и да знае на што е..зборовите сами ке си дојдат..
Него.. да се вратам на тебе.. Стара мома.. Бејби па тоа е комплимент, значи сум созреала и дораснала и прераснала на културата над тебе.. Embarrassed


-------------


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:56
Natalija ...stom doaga guskanjeto od Minister za guskanje so zlaten orden premnogu sum pocesten ...za vozvrat za cesta koja ja imam od tebe:
 
Ti baknuvam raka....ostanatoto go ostavam na najsrekniot covek na svetot koj ima dozvola da uziva vo tvojata ubavina Smile


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:56
Епа, баш за да не бидам заебана и искористена па фрлена ко стар партал, си остаив доволно простор и време за да боље го запознаам типот...и успеав. Знам дека не е таков да размишља само за секс. Знам дека ако зборам најискрено со него и он ќе биде најискрен со мене.. го познавам доволно.


E pa ako e bash taka idi smesta zalapaj go ne mu ja misliLOL LOL LOL LOL LOL


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: malecka
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:58
Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile еј, ај сеа ти не претеруј SmileSmileSmileSmileSmile


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 15:58
Originally posted by malecka malecka напиша:


 
Епа, баш за да не бидам заебана и искористена па фрлена ко стар партал, си остаив доволно простор и време за да боље го запознаам типот...и успеав. Знам дека не е таков да размишља само за секс. Знам дека ако зборам најискрено со него и он ќе биде најискрен со мене.. го познавам доволно.


Драго ми е ова што го читам навистина... Тогаш ништо не те спречува да продолжиш понатаму.. Само малку самодоверба плус и се ќе биде во ред..Wink


-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 16:00
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Natalija ...stom doaga guskanjeto od Minister za guskanje so zlaten orden premnogu sum pocesten ...za vozvrat za cesta koja ja imam od tebe:
 
Ti baknuvam raka....ostanatoto go ostavam na najsrekniot covek na svetot koj ima dozvola da uziva vo tvojata ubavina Smile

Ти благодарам навистина од се срце.. Верувај ми среќен е и тоа многуEmbarrassedEmbarrassedHug


-------------


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 16:02
Drustvence vi posakuvam ubav den i ubava misla sekogas  Star
 
Od mene tolku ...treba doma da se odi ...milo mi bese sto se druzevme denes Embarrassed


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 16:05
Пријатен и релаксирачки ден и многу позитивности..Коцкар

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 16:07
Nate,srce ubavo  popladne

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 16:08
Благодарам мила исто и на тебе прекрасно попладне полн насмевки EmbarrassedHug

-------------


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 17:46
Да. Ги покажувам.Најчесто.Но не секогаш.Зависи од ситуацијата. Од човекот. Многу радо ги кажувам, а најрадо / пишувам.Со текот на времето сум поотворена. И поискрена. А што некој ќе прави со тоа, тоа не е мој проблем. Јас сум си јас и најважно ми е да си останам доследна на себе си.Оној кој треба ќе ме разбере или барем ќе се потруди. Истото важи и во обратен правец.


Постирано од: elizabeta
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 18:48
Originally posted by batt's batt's напиша:

kolku si dozvoluvate ili ne dozvoluvate drugite da vidat sto cuvstvuvate?

gi pokazuvate li emociite?
 
zavisi od toa koi se tie drugite Smile
 
nekomu mu pokazuvam a nekomu ne, koj kolku zasluzil Smile


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 19:46
најчесто ги кажувам моите чувства.

-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 05.Март.2007 во 23:27
Originally posted by batt's batt's напиша:

kolku si dozvoluvate ili ne dozvoluvate drugite da vidat sto cuvstvuvate?

gi pokazuvate li emociite?
 
koga e u pitanje ljubovta jas sum mnogu sramezliva licnost i mi treba vreme za da pocnam da gi pokazuvam emociite kon partnerot.


-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 05.Март.2007 во 23:29
znachi,...se zaebavash so mene,a?CryCry

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 05.Март.2007 во 23:31
Originally posted by brza brza напиша:

znachi,...se zaebavash so mene,a?CryCry
 
srci ne se razocaruvaj pa ti odma,so maz ke si, odma se otkazuvas a?Smile


-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 05.Март.2007 во 23:36
ne se otkazuvam,...ama,sepak reche neshto pred nekoe vreme,....ama aj ke probam da mi te "skrsham".........LOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 05.Март.2007 во 23:38
Koj ne me znae vednas ke mu stane jasno kakva licnost sum,znaci gi pokazuvam cuvstvata i koga treba pa i koga ne treba.
Nekogas vo nekoi situacii toa i ne e mnogu pozelno ama sto da pravam toa sum jas....


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 05.Март.2007 во 23:44
Исто и јас... Многу ретко можам да скријам нешто... 

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 05.Март.2007 во 23:48
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Исто и јас... Многу ретко можам да скријам нешто... 


Zlatna na mamma da znaes ic ne cini toa vo ova vreme!!


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: brza
Датум на внесување: 05.Март.2007 во 23:49
a,ti stvarno si bila matora?,....izvini na izrazotLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 05.Март.2007 во 23:51
Originally posted by mamma mamma напиша:

Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Исто и јас... Многу ретко можам да скријам нешто... 


Zlatna na mamma da znaes ic ne cini toa vo ova vreme!!


Знам, ама што да правам??? Cry


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 00:53
Originally posted by brza brza напиша:

a,ti stvarno si bila matora?,....izvini na izrazotLOL


Da be ,a ti sto mislese deka lazam?
Sramota e matora da laze.
Ne se zezam stvarno imam 46 god.I mu smeta li toa na nekogo??
Ili mislis deka ne se snaodjam vo temive???


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 00:56
ma,...odlichna si,....kako za mammaLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 00:59
Originally posted by brza brza напиша:

ma,...odlichna si,....kako za mammaLOL


Ke vidis ti......i ti.....(i posle facata)

Ama i ti nesto ne si "u cvetu mladosti"


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 01:02
hahaha,...od kaj pa toa?

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 01:04
Brza....... kolku godini imasWink
 
i zamisli....dojdov nekako do 4000-ka....Tongue


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 01:04
Pa "samo" 7god.si pomlad od mene,hahaha,

Si napraivme dijalog vecerva,gi zapostavivme temive za razgovor


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 01:05
Mamma, stvarno Brza e tolku mladLOLLOLLOL


Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 01:07
LOL hehehehe LOLLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 01:07
Originally posted by cecka cecka напиша:

Mamma, stvarno Brza e tolku mladLOLLOLLOL


Abe ne mu zameraj,ke porasne!!


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 01:08
Originally posted by brza brza напиша:

LOL hehehehe LOLLOL
ne bidi dvosmislen Brza....so znaci...deka si pomlad ilipostarWink


Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 01:08
ceco,..zatoa li ne spiesh,......vikaat starite mnogu malku spijat,...LOLLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 01:09
Brza ke ti cestitam rodenden na 26.ovoj mesec

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk