IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Екстинкција на договори
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Екстинкција на договори

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Asdis Islandska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Asdis Islandska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Екстинкција на договори
    Испратена: 09.Јули.2012 во 13:01
Здраво,
Ме интересира како во нашето судство се нарекува или дали постои термин „екстинкција на договори“? или гаснење, умирање, слабеење...

На француски е extinction du traté, а на англиски претпоставува treaty extinguishment.

Благодарам многу,
Асдис
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.