IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Half-Life 1 сервер од MaxARENA!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Half-Life 1 сервер од MaxARENA!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Half-Life 1 сервер од MaxARENA!
    Испратена: 06.Јули.2012 во 01:06
Се сеќавате ли на crossfire, stalkyard? За сите љубители на една од најпознатите и најиграните игри од светски познатата компанија за производство на first-person игри Valve, ви овозможуваме еден Half-Life 1 DM сервер. Се надеваме дека ќе се соберат голем број на играчи кои ќе се присетат на тоа што беше вистинска забава! Серверот е сеуште во фаза на тестирања и е дел од МaxARENA, што значи пингот би требало за сите играчи од Македонија да се движи од 20 до 30ms. За сите проблеми, забелешки и предлози, слободно постирајте во темава.

За почеток серверот ќе биде со 20 слота и во моментов ќе се игра по принципот DeathMatch FFA (Free For All), IP адресата е следната: 195.26.159.82:27018

Доколку ја користите Insomnia CS 1.6 верзијата нема потреба да ја симнувате посебно Half-Life бидејќи при самата инсталација на Insomnia CS 1.6 е инсталирана и Half-Life преку која можете да се конектирате на серверот. За да пристапите до Half-Life преку Insomnia CS 1.6 со десен клик на иконата на Insomnia CS 1.6 одбирате Properties па потоа Open File Location и скролнете надоле се до Half-Life иконата која завршува со .exe односно hl.exe и пуштете ја Half-Life. За да не го повторувате секогаш истото направете си shortcut на фајлот на Desktop. Во наредна верзија на Insomnia CS 1.6 ќе биде средена и Half-Life верзијата.

Ви посакуваме одлична забава со серверите на T-Home
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.