Испечати | Затвори го прозорот

Half-Life 1 сервер од MaxARENA!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: MaxARENA Gaming
Опис на форумот: сервери за online gaming (овозможено од MAXadsl)
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25904
Датум на принтање: 07.Февруари.2023 во 08:19
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Half-Life 1 сервер од MaxARENA!
Постирано од: Figgy
Наслов: Half-Life 1 сервер од MaxARENA!
Датум на внесување: 06.Јули.2012 во 01:06
Се сеќавате ли на crossfire, stalkyard? За сите љубители на една од најпознатите и најиграните игри од светски познатата компанија за производство на first-person игри Valve, ви овозможуваме еден Half-Life 1 DM сервер. Се надеваме дека ќе се соберат голем број на играчи кои ќе се присетат на тоа што беше вистинска забава! Серверот е сеуште во фаза на тестирања и е дел од МaxARENA, што значи пингот би требало за сите играчи од Македонија да се движи од 20 до 30ms. За сите проблеми, забелешки и предлози, слободно постирајте во темава.

http://figgy.mk/crossfire.jpg" rel="nofollow">


http://figgy.mk/stalkyard.jpg" rel="nofollow">


За почеток серверот ќе биде со 20 слота и во моментов ќе се игра по принципот DeathMatch FFA (Free For All), IP адресата е следната: 195.26.159.82:27018

Доколку ја користите Insomnia CS 1.6 верзијата нема потреба да ја симнувате посебно Half-Life бидејќи при самата инсталација на Insomnia CS 1.6 е инсталирана и Half-Life преку која можете да се конектирате на серверот. За да пристапите до Half-Life преку Insomnia CS 1.6 со десен клик на иконата на Insomnia CS 1.6 одбирате Properties па потоа Open File Location и скролнете надоле се до Half-Life иконата која завршува со .exe односно hl.exe и пуштете ја Half-Life. За да не го повторувате секогаш истото направете си shortcut на фајлот на Desktop. Во наредна верзија на Insomnia CS 1.6 ќе биде средена и Half-Life верзијата.

Ви посакуваме одлична забава со серверите на T-HomeИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk