IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса
    Испратена: 28.Јуни.2012 во 22:52
И покрај политичките разлики што сме ги имале во минатото и сега, должност и обврска ни е да соработуваме и да дадеме се од себе да ја вратиме државата на вистинската насока

Ова го изјавија лидерите на СДСМ и на ВМРО - НП, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски, на денешната средба од која се очекува да произлезе соработка меѓу нивните две партии и окрупнувањена опозициската коалиција со уште три партии.

Црвенковски и Георгиевски се согласиле дека Македонија е во катастрофална состојба, загрозена е демократијата, а економската состојба е лоша.

- Јас и Георгиевски во изминатите 20 години сме биле жестоки противници, на многу прашања сме имале спротивставени ставови, сме воделе тешки политички битки. Меѓутоа и тогаш имало ситуации, како што беше референдумот за независност на Македонија во 1991 година, донесувањето на првиот Устав, како и конфликтот во 2001 година, кога сме биле обврзани да соработуваме. Македонија денес се соочува со исти тешки предизвици како во 91-та и 2001-та и затоа чувствуваме обврска да направиме се државата да ја вратиме на вистинскиот пат - рече Црвенковски.

Според Георгиевски, СДСМ и ВМРО - Народна партија ги зближуваат многу точки кои се причина за натамошна соработка.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2012 во 23:38
Бал вампира...хипнотизиран
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2012 во 23:49
Georgievski go donese Grujo na vlast....Georgievski i ke go simne od vlastда
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 04:26

Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса


Како беше оноа... непријателот на мојот непријател е мој пријател ?Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 04:42
Ама тие се веќе тотално изгубени случаи, се е релативно за нив, немаат никакви вредности и затоа можат со секого. Баш ме „интересира“ што имаат заедно да понудат, освен што сакаат да ја симнат сегашната власт и тие да грабаат...
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 08:47
На изборите од 2006 СДСМ изгуби затоа што владееја препрепотентно  и со потценување кон ВМРО. Мислеа дека народот нема да гласа за “неуките“ ВМРОвци.Арно ама народот гласаше од инат, да ги казни - и ги казни. Сега имаме реприза. ВМРО тераше арно до 2008, па ко забега, здравје поголемо забегување.Народот нема да гласа затоа што овие се арни туку затоа што се покажа дека ни вмровците не се поарни. Погубна излезе политиката на ВМРО (и коалицијата) за трчањето по ново членство, давање на раководни функции на новите и оставање со празни раце на старото членство кое им ја извојува победата. Некако спиеја на увото дека старото членство е верно и дека нема да гласа за друг.
Зарем требаше СДСМ да тргне по селата за да се рабудат владеачкиве па да почнат да делат ветени субвенциизбунетост Пари за ветените покачувања нема, а за споменици има?  Груевски и Тодоров (тоа се мојте двајца миленици во оваа влада) не може да ги операт сите валканици што ги направија тие околу нив. Колку и да застануваат зад сите промашувања заради партиска солидарност, факт е дека УЈП не одра со заостанати долгови за кои не ни знаеме дека сме ги имале, за заспани судски решенија и по 15 години стари, за радиодифузна такса за телевизија која никој не ја гледа и за која се збори дека троши милионски суми, за покачена струја и до 50%, за парно кое не грее а чини пола плата... Многу верба, малку резултати. Трагикомични беа последните вести за театарски влезници за социјалните случаи-морбидни дури оти оној кој со 2000 ден храни семејство нема желба за театар.
Пак ке речам , малкумина останаа оние на кои народот им верува.
И нема да бидат само овие двајца Црвенковски/Георгиевски, полека ќе им се приклучат и други оти бродот кој тоне први го напуштаат глувците.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 08:57
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса


Како беше оноа... непријателот на мојот непријател е мој пријател ? 
+ и + = +
- и - = +
- и + = -
+ и - = -
 
инаку што да се каже за ова... повеќе сами себеси си наштетуваат отколку на Грујо. не
кој бугараш ќе ти гласа за Бранко и кој (овие од СДСБЈРМ и не знам како да ги наречамне знам) од СДСБЈРМ ќе гласа за ЉуБчо.... збунетостизненадување
 
пс: ако победи ваква коалиција на следните избори барем ќе се потврди фразата дека политиката е qрва. трепкање
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 13:10
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

 
пс: ако победи ваква коалиција на следните избори барем ќе се потврди фразата дека политиката е qрва. трепкање


Tаа се потврдува како таква и без победа. голема насмевка
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 13:16
Originally posted by ansasho ansasho напиша:

И покрај политичките разлики што сме ги имале во минатото и сега, должност и обврска ни е да соработуваме и да дадеме се од себе да ја вратиме државата на вистинската насока

Ова го изјавија лидерите на СДСМ и на ВМРО - НП, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски, на денешната средба од која се очекува да произлезе соработка меѓу нивните две партии и окрупнувањена опозициската коалиција со уште три партии.


Ова докажува дека СДСМ (за Георгиевски не сакам да трошам зборови) нема подршка од мнозинството на народот.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 16:30
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 16:37
викате кој ќе гласа за Бранко? ... многу едноставно, тоа ќе бидат оние кои не го сакаат Груевски и обратно, заборавате дека тука се гласа од омраза, а не од верба, вербата и онака е одамна изгубена
да не збориме па за другата половина овц...ова гласачи де, што гласаат ради лично добро

ова го спомна погоре и мама
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 17:01
...zarem ne treba prvo da se obesat ....ovie dve ....''ljudski'' kreaturi?!изненадување

pa. posle birajte...koj  vi e po volja!

ebate!!...go opljachkaa  narodsot i eve sega duri i tema im otvorile i  ...nadugachko i nashiroko   debatiraat,...a ni zbor za toa  deka se nafatirani za pet zivota na obichniot chovek ,

..koj shto ete,
 i nema popametna rabota od toa da  diskutira za toa dali  bilo dobro toa shto se zdruzile,...

...i te kako ke im bide dobro,...

...ama  ne  i za narodot ,...toa moze i da se kladite ...vo ...bedniot zivot makedonski !Click for a larger view
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 17:10
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-lmXBMo9piY#!

Ова многу ќе му "помогне" некому во гласањето...

... а истовремено дава објаснување зошто Фрчковски никогаш не ја заврши истрагата околу атентатот на Глигоров.  


Изменето од Messenger - 29.Јуни.2012 во 18:09
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 17:54
Originally posted by brza brza напиша:

...zarem ne treba prvo da se obesat ....ovie dve ....''ljudski'' kreaturi?!изненадување
абе и ја БИ да ги обесат, ама очигледно на никој не му е од интерес тоа намигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.