Испечати | Затвори го прозорот

Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25893
Датум на принтање: 14.Јули.2024 во 09:47
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса
Постирано од: ansasho
Наслов: Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса
Датум на внесување: 28.Јуни.2012 во 22:52
И покрај политичките разлики што сме ги имале во минатото и сега, должност и обврска ни е да соработуваме и да дадеме се од себе да ја вратиме државата на вистинската насока

Ова го изјавија лидерите на СДСМ и на ВМРО - НП, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски, на денешната средба од која се очекува да произлезе соработка меѓу нивните две партии и окрупнувањена опозициската коалиција со уште три партии.

Црвенковски и Георгиевски се согласиле дека Македонија е во катастрофална состојба, загрозена е демократијата, а економската состојба е лоша.

- Јас и Георгиевски во изминатите 20 години сме биле жестоки противници, на многу прашања сме имале спротивставени ставови, сме воделе тешки политички битки. Меѓутоа и тогаш имало ситуации, како што беше референдумот за независност на Македонија во 1991 година, донесувањето на првиот Устав, како и конфликтот во 2001 година, кога сме биле обврзани да соработуваме. Македонија денес се соочува со исти тешки предизвици како во 91-та и 2001-та и затоа чувствуваме обврска да направиме се државата да ја вратиме на вистинскиот пат - рече Црвенковски.

Според Георгиевски, СДСМ и ВМРО - Народна партија ги зближуваат многу точки кои се причина за натамошна соработка.Коментари:
Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 28.Јуни.2012 во 23:38
Бал вампира...хипнотизиран

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 28.Јуни.2012 во 23:49
Georgievski go donese Grujo na vlast....Georgievski i ke go simne od vlastда

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 04:26

Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса


Како беше оноа... непријателот на мојот непријател е мој пријател ?

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 04:42
Ама тие се веќе тотално изгубени случаи, се е релативно за нив, немаат никакви вредности и затоа можат со секого. Баш ме „интересира“ што имаат заедно да понудат, освен што сакаат да ја симнат сегашната власт и тие да грабаат...

-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 08:47
На изборите од 2006 СДСМ изгуби затоа што владееја препрепотентно  и со потценување кон ВМРО. Мислеа дека народот нема да гласа за “неуките“ ВМРОвци.Арно ама народот гласаше од инат, да ги казни - и ги казни. Сега имаме реприза. ВМРО тераше арно до 2008, па ко забега, здравје поголемо забегување.Народот нема да гласа затоа што овие се арни туку затоа што се покажа дека ни вмровците не се поарни. Погубна излезе политиката на ВМРО (и коалицијата) за трчањето по ново членство, давање на раководни функции на новите и оставање со празни раце на старото членство кое им ја извојува победата. Некако спиеја на увото дека старото членство е верно и дека нема да гласа за друг.
Зарем требаше СДСМ да тргне по селата за да се рабудат владеачкиве па да почнат да делат ветени субвенциизбунетост Пари за ветените покачувања нема, а за споменици има?  Груевски и Тодоров (тоа се мојте двајца миленици во оваа влада) не може да ги операт сите валканици што ги направија тие околу нив. Колку и да застануваат зад сите промашувања заради партиска солидарност, факт е дека УЈП не одра со заостанати долгови за кои не ни знаеме дека сме ги имале, за заспани судски решенија и по 15 години стари, за радиодифузна такса за телевизија која никој не ја гледа и за која се збори дека троши милионски суми, за покачена струја и до 50%, за парно кое не грее а чини пола плата... Многу верба, малку резултати. Трагикомични беа последните вести за театарски влезници за социјалните случаи-морбидни дури оти оној кој со 2000 ден храни семејство нема желба за театар.
Пак ке речам , малкумина останаа оние на кои народот им верува.
И нема да бидат само овие двајца Црвенковски/Георгиевски, полека ќе им се приклучат и други оти бродот кој тоне први го напуштаат глувците.-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 08:57
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса


Како беше оноа... непријателот на мојот непријател е мој пријател ? 
+ и + = +
- и - = +
- и + = -
+ и - = -
 
инаку што да се каже за ова... повеќе сами себеси си наштетуваат отколку на Грујо. не
кој бугараш ќе ти гласа за Бранко и кој (овие од СДСБЈРМ и не знам како да ги наречамне знам) од СДСБЈРМ ќе гласа за ЉуБчо.... збунетостизненадување
 
пс: ако победи ваква коалиција на следните избори барем ќе се потврди фразата дека политиката е qрва. трепкање


-------------


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 13:10
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

 
пс: ако победи ваква коалиција на следните избори барем ќе се потврди фразата дека политиката е qрва. трепкање


Tаа се потврдува како таква и без победа. голема насмевка


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 13:16
Originally posted by ansasho ansasho напиша:

И покрај политичките разлики што сме ги имале во минатото и сега, должност и обврска ни е да соработуваме и да дадеме се од себе да ја вратиме државата на вистинската насока

Ова го изјавија лидерите на СДСМ и на ВМРО - НП, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски, на денешната средба од која се очекува да произлезе соработка меѓу нивните две партии и окрупнувањена опозициската коалиција со уште три партии.


Ова докажува дека СДСМ (за Георгиевски не сакам да трошам зборови) нема подршка од мнозинството на народот.
-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 16:30
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-lmXBMo9piY#!" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-lmXBMo9piY#!


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 16:37
викате кој ќе гласа за Бранко? ... многу едноставно, тоа ќе бидат оние кои не го сакаат Груевски и обратно, заборавате дека тука се гласа од омраза, а не од верба, вербата и онака е одамна изгубена
да не збориме па за другата половина овц...ова гласачи де, што гласаат ради лично добро

ова го спомна погоре и мама


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 17:01
...zarem ne treba prvo da se obesat ....ovie dve ....''ljudski'' kreaturi?!изненадување

pa. posle birajte...koj  vi e po volja!

ebate!!...go opljachkaa  narodsot i eve sega duri i tema im otvorile i  ...nadugachko i nashiroko   debatiraat,...a ni zbor za toa  deka se nafatirani za pet zivota na obichniot chovek ,

..koj shto ete,
 i nema popametna rabota od toa da  diskutira za toa dali  bilo dobro toa shto se zdruzile,...

...i te kako ke im bide dobro,...

...ama  ne  i za narodot ,...toa moze i da se kladite ...vo ...bedniot zivot makedonski !Click for a larger view


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 17:10
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-lmXBMo9piY#!" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-lmXBMo9piY#!

Ова многу ќе му "помогне" некому во гласањето...

... а истовремено дава објаснување зошто Фрчковски никогаш не ја заврши истрагата околу атентатот на Глигоров.  


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 17:54
Originally posted by brza brza напиша:

...zarem ne treba prvo da se obesat ....ovie dve ....''ljudski'' kreaturi?!изненадување
абе и ја БИ да ги обесат, ама очигледно на никој не му е од интерес тоа намигнување


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 18:02
nema interes?
 ... ako ebaniov narod nema interes,

...da im isprati  poraka na site idni  negovi izbranici ,

......deka lopovlukot , konechno, ...i vo ovaa zemja povekje nema da  pominuva,

...navistina ne gledam  koj drug bi imal interes!-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 23:05
народ спонтано не се обединува во бунт, тоа е факт... и да е најтешко напатен, никогаш нема да се случи такво нешто
за тоа или ти се потребни водачи од нашата политичка „елита“, или е потребна поширока надворешна политика што ги влече конците... а ништо од тоа нема интерес за промена на настаните кај нас, и затоа се си останува исто
јас не ти зборам за тоа колку на народот му било тешко... мислиш дека на било која индивидуа во државава или во светов му е гајле за тоа?


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Јуни.2012 во 23:21
...a zoshto da mu bide gajle na bilo koj ,
 ....ako na  samiot narod ne mu e bash  gajle za negoviot beden zivot ?изненадување

..pomalku duri i od toa  deka na nekakov  si kip mu se gledal,

....ili pak presrekjen shto  ete,...i nego go prashuvaat kakva da i e fasadata  na zgradata vo koja shto negovite   e*achi,...serat,

...i bukvalno i ushte povekje  ...prenosno !


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 01.Јули.2012 во 01:56

Македонија пропаѓа, а ние не знаеме


И токму предолгото седење во опозициските клупи е причината за нервоза во редовите на оваа партија и сѐ позачестените повици до Црвенковски да ја напушти лидерската позиција, сѐ во насока да се лоцира виновникот за таквата состојба, а не затоа што така нарачал Никола Груевски. Тие што му ја кажуваат вистината на Црвенковски биваат прогласени за квазиопозицинери кои треба да заминат во редовите на портокаловите. На нив лидерот на СДСМ од Куманово им порача да не се занимаваат со демократизација на партијата кога државата пропаѓа. Значи, покрај владеење на страв, немање демократија и фашизам, најновата теза на Црвенковски е дека државата пропаѓа и со таа теза тој има намера да јава низ градовите низ државата. 

Што сакаше да каже Црвенковски со оваа апокалиптична визија? Дали државата пропаѓа затоа што СДСМ не е на власт или за тоа постојат несоборливи докази? Многумина ова ќе го разберат како уште еден очаен обид Црвенковски да го премисли народот повеќе да не го заокружува бројчето на Никола Груевски, туку да му даде уште една шанса. Оти, како што вети, немало веќе да биде арогантен туку близок до граѓаните.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=6291297599&id=13&prilog=0&setIzdanie=22617" rel="nofollow - http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=6291297599&id=13&prilog=0&setIzdanie=22617


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 01.Јули.2012 во 02:35
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

 

............... очаен обид Црвенковски да го премисли народот повеќе да не го заокружува бројчето на Никола Груевски, туку да му даде уште една шанса. Оти, како што вети, немало веќе да биде арогантен туку близок до граѓаните.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=6291297599&id=13&prilog=0&setIzdanie=22617" rel="nofollow - http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=6291297599&id=13&prilog=0&setIzdanie=22617
 
Зарекнало се куче на касапницу да не иде! Или онаа со свињата и фекалиите одговара подобро...
 
 


-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!


Постирано од: Platenik
Датум на внесување: 01.Јули.2012 во 03:42
До кога бре народе македонски, до кога? Свести се неспи ти!

Ќе ги молам Бранко и Љубчо да не ја спасуваат Македонија. Тие се веќе одамна докажан квалитет, знаеме што можат да понудат. За овај вториов пак, незнам со што заслужил да му се дава таков медиумски простор и внимание. Па се зане тој чиви интереси брани. Самиот си има кажано дека е бугарофил, илјадници пати има потврдено дека македонската кожа му е тесна.

Од очајна ситуација, најчесто излегуваат очајни мерки. Десперадоси!

Во секој случај, комбинација која ништо друго не ветува сем пораз.

-------------
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 01.Јули.2012 во 05:39
Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса ко Пајо и Јаре у камион шестотон
 


-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 01.Јули.2012 во 12:17
Originally posted by Platenik Platenik напиша:

До кога бре народе македонски, до кога? Свести се неспи ти!

Ќе ги молам Бранко и Љубчо да не ја спасуваат Македонија. Тие се веќе одамна докажан квалитет, знаеме што можат да понудат. За овај вториов пак, незнам со што заслужил да му се дава таков медиумски простор и внимание. Па се зане тој чиви интереси брани. Самиот си има кажано дека е бугарофил, илјадници пати има потврдено дека македонската кожа му е тесна.

Од очајна ситуација, најчесто излегуваат очајни мерки. Десперадоси!

Во секој случај, комбинација која ништо друго не ветува сем пораз.

Меѓу обичните смртници се муабети вака-Чим Латас ги води вестите и задолжително почнува со некоја афера за Бранко Црвенковски  значи дека работата е за замислување.
СДСМовците веднаш пукаат со “оружјето“- Аха се исплашија а? Латас наоѓа некои работи и ги пласира, ама ај де, ако е вистина, зошто не го затворат Бранко? Нема пратенички имунитет, пензиониран претседател на држава кој смее да се апси, лидер на партија која е во опозиција, размислување
Навистина, кога Латас кажува, Сител презентира интервју со некој си кој ете ќе посведочи оти договарал зделки со Црвенковски,Бичиклиски прашува

http://kurir.mk/makedonija/partii/76249-VMRO-DPMNE-Kolku-pari-ispra-Crvenkovski-so-svercot-na-nafta" rel="nofollow - ВМРО-ДПМНЕ: Колку пари испра Црвенковски со шверцот на нафта?


а искрено не ми е јасно кого прашува кога сите чекаме тие да го дадат одговорот?!
Што човек беше бре Црвенковски што сила и моќ, кога при “толку докази“, шета слободно и згора организира и митинзине знам-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 01.Јули.2012 во 17:07
јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...еве,знаат и за атентатот и за парите шо ги украде Бранко пред 20 години додека шверцаше нафта,и за казнивата приватизација,и за тоа шо ја предизвика војната...абе 6 години на власт еј...и се знаат...мене ич не ми е јасно оти не го апсат бе???
а така полагав надеж во почетокот на нивното владеење дека бар 2-3 глави ќе симнат...и дека прва ќе е онаа на Бранко

може сум оф топик,а?
ама не сум виновна,мајче ме инспирираше со линкотголема насмевка


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: mamamd
Датум на внесување: 01.Јули.2012 во 17:38
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...еве,знаат и за атентатот и за парите шо ги украде Бранко пред 20 години додека шверцаше нафта,и за казнивата приватизација,и за тоа шо ја предизвика војната...абе 6 години на власт еј...и се знаат...мене ич не ми е јасно оти не го апсат бе???
а така полагав надеж во почетокот на нивното владеење дека бар 2-3 глави ќе симнат...и дека прва ќе е онаа на Бранко

може сум оф топик,а?
ама не сум виновна,мајче ме инспирираше со линкотголема насмевка

А види ја тек ова “инспирација“.

http://www.plusinfo.mk/vest/48064/Ljubcho-Georgievski-Da-ne-beshe-namesteno-Marjan-Gjorchev-kje-go-rastureshe-Gruevski" rel="nofollow - Љубчо Георгиевски: Да не беше наместено, Марјан Ѓорчев ќе го растуреше Груевски!

 Јас не знам дали Љубчо сам си верува на напишаното?збунетост Па Марјан Ѓорчев со судни маки едвам доби градоначалничко место бре. Што  чевли се скинаа народецот да се убеди да не се бунтува кога го кандидираа.изненадување-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 01.Јули.2012 во 17:38
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...
 

Тоа го бев напишал минатиот месец  со печат Диктатура кога обавести државна тајна за преговорите за името . Ама Меси ме изкритикира и ми кажа дека така не е убаво .


-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 01.Јули.2012 во 23:57
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...
 

Тоа го бев напишал минатиот месец  со печат Диктатура кога обавести државна тајна за преговорите за името . Ама Меси ме изкритикира и ми кажа дека така не е убаво .
абе Емил друга ми беше мислата
ако имаат докази,зошто не го затворија?
освен ако и меѓу нив не важи договор по онаа народната поговорка-
ВРАНА СО ВРАНА ОЧИ НЕ СИ КОПА!-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: makedoneromkd
Датум на внесување: 02.Јули.2012 во 02:06
abe branko se ke napraj pak da se vrati na vlast ama ne znam na narodov so mu e so uste mu veruva??????????????????????


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 02.Јули.2012 во 03:31
Според оноа што можам да прочитам на форумов, мене ми изгледа дека има некои луѓе што навистина с'е уште му верyваат, но има поголем број луѓе кои би гласале за него не затоа што му веруваат туку затоа што се против оние кои сега се на власт. Во суштина тие не глaсаат "за", туку "против", па толку се настрвени што не им пречи дури и да се доведат евентуално до поголема мизерија, но само да си ја реализираат својата желба.

На страна што се надеваат дека можеби тогаш дури и ќе бидат наградени со некое работно место, подобра позиција... а некој што не го поднесуваат ќе ги изгуби истите.


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 02.Јули.2012 во 16:47
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Според оноа што можам да прочитам на форумов, мене ми изгледа дека има некои луѓе што навистина с'е уште му верyваат, но има поголем број луѓе кои би гласале за него не затоа што му веруваат туку затоа што се против оние кои сега се на власт. Во суштина тие не глaсаат "за", туку "против", па толку се настрвени што не им пречи дури и да се доведат евентуално до поголема мизерија, но само да си ја реализираат својата желба.

На страна што се надеваат дека можеби тогаш дури и ќе бидат наградени со некое работно место, подобра позиција... а некој што не го поднесуваат ќе ги изгуби истите.Тука си целосно во право....Јас би гласал и за коалиција со магариња, само да е против овие дебили што се на власт...и тоа не го кријам, јавно си го кажувам секој ден, секаде....


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 02.Јули.2012 во 16:52
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:
Тука си целосно во право....Јас би гласал и за коалиција со магариња, само да е против овие дебили што се на власт...и тоа не го кријам, јавно си го кажувам секој ден, секаде....
retki se takvite  tuka,...mnogu retki,

...da ne se ,
 mozebi  i navistina ke staneshe makedonija kako shvajcarija ,...ili izreal !тага


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 02.Јули.2012 во 17:52
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Според оноа што можам да прочитам на форумов, мене ми изгледа дека има некои луѓе што навистина с'е уште му верyваат, но има поголем број луѓе кои би гласале за него не затоа што му веруваат туку затоа што се против оние кои сега се на власт. Во суштина тие не глaсаат "за", туку "против", па толку се настрвени што не им пречи дури и да се доведат евентуално до поголема мизерија, но само да си ја реализираат својата желба.

На страна што се надеваат дека можеби тогаш дури и ќе бидат наградени со некое работно место, подобра позиција... а некој што не го поднесуваат ќе ги изгуби истите.
а твојот предлог за гласање е?


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 02.Јули.2012 во 21:47

Ме чуди (или можеби не) што не се најдоа десетина јаки македонци со големи мадиња да направат опозициска партија. Сите мали партии кои ми се познати се сателити, наменски створени од СДСМ или ДПМНЕ. Дозволија целиот политички спектар да биде пополнет од ДПМНЕ. Каде се тие големи бизнисмени, интелектуалци...-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 02.Јули.2012 во 23:05
..pa so niv se....''gplemite''biznismeni,

...koishto  bez niv  nema da mozat ni para da zarabotat (ukradat),...t.e...ako rabotat poshteno.


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 03.Јули.2012 во 00:36
Требаше ова да се случи порано..пред неколку години.Досега барем ќе знаевме ..на што сме.

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 03.Јули.2012 во 08:15
За да не се чуди никој, убаво од збор до збор што напиша (како и секогаш се на место и се како што е) Ерол Ризаов. Она на крајот кажува сетага
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=944729F873043247B2FE61492F2CB228" rel="nofollow - Бранко и Љупчо заедно


-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 03.Јули.2012 во 15:15
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=944729F873043247B2FE61492F2CB228" rel="nofollow - Бранко и Љупчо заедно


...i treba da bidat  zaedno,

...ama se znae kade....da ne kazuvam pak !


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 04.Јули.2012 во 00:05
http://www.idividi.com.mk/vesti/makedonija/782392/index.html" rel="nofollow - http://www.idividi.com.mk/vesti/makedonija/782392/index.html
EVE GO PATRIOTOT ...........dojde vo MAkedonija za da ni kaze deka sme  od VCERA?1
koja debilnost.........


-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 10.Јули.2012 во 11:53
  

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 10.Јули.2012 во 12:56
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

  

Еееее ама никко да дознаеме “невестата“ што мираз имама ајде

http://www.time.mk/read/NONE/3c2124b840/index.html" rel="nofollow - УЈП четири години молчи за имотот на Љубчо Георгиевски: било даночна тајна!
-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 10.Јули.2012 во 12:59

Ама му стокмиле на Љубето фаца на срамежлива невеста...  смеење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: d4 b3
Датум на внесување: 10.Јули.2012 во 13:14
газење од смеење

-------------
Go ahed be! Mejk maj dej!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Јули.2012 во 17:16
lele,..lelelleeee.изненадување..mu go nakrshivte sega so ova vashe cerekanje,

i ,...koj znae dali ke mu se opravi dushata povekje,...ako  nekako doznae za ova...Glubchoto!

...ama,mislam deka bash i mnogu  ke go zabole  onoj shto najkurvinski i natransparntno go opljachka narodot,
...shto na tamu nekoi si ,...bogznae koi,...im bilo smeshno neshto...za i okolu nego !

...moevo .Click for a larger view..e predizvikano edinstveno od   vashetoгазење од смеење !.............смеење

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 10.Јули.2012 во 17:51


Брза да дели дозволи - кој, кога и за што може да се смее на форумов.мир

Ако не па, ќе си мрмкаме само... трепкање

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: d4 b3
Датум на внесување: 10.Јули.2012 во 17:52
dramatichno mi e be

-------------
Go ahed be! Mejk maj dej!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 11.Јули.2012 во 11:14
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:Брза да дели дозволи - кој, кога и за што може да се смее на форумов.мир

Ако не па, ќе си мрмкаме само... трепкање

pa, koga ke vidish i vo pravo si !да

...ne gledam zoshto tebe bi te tangiralo  toa shto go kazav , a osobeno pa i bugarinov !изненадување

...jas ke mu se smeam edinstveno ako Kobileto nekogash  go smestat vo ''ladovina'' !

...se dotogash  , nema nishto poglupavo od toa da mu se smee nekoj, na nekoj od koj bil  ...opljachkan,...pa, odozgora  i pak se tokmi da go...pljachka !
  (mozebi otkoga videl kolku e ''seriozen''  narodot makedonski)

...za toa shto e drugo Depilov  ...nema zbor sega!


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: d4 b3
Датум на внесување: 11.Јули.2012 во 11:37
тангентно ми е бе

-------------
Go ahed be! Mejk maj dej!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 19.Јули.2012 во 09:04
Очигледно ќе треба да го прошириме насловот-не се сами. Ставија уште едно столче. Сега се тројца.смеење
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=8BBCFDE23470C949B030B9EB552D46C2" rel="nofollow - Тaчи веќе не е војвода


-------------


Постирано од: ansasho
Датум на внесување: 19.Јули.2012 во 22:43
Срам за Македонската нација.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 05.Јануари.2013 во 21:13
Леле кога же го прочита Зекси оваааасмеење
Кај е ова да не минувам од тамузбунетост
http://www.time.mk/read/1d82733e77/eaf64ded70/index.html" rel="nofollow - ВИДЕО: Сите активности на СДСМ и нејзиниот лидер во 2012-------------


Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 06.Јануари.2013 во 18:19

Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса

Јадеа, шмркаа или само џапаа виска (ооопс, нема пари, ж`та)?-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk