IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 18:02
nema interes?
 ... ako ebaniov narod nema interes,

...da im isprati  poraka na site idni  negovi izbranici ,

......deka lopovlukot , konechno, ...i vo ovaa zemja povekje nema da  pominuva,

...navistina ne gledam  koj drug bi imal interes!

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 23:05
народ спонтано не се обединува во бунт, тоа е факт... и да е најтешко напатен, никогаш нема да се случи такво нешто
за тоа или ти се потребни водачи од нашата политичка „елита“, или е потребна поширока надворешна политика што ги влече конците... а ништо од тоа нема интерес за промена на настаните кај нас, и затоа се си останува исто
јас не ти зборам за тоа колку на народот му било тешко... мислиш дека на било која индивидуа во државава или во светов му е гајле за тоа?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2012 во 23:21
...a zoshto da mu bide gajle na bilo koj ,
 ....ako na  samiot narod ne mu e bash  gajle za negoviot beden zivot ?изненадување

..pomalku duri i od toa  deka na nekakov  si kip mu se gledal,

....ili pak presrekjen shto  ete,...i nego go prashuvaat kakva da i e fasadata  na zgradata vo koja shto negovite   e*achi,...serat,

...i bukvalno i ushte povekje  ...prenosno !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 01:56

Македонија пропаѓа, а ние не знаеме


И токму предолгото седење во опозициските клупи е причината за нервоза во редовите на оваа партија и сѐ позачестените повици до Црвенковски да ја напушти лидерската позиција, сѐ во насока да се лоцира виновникот за таквата состојба, а не затоа што така нарачал Никола Груевски. Тие што му ја кажуваат вистината на Црвенковски биваат прогласени за квазиопозицинери кои треба да заминат во редовите на портокаловите. На нив лидерот на СДСМ од Куманово им порача да не се занимаваат со демократизација на партијата кога државата пропаѓа. Значи, покрај владеење на страв, немање демократија и фашизам, најновата теза на Црвенковски е дека државата пропаѓа и со таа теза тој има намера да јава низ градовите низ државата. 

Што сакаше да каже Црвенковски со оваа апокалиптична визија? Дали државата пропаѓа затоа што СДСМ не е на власт или за тоа постојат несоборливи докази? Многумина ова ќе го разберат како уште еден очаен обид Црвенковски да го премисли народот повеќе да не го заокружува бројчето на Никола Груевски, туку да му даде уште една шанса. Оти, како што вети, немало веќе да биде арогантен туку близок до граѓаните.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 02:35
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

 

............... очаен обид Црвенковски да го премисли народот повеќе да не го заокружува бројчето на Никола Груевски, туку да му даде уште една шанса. Оти, како што вети, немало веќе да биде арогантен туку близок до граѓаните.

 
Зарекнало се куче на касапницу да не иде! Или онаа со свињата и фекалиите одговара подобро...
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 03:42
До кога бре народе македонски, до кога? Свести се неспи ти!

Ќе ги молам Бранко и Љубчо да не ја спасуваат Македонија. Тие се веќе одамна докажан квалитет, знаеме што можат да понудат. За овај вториов пак, незнам со што заслужил да му се дава таков медиумски простор и внимание. Па се зане тој чиви интереси брани. Самиот си има кажано дека е бугарофил, илјадници пати има потврдено дека македонската кожа му е тесна.

Од очајна ситуација, најчесто излегуваат очајни мерки. Десперадоси!

Во секој случај, комбинација која ништо друго не ветува сем пораз.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 05:39
Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса ко Пајо и Јаре у камион шестотон
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 12:17
Originally posted by Platenik Platenik напиша:

До кога бре народе македонски, до кога? Свести се неспи ти!

Ќе ги молам Бранко и Љубчо да не ја спасуваат Македонија. Тие се веќе одамна докажан квалитет, знаеме што можат да понудат. За овај вториов пак, незнам со што заслужил да му се дава таков медиумски простор и внимание. Па се зане тој чиви интереси брани. Самиот си има кажано дека е бугарофил, илјадници пати има потврдено дека македонската кожа му е тесна.

Од очајна ситуација, најчесто излегуваат очајни мерки. Десперадоси!

Во секој случај, комбинација која ништо друго не ветува сем пораз.

Меѓу обичните смртници се муабети вака-Чим Латас ги води вестите и задолжително почнува со некоја афера за Бранко Црвенковски  значи дека работата е за замислување.
СДСМовците веднаш пукаат со “оружјето“- Аха се исплашија а? Латас наоѓа некои работи и ги пласира, ама ај де, ако е вистина, зошто не го затворат Бранко? Нема пратенички имунитет, пензиониран претседател на држава кој смее да се апси, лидер на партија која е во опозиција, размислување
Навистина, кога Латас кажува, Сител презентира интервју со некој си кој ете ќе посведочи оти договарал зделки со Црвенковски,Бичиклиски прашува

ВМРО-ДПМНЕ: Колку пари испра Црвенковски со шверцот на нафта?


а искрено не ми е јасно кого прашува кога сите чекаме тие да го дадат одговорот?!
Што човек беше бре Црвенковски што сила и моќ, кога при “толку докази“, шета слободно и згора организира и митинзине знам

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 17:07
јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...еве,знаат и за атентатот и за парите шо ги украде Бранко пред 20 години додека шверцаше нафта,и за казнивата приватизација,и за тоа шо ја предизвика војната...абе 6 години на власт еј...и се знаат...мене ич не ми е јасно оти не го апсат бе???
а така полагав надеж во почетокот на нивното владеење дека бар 2-3 глави ќе симнат...и дека прва ќе е онаа на Бранко

може сум оф топик,а?
ама не сум виновна,мајче ме инспирираше со линкотголема насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 17:38
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...еве,знаат и за атентатот и за парите шо ги украде Бранко пред 20 години додека шверцаше нафта,и за казнивата приватизација,и за тоа шо ја предизвика војната...абе 6 години на власт еј...и се знаат...мене ич не ми е јасно оти не го апсат бе???
а така полагав надеж во почетокот на нивното владеење дека бар 2-3 глави ќе симнат...и дека прва ќе е онаа на Бранко

може сум оф топик,а?
ама не сум виновна,мајче ме инспирираше со линкотголема насмевка

А види ја тек ова “инспирација“.

Љубчо Георгиевски: Да не беше наместено, Марјан Ѓорчев ќе го растуреше Груевски!

 Јас не знам дали Љубчо сам си верува на напишаното?збунетост Па Марјан Ѓорчев со судни маки едвам доби градоначалничко место бре. Што  чевли се скинаа народецот да се убеди да не се бунтува кога го кандидираа.изненадување

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 17:38
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...
 

Тоа го бев напишал минатиот месец  со печат Диктатура кога обавести државна тајна за преговорите за името . Ама Меси ме изкритикира и ми кажа дека така не е убаво .
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 23:57
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...
 

Тоа го бев напишал минатиот месец  со печат Диктатура кога обавести државна тајна за преговорите за името . Ама Меси ме изкритикира и ми кажа дека така не е убаво .
абе Емил друга ми беше мислата
ако имаат докази,зошто не го затворија?
освен ако и меѓу нив не важи договор по онаа народната поговорка-
ВРАНА СО ВРАНА ОЧИ НЕ СИ КОПА!

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
makedoneromkd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makedoneromkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 02:06
abe branko se ke napraj pak da se vrati na vlast ama ne znam na narodov so mu e so uste mu veruva??????????????????????
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 03:31
Според оноа што можам да прочитам на форумов, мене ми изгледа дека има некои луѓе што навистина с'е уште му верyваат, но има поголем број луѓе кои би гласале за него не затоа што му веруваат туку затоа што се против оние кои сега се на власт. Во суштина тие не глaсаат "за", туку "против", па толку се настрвени што не им пречи дури и да се доведат евентуално до поголема мизерија, но само да си ја реализираат својата желба.

На страна што се надеваат дека можеби тогаш дури и ќе бидат наградени со некое работно место, подобра позиција... а некој што не го поднесуваат ќе ги изгуби истите.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.