IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ОВА Е ИСЛАМ ??????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ОВА Е ИСЛАМ ??????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2015 во 17:24





Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2015 во 11:15
Не, тоа не е Ислам. Тоа се луѓе само што го протолкуваа К*р`анот на еден многу погрешен начин. Погрешно го сфатиле. Си мислат дека го дешифрирале, бидејќи секоја реченица што завршува со три точки е многу длабока, човек да мисли цел ден што значат тие три точки нема да сфати пак. А тие само го прочитале и толку. Понесени од заблудата во која што се наоѓаат и сатаната, Мухаџедините на муслиманството му ставија една огромна црна дамка, со која НИЕ понатака мора да
живееме и соочуваме и бидеме дискриминирани. Си мислат дека ако убиваат невини луѓе ќе завршат во Џенеттот,кој ќе се отвори на судниот ден, а тоа ќе се случи еден ПЕТОК... Кога мелекот, створен од оган, десната рака на Аллах, не сакал да падне на сеџда за Адем и Ава, за Аллаховата креација, а сите останати паднаа, тогаш Аллах три пати му рекол... дека го проколнува да биде сатана и во џехенем да влезе, ама пошто тој бил многу моќен, му рече на Аллах... „Јас со мојата моќ, ќе видиш колкава армија ќе створам и ќе имам позади мене, сите твои луѓе ќе ги земам“... ЛУЃЕ ШТО ЌЕ ГО ИЗВИКУВААТ ТВОЕТО ИМЕ, ЈАС ПОЗАДИ НИВ ЌЕ СТОЈАМ, значи го прљаат... Аллах на тоа одговорил, јас ќе им ја оставам на луѓето СЛОБОДНАТА ВОЉА, а тие ќе си одлучат... Така се створил и Ѓаволот, така после тоа ја прелажал Ава, а Ава Адем да гризне јаболко, од забранетото дрво, тогаш Аллах, ја створил земјата, пуштил природа, ваздух, вода... Ги фрлил нив во земјата и го заклучил Џеннетот. Така од нив се створивме и ние, малце по малце цел свет.

kapka po kapka, vir...
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2015 во 11:44
sekoj covek od edna nacija, vera ili bilo sto na edno mesto od svetoto e agresor, na drugo moze da e zrtva, ama sekogas treba da gi branime zrtvite.
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2015 во 12:22
капка по капка, вир!

ама капите во Нас, не

Ние во Нив!

Изменето од outlook123 - 19.Декември.2015 во 12:28
едно е - не се две
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2015 во 14:14
   
Originally posted by Суада Суада напиша:

Не, тоа не е Ислам. Тоа се луѓе само што го протолкуваа К*р`анот на еден многу погрешен начин. Погрешно го сфатиле. Си мислат дека го дешифрирале, бидејќи секоја реченица што завршува со три точки е многу длабока, човек да мисли цел ден што значат тие три точки нема да сфати пак. А тие само го прочитале и толку. Понесени од заблудата во која што се наоѓаат и сатаната, Мухаџедините на муслиманството му ставија една огромна црна дамка, со која НИЕ понатака мора да
живееме и соочуваме и бидеме дискриминирани. Си мислат дека ако убиваат невини луѓе ќе завршат во Џенеттот,кој ќе се отвори на судниот ден, а тоа ќе се случи еден ПЕТОК... Кога мелекот, створен од оган, десната рака на Аллах, не сакал да падне на сеџда за Адем и Ава, за Аллаховата креација, а сите останати паднаа, тогаш Аллах три пати му рекол... дека го проколнува да биде сатана и во џехенем да влезе, ама пошто тој бил многу моќен, му рече на Аллах... „Јас со мојата моќ, ќе видиш колкава армија ќе створам и ќе имам позади мене, сите твои луѓе ќе ги земам“... ЛУЃЕ ШТО ЌЕ ГО ИЗВИКУВААТ ТВОЕТО ИМЕ, ЈАС ПОЗАДИ НИВ ЌЕ СТОЈАМ, значи го прљаат... Аллах на тоа одговорил, јас ќе им ја оставам на луѓето СЛОБОДНАТА ВОЉА, а тие ќе си одлучат... Така се створил и Ѓаволот, така после тоа ја прелажал Ава, а Ава Адем да гризне јаболко, од забранетото дрво, тогаш Аллах, ја створил земјата, пуштил природа, ваздух, вода... Ги фрлил нив во земјата и го заклучил Џеннетот. Така од нив се створивме и ние, малце по малце цел свет.

kapka po kapka, vir...



Така, мила посестримо. Адам (Адем) и Ева (Ава) во своите гради и душа пред да погрешат, Го носеа Светиот Дух и Светото Слово (Светлина) на Единствениот Вистински и Совршено Светол БОГ (Елоах, Аллах, Елохим) и поради Тоа (значи поради Светиот Дух и Светото Слово БОЖЈЕ) мораа сите да се поклонат, но ѓаволот (шејтанот) и неговите духовно слепи следбеници го одбија тоа. Ева и Адам се погрешија, засмрдеа, ... а гревот и смрдеата сите нивни следбеници (од мајка родени) ја наследија.
Но, (за најголемата наша среќа) СОВРШЕНИОТ БОГ ТВОРЕЦ (Отец на Вечниот Живот) Своето Свето Слово преку Својот Светол Дух, под верното срце на Блажена Дева Марија БЕЗГРЕШНО (и без смрдеа) Го отелотвори, за секој кој Нему ќе Му се поклони, вратата на Рајот да му ја отвори.

Бог да ги благослови сите луѓе, да Ја препознаат, признаат и да се поклонат на БОЖЈАТА Вистина чиста, за спасение на сите Отелотворена во Господа Исуса Христа!
АМИН!

п.с. Како тоагаш, така и сега, ѓаволот со големи чуда (дури и со “Ангели“ кои што доаѓаат во Неговото Име и носат “откровенија“) на БОЖЈАТА Совршена Волја се’уште И’ се противи, само луѓето (но и сите духовни битија) да не поверуваат и се поклонат на Прачистото Отелотворение на БОЖЈАТА Светлина чиста во Исуса Христа (Јахшуах хаМешиах), Кој што е Новиот, Духовно Совршениот, Првиот и Последениот (Духовен) Адам!!!

Изменето од spiros - 19.Декември.2015 во 14:18
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2015 во 21:05
Аллах Џ.Ш вели: „...Секој еден ЧОВЕК што ќе ме гледа мене, во други луѓе и неговото име го слави и величи ќе биде казнет... НЕМА ДРУГ БОГ ОСВЕН МЕНЕ,нема ни да има... Јас сум создателот ваш, не величете други имиња освен мојот, не паѓајте на коленици, немојте да се молите во ничие име, освен моето. Бидејќи нема да ве слушнам... А јас, јас за тоа ќе ве наградам...“ Со овие зборови Аллах ни се обраќа, накратко, го испратил Исак (Исус), пошто било премногу неверници тогаш, дека за разлика од денес, тоа тогаш било... мед и млеко. Но тоа не значи дека Исак е БОГ, тоа е само уште една креација на Аллах,како кога ги створил Ава и Адем а,с. Но и тогаш луѓето паднаа во заблуда, па го величеа името на Исак, за тоа Аллах ни се обраќа и вели „...О, верници, јас сум семоќен, јас сум тој што дава животи, ВИЕ сте родени, уште пред вие да се родите, Исак е мое дете исто како и вие што сте...“ Е сега, Марија била само една жена од многутте, Аллах неа ете ја одбрал. Веројатно пошто била чиста и невина со чисто срце, неиспрљана. А толку е семоќен Господ што животот го дава
со само едно вдахнување, во утробата на мајката. И секој еден човек ја вкусил смртта пред да се роди, во мајчината утроба.
Аллах исто така потенцира дека и тоа што паѓаме на сеџда, не го правиме тоа за него, туку за нас... За ние полесно да ги преминеме пречките шо ни се поставуваат и да не паднеме во џехеннем. Џехеннемот има 7 скалила, како и Џеннетот. Но, тоа е друга тема. Така Аллах праќал знаци, ги дарувал луѓето со моќ, значи ги избирал, сето тоа било погрешно сфатено, тогаш го пратил нашиот пратеник Мухаммед, с.а.в.с., потоа и К*ранот каде што нагласува дека друга вистина освен таа света книга нема. Тоа е крајната вистина :) И повторно нагласува, дека само кога ќе се родиме, кога ќе умреме, кога ќе стапнеме у брак и колку деца ќе имаме тоа е судбината, другото све ни е слободна воља... :)
Толку.
A,да познато е тоа и дека Мухаммед, пратеникот наш ниту еднаш не ја удрил жена му, рака врз неа никогаш не кренал. :)
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2015 во 11:55

Вечно *Светото Слово БОЖЈЕ преку Кое е се’ создадено, создава и ќе биде создадено, исто како и вечниот *Светол Дух БОЖЈИ, преку Кого Единствениот Вистински и Совршено *Светол БОГ Своето Вечно Слово во Исус (наместо земја, машко семе, или билокаква поинаква творба) Го Отелотвори, е безкрајно повеќе од секој Ангел, Пророк, Книга, ... бидејќи е ВЕЧНО и НЕСОЗДАДЕНО!!!
Вечното и несоздаденото Слово БОЖЈЕ (чија Инкарнација е Исус) е Единствената Вистинска и Совршена Куќа и Кибла БОЖЈА, во Кого (секоја Негова клетка и капка Крв) Вистински живее Совршениот БОГ и Совршениот Ислам!
Кој нешто друго учи или верува, тој паднал на шејтанските убителни лаги, кој уште во рајот се заколнал дека нема да се поклони пред Вечното Слово и Дух БОЖЈИ, туку ќе успее да ги натера сите луѓе да се поклонуваат кон најразлични творби, но најпојќе на каменот на кого Адем и Ава ја извршија првата смрдлива нужда (дефекација)!

За жал, шејтанот се’уште успева (дури и во “Божјото Име“ наводно борејќисе против “шејтанот“) да го лаже и ја заведува широката маса на кривоверниот и неверен свет, кој што поради својата духовна слепост се поклонува на најразлични ствари и пари, но најпојќе (во “Името Божје“) се поклонува според волјата на шејтанот кон каменот на гревот и проклетството, лажејќи дека тоа е Волја БОЖЈА и исмислувајќи лажни приказни дека и вистинските Пророци како: Авраам (Ибрахим), Мојсеј (Муса), Давид (Даут), Саломон (Сулејман), ... Исус (Иса), исто така се клањале на каменот на гревот, како би Го обожавале Вистинскиот БОГ!

Тое е една понатамошна грозна лага на отецот на лагата (шејтанот) и неговите духовни чеда, со цел само да не се обожава Единствениот Вистински и *Совршен БОГ, во Неговото *Совршено Слово и Неговиот *Совршен Дух, Кое што за спасение на сите Го отелотвори во Исус (Јахшуах хаМешиах)!

п.с. Погледнете подолу како каменопоклониците го љубат каменот на гревот и проклетсвото, за кој (лажниот “бог“) шејтанот се заколна дека ќе ги натера луѓето да се клањаат кон него, но НЕ кон *Светото Слово и *Светиот Дух на *Светиот БОГ!!!






Изменето од spiros - 20.Декември.2015 во 12:18
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2015 во 12:38
Originally posted by Суада Суада напиша:

... К*ранот каде што нагласува дека друга вистина освен таа света книга нема. Тоа е крајната вистина :) И повторно нагласува, дека само кога ќе се родиме, кога ќе умреме, кога ќе стапнеме у брак и колку деца ќе имаме тоа е судбината, другото све ни е слободна воља... :)
Толку.
A,да познато е тоа и дека Мухаммед, пратеникот наш ниту еднаш не ја удрил жена му, рака врз неа никогаш не кренал. :)



БОЖЈАТА Совршена Вистина е Совршена Светлина и безкрајно повеќе од секој Ангел, Пророк, К*ран, ... дури безкрајно повеќе од Светото Писмо (Библијата) во Која сите вистински Божји Ангели и Пратеници упатуваат на БОЖЈАТА Совршена Светлина и Вистина чиста, Која што Совршениот БОГ за спасение на сите Ја отелотвори во Исуса Христа (Јахшуах хаМешиах)!

Што се работи за братот Мухамед, кој што исто така беше духовно чедо Божје крстено на неговата 40та година во Дамаск, кој што никогаш не прифатил никаква поинаква објава која што ја негира или девалвира Вечната БОЖЈА Светлина чиста (отелотворена во првородениот Исуса Христа), никогаш не убил, никогаш дозволил да се убива, никогаш немал секс со малолетното (9 годишно) девојче со име Ајша, никогаш не се женел со повеќе жени освен со едната Хатиџе, а после нејзината смрт, до својата херојска смрт, тој не се прежени и не додирна друга жена, камо ли да удри или да има секс со ними!

Лажни, срамни и гнасни работи учат, веруваат и ревнуваат мнозинството на каменопоклониците, затоа и имаме такви легализирани педофилии, атентати, калифати, ...!

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2015 во 13:47
СпироС, пун си иронија и сарказам... Таков впечаток ми оставаш...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 08:01
Originally posted by Суада Суада напиша:

СпироС, пун си иронија и сарказам... Таков впечаток ми оставаш...


Суада ,секоја религија има добри страни но и лоши верници кои ја злоупотребуваат и ја искривуваат за свои цели.
Исто така и во Христијанството има педофили,убијци,криминалци,како што ги има и во Јудаизмот, Индуизмот , Будизмот... но ретко кој признава дека тоа е така бидејки луѓето се егоцентрични и сакаат стално нивната воља и нивната увереност да има превласт над останатите.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 17:44
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:


Суада ,секоја религија има добри страни но и лоши верници кои ја злоупотребуваат и ја искривуваат за свои цели.
Исто така и во Христијанството има педофили, убијци, криминалци,како што ги има и во Јудаизмот, Индуизмот , Будизмот... но ретко кој признава дека тоа е така бидејки луѓето се егоцентрични и сакаат стално нивната воља и нивната увереност да има превласт над останатите.


Кога лошиот верник во Христовата Вера (Христовиот Ислам) убива, врши педофилија, краде каравани, се поклонува кон камен, ... тогаш тоа тој го прави спротивно од учењето и праксата Христова!
Додека кога еден мухамеданец (кривоверник) кој што го верува учењето и праксата на лажниот пророк мухамед, тој смее во името “божје“ да убива, се жени и спие со малечки девојчиња (педофилија), да врши полигамија, да краде од душманите на неговата вера, да лаже (такија), ...!

Ја разбираш ли неспоредливата разлика(?) помеѓу Совршено Духовниот Христов Ислам (чиј следбеник беше и вистинскиот брат Мухамед) и лажната копија на кyраишката верзија, која се повикува на кyранот и Го Негира Првороденото Чедо БОЖЈЕ (Тоа е Мудроста БОЖЈА=ЛОГОС) и Неговата Инкарнација (Исус)!

http://www.bibleserver.com/text/NIV/Proverbs8,22-25

Немој да мислите дека им правите нешто добро на антихристијанските мухамеданци, или евреи, или христијани, кога им ја прикривате вистинската причина на нивните грозоморни дела, а која е во антихристијанскиот (антимесијанскиот) дух! Тој антихристијански (антимесијански) дух е за жал на повеќе места застапен во кyранот, но и во други антихристијански списи, како и во учењата и праксата на антихристијанскиот пророк мухамед (и неговите следбеници), во учењата и праксата на лажните (крвожедните) христијани, но и во учењата и праксата на лажните евреи, који се духовно слепи за Исус Христос (Јахшуах хаМешиах)!



Originally posted by Суада Суада напиша:

СпироС, пун си иронија и сарказам... Таков впечаток ми оставаш...


Живиот БОГ Творец (на безкрајниот универзум и се’ што е во него) и Отец (на Вечниот Живот), нека ти Ја објави Совршената Вистина и нека ти објави колку сум сериозен, а не саркастичен и ироничен!

Амин

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 18:16
Амин!
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 22:53
Спирос па не би рекол дека ја прикриваме причината за нивните дела бидејки нити ми се симпатични нити имам некаква корист но сум приврзаник на она размислување дека не треба на никој да му се остани должен....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2015 во 23:40
Originally posted by Суада Суада напиша:

Не, тоа не е Ислам. Тоа се луѓе само што го протолкуваа К*р`анот на еден многу погрешен начин. Погрешно го сфатиле. Си мислат дека го дешифрирале, бидејќи секоја реченица што завршува со три точки е многу длабока, човек да мисли цел ден што значат тие три точки нема да сфати пак. А тие само го прочитале и толку. Понесени од заблудата во која што се наоѓаат и сатаната, Мухаџедините на муслиманството му ставија една огромна црна дамка, со која НИЕ понатака мора да
живееме и соочуваме и бидеме дискриминирани. Си мислат дека ако убиваат невини луѓе ќе завршат во Џенеттот,кој ќе се отвори на судниот ден, а тоа ќе се случи еден ПЕТОК... Кога мелекот, створен од оган, десната рака на Аллах, не сакал да падне на сеџда за Адем и Ава, за Аллаховата креација, а сите останати паднаа, тогаш Аллах три пати му рекол... дека го проколнува да биде сатана и во џехенем да влезе, ама пошто тој бил многу моќен, му рече на Аллах... „Јас со мојата моќ, ќе видиш колкава армија ќе створам и ќе имам позади мене, сите твои луѓе ќе ги земам“... ЛУЃЕ ШТО ЌЕ ГО ИЗВИКУВААТ ТВОЕТО ИМЕ, ЈАС ПОЗАДИ НИВ ЌЕ СТОЈАМ, значи го прљаат... Аллах на тоа одговорил, јас ќе им ја оставам на луѓето СЛОБОДНАТА ВОЉА, а тие ќе си одлучат... Така се створил и Ѓаволот, така после тоа ја прелажал Ава, а Ава Адем да гризне јаболко, од забранетото дрво, тогаш Аллах, ја створил земјата, пуштил природа, ваздух, вода... Ги фрлил нив во земјата и го заклучил Џеннетот. Така од нив се створивме и ние, малце по малце цел свет.

kapka po kapka, vir...
  

Според ова што го читам, заклучив дека си муслиманка и осудуваш радикален ислам...ок

Тогаш, ај излези утре пред некоја џамија и повикај ги верниците да ти се придружат во протест против радикалниот ислам...мислам се повикуваш на К*ранот нели, а сите муслимани се водат според К*ранот, така да нема да направиш ништо спротивно од учењата на К*ранот.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,393 секунди.