IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ОВА Е ИСЛАМ ??????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ОВА Е ИСЛАМ ??????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2016 во 10:36


Ова што широката маса го нарекува, учи и практицира како ислам, е само една лоша карикатура од Вистинскиот и Совршен Ислам!

Сакаш навистина да го запознаеш Вистинскиот и Совршен Ислам?

Тогаш отвориго срцето и запознај Го Уникатното Чедо БОЖЈЕ - Кое што е Универзалната Мудрост (Милост) БОЖЈА чиста, за спасение на сите - Отелотворено во Исуса Христа!


Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2016 во 22:35
Сакаш навистина да го запознаеш Вистинскиот и Совршен Ислам?
Tогаш верувај во нашиот Мухаммед а,с.
отвориго срцето и запознај Го Уникатното Чедо БОЖЈЕ
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2016 во 23:33

Вистинскиот брат и чедо Божје Мухамед беше вистински следбеник и брат на Уникатното и Единствено безгрешно Чедо БОЖЈЕ (Исус)!
Братот Мухамед никогаш никого не убил, ниту дал наредба или одобрување некој (во било кој случај) да биде убиен, никогаш не направил полигамија (не бил женет со повеќе од една жена), никогаш не имал секс со малечката (9 годишна) Ајша, никогаш не ограбувал каравани, никогаш не се сретнал со како “ангел гавриел“ преправениот сатан (шејтан), никогаш од него не ја примил антихристијанската објава позната како кyран, која според волјата на лажниот “бог“ сатан (шејтан) Го негира Уникатното (Духовно) Чедо БОЖЈЕ Исус , Кој е Уникатен во секој случај , бидејќи нее нити од земја, нити од машко семе, ниту е инфициран со гревот и смрдеата, која што првиот човек Адам ги наследи на сите негови потомци!
Сите погоре наведени грозотии и лаги се направени од лажниот пророк мухамед, кој самиот се израмнувал со Исус а Го негирал како Чедо БОЖЈЕ, бидејќи тоа негирање и верување кое е влезено во кyраишкиот кyран потекнува од лашниот “бог“ сатан (шејтан), кој е изворот на сите лаги и грозотии, како луѓето и сета друга творба да не се поклони пред Исус , Кој што е Уникатно Чедо и изразита Волја БОЖЈА !


Изменето од spiros - 16.Септември.2016 во 23:34
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.