IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Исцрпеност после вежбање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Исцрпеност после вежбање

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
kingofkings Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kingofkings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Исцрпеност после вежбање
    Испратена: 15.Мај.2012 во 09:24
Не знаев каде да ја сместам темава па решив овде... Вчера при вежбање почнав да чуствувам голема исцрпеност и пребрзо чукање на срцето (после 2-3 вежби направени)но сепак продолжив со вежбање... Ова ми е втора недела и минатите 3-4 тренинзи ова не ми се случи... Кога се вратив овој замор не престана... Си легнав и еве денес истото ми се случува... Брзо чукање на срцето и мал замор... Што да правам? Многу непријатно чуство е... Се прашувам дали сум се префорсирал...
Кон врв
goran-twin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај goran-twin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 18:37
Треба да не се префорсираш.
Претераното вежбање има контра ефект за силата и здравјето.
Со претераното исцрпување се доаѓа до шок состојба,низок крвен притисок,губење на крвта и во крајни граници оштетување на витални органи од организмот поради недоволно количество крв,во кој тука спаѓа и мозокот.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.