Испечати | Затвори го прозорот

Исцрпеност после вежбање

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Вежбање
Опис на форумот: Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25784
Датум на принтање: 12.Април.2024 во 22:54
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Исцрпеност после вежбање
Постирано од: kingofkings
Наслов: Исцрпеност после вежбање
Датум на внесување: 15.Мај.2012 во 09:24
Не знаев каде да ја сместам темава па решив овде... Вчера при вежбање почнав да чуствувам голема исцрпеност и пребрзо чукање на срцето (после 2-3 вежби направени)но сепак продолжив со вежбање... Ова ми е втора недела и минатите 3-4 тренинзи ова не ми се случи... Кога се вратив овој замор не престана... Си легнав и еве денес истото ми се случува... Брзо чукање на срцето и мал замор... Што да правам? Многу непријатно чуство е... Се прашувам дали сум се префорсирал...Коментари:
Постирано од: goran-twin
Датум на внесување: 15.Мај.2012 во 18:37
Треба да не се префорсираш.
Претераното вежбање има контра ефект за силата и здравјето.
Со претераното исцрпување се доаѓа до шок состојба,низок крвен притисок,губење на крвта и во крајни граници оштетување на витални органи од организмот поради недоволно количество крв,во кој тука спаѓа и мозокот.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk