IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Вистината
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вистината

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2013 во 17:02
Vo momewntot, koga kje reshish da ja barash vistinata - vekje si ja izgubil...намигнување
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2013 во 17:24
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
alf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 631
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2013 во 23:41
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Vo momewntot, koga kje reshish da ja barash vistinata - vekje si ja izgubil...намигнување


ushte pred da reshi covek,vistinata ne ja imal,a so toa nitu mozel da ja izgubi.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 00:05
Нормално дека вистината ја немаш кога си решил да ја бараш.

Но поентата е што во моментот кога си решил да ја бараш си влегол во илузијата дека ќе ја најдеш, па оноа што на крајот ќе го прокламираш како вистина тоа сигурно НЕ Е.

Така го разбирам оноа што го рече viktorija123. Дозволувам да бидам поправен од неа доколку сум погрешил.


P.P. Цитираното е кажано во зен стил, контадикторно за да натера на медитирање.

Изменето од Messenger - 24.Јули.2013 во 00:08
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
alf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 631
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 00:19
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Нормално дека вистината ја немаш кога си решил да ја бараш.

Но поентата е што во моментот кога си решил да ја бараш си влегол во илузијата дека ќе ја најдеш, па оноа што на крајот ќе го прокламираш како вистина тоа сигурно НЕ Е.

Така го разбирам оноа што го рече viktorija123. Дозволувам да бидам поправен од неа доколку сум погрешил.


P.P. Цитираното е кажано во зен стил, контадикторно за да натера на медитирање.

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Ах, помагаш, помагаш...



Изменето од alf - 24.Јули.2013 во 00:20
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 00:45
А не, не е исто.

Јас му поставив конкретно прашање на spiros и очекував одговор од него. Ти се јави неповикан да одговораш наместо spiros.

Сега ти не постави никакво прашање на viktorija123, туку си даде твој коментар. Јас коментирам на твојот коментар со мое разбирање на оноа што го напиша viktorija123.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 00:48
vistinata e podobro nekogas voopsto i da n ja doznaes.
Бог да чува!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 01:15
Ne si pogreshil Messenger, vo tolkuvanjeto na zborovite shto gi napishav... среќа 

Mene zen stilot mi e omilen - osobeno zen shamarite(togash vistinata ti e "pred nosot") голема насмевка, podobra meditacija zdravje! смеењеда
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
alf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 631
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 01:21
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

А не, не е исто.

Јас му поставив конкретно прашање на spiros и очекував одговор од него. Ти се јави неповикан да одговораш наместо spiros.

Сега ти не постави никакво прашање на viktorija123, туку си даде твој коментар. Јас коментирам на твојот коментар со мое разбирање на оноа што го напиша viktorija123.


ne e isto?

ti trgna da ja barash vistinata za odreden termin od postovite na odreden chlen,jas si zemav za pravo da odgovoram,so shto go dobi odgovorot.


viki ,dade mislenje so dvosmislna sodrzina,jas replicirav bez da postavam prashanje za baranje vistina,vrakajki i go nazad da go doobjasni.
namesto taa ti se ufrli da go protolkuvash spored tvojata vistina,so shto moze indirektno da i pomognesh vo nejzinata vistina.

isto e,samo razlichno postaveno.

1,baranje konkretno
2,dvosmislenoto kako go razbrala..

Кон врв
alf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 631
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 01:23
Originally posted by kocko kocko напиша:

vistinata e podobro nekogas voopsto i da n ja doznaes.

bog da chuva od toa.
Кон врв
alf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 631
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 01:28
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Ne si pogreshil Messenger, vo tolkuvanjeto na zborovite shto gi napishav... среќа 

Mene zen stilot mi e omilen - osobeno zen shamarite(togash vistinata ti e "pred nosot") голема насмевка, podobra meditacija zdravje! смеењеда

nie za volkot ,a volkot na vrata,so stilovi


Изменето од alf - 24.Јули.2013 во 01:30
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 01:49
Ајдeeeе сега... велиш дека напишаното било со двосмислена содржина и си барал Викторија да се дообјасни ?

Како прво, напишаното можеби за тебе и било со двосмислена содржина, иако сум убеден дека си го сметал дека е погрешно штом веднаш се јави со твоја корекција, но дека си барал некакво објаснување од неа тоа сигурно не си го направил:


Originally posted by alf alf напиша:

Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Vo momewntot, koga kje reshish da ja barash vistinata - vekje si ja izgubil...намигнување


ushte pred da reshi covek,vistinata ne ja imal,a so toa nitu mozel da ja izgubi.




Туку ајде, нема сега да ја расипуваме темава со неплодни расправии.

Ти си во право, јас сум во грешка, биди ми арен.








Изменето од Messenger - 24.Јули.2013 во 01:51
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 13:58
ФотографијаФотографија: Everyday is a good day to smile.   Just be....  Effortlessly  &lt;3    thanks for sharing @SpiritualQuotesandMeditations       Feel free to Like, Share, Comment or Tag #Heartfelt



Изменето од viktorija123 - 24.Јули.2013 во 14:00
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2013 во 14:03
Вистина е дека сме се родиле, се друго е активност ...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.