IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП Идивиди кладилница 2012
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕП Идивиди кладилница 2012

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Прашање: Шампион на ЕВРО 2012 ќе биде
Одговор Гласови Статистика
0 [0,00%]
1 [8,33%]
0 [0,00%]
2 [16,67%]
0 [0,00%]
3 [25,00%]
0 [0,00%]
2 [16,67%]
3 [25,00%]
1 [8,33%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЕП Идивиди кладилница 2012
    Испратена: 06.Мај.2012 во 17:41
ЕП во фудбал оваа година е 14то Европско Првенство што ќе се одржи во Полска и Украина од 8ми јуни до 1ви јули 2012.
Церемонијата на отворањето ќе биде во Варшава, Полска, а финалето на првенството во Киев, Украина.
Како што веќе знаете на ЕВРО 2012 ќе учествуваат 16 европски фудбалски репрезенатции.
Што мислите која ќе биде најсилната репрезентација и ќе го однесе трофејот оваа година?
Дали Шпанија ќе ја одбрани титулата?
Однапред да кажам за да нема забуни како минатиот пат, во анкетава има место за 15
репрезентации, за една нема место. Впрочем да не објаснувам премногу ќе приметите самите
која недостасува, се надевам нема да ме нокаутирате поради тоаистепанхи, хи...
Предлагам овде да ги даваме и своите прогнози за сите натпревари, доколку има интерес за
Идивиди кладилница и доколку се пријави некој како кандидат кој ќе ги рачуна поените.да

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2012 во 17:48
Јас ќе ги пресметувам прогнозите мир
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2012 во 17:51
Гласав за немците иаку ќе ги подржувам Хрватија и Италија на тоа првенство .Според мене тие два тима немат шанси за титула . 

Мислам дека немската машина нема да промаши овој пат титулата .А очекувам и ОГРОМНА нивна подкрепа од трибините .


Изменето од емил - 06.Мај.2012 во 17:52
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2012 во 18:03
Се надевам ќе има повеќе учесници во Идивиди кладилницата, така е поинтересно...
колешката Блу не е нешто активна...можеби ќе се појави некоја друга што ќе ме дружи
да не бидам сама меѓу васхи, хи...
Како што може да се примети и јас гласав за Германците, со сето срце ќе навивам за нив и
би сакала да се закитат конечно со злато...во 2008 за влакно им избега.тага
Покрај нив ќе навивам и за Хрватите, бидејќи ми се омилени како народ од Балкановда

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2012 во 18:14
Се надевам и јас на повеќе учесници тука ... 
Очекувам интересно првенство голема насмевка пред се фудбал за очи и неизвесност од почеток до крај.Пресврти , изненадувања , атракции ма се што го прави фудбалот повеќе и повеќе привлечен и интересен.
Јас си гласав за Холандија и мислам дека ќе има реприза од финалето на последното СП со Шпанија ама дека овој пат Холандија ќе си наплати задоволство
Покрај нив нормално како и секогаш си завивам и за "Лијепа Наша" и посакувам едно полуфинале за нив голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2012 во 18:21
Ќе навивам за Русија, имаат мали шанси, но ако Грција можеше 2004 да биде првак, зошто да не и Русија оваа година (со бункер тактика)... хи, хи...
 
Ја повикувам госпоѓицата Блу Скарлет да се приклучи во прогнозирањето.... ако не се приклучи ќе пристапам кон праќање на ЛП со гњаваторска содржина.... газење од смеењеголемо гушкањеголема насмевка
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2012 во 18:24
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Се надевам и јас на повеќе учесници тука ... 

 

и да има и да нема каква врзка има тоа за тебе ? Тебе и онака во типувањето за ЛШ никаков те нема .Ти немам читано прогноза од преди нова година . Ваљда си зафатен не знам
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2012 во 18:40
Не ми оди спортската емиле ... остави прогнозите 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2012 во 16:31
Официјалната песна за ЕП 2012 - Endless Summer

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2012 во 16:36
плазењеплазењеголема насмевка
 
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2012 во 16:53
Ама скакаат бабивесмеење
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2012 во 13:12
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Ќе навивам за Русија, имаат мали шанси, но ако Грција можеше 2004 да биде првак, зошто да не и Русија оваа година (со бункер тактика)... хи, хи...
 
Ја повикувам госпоѓицата Блу Скарлет да се приклучи во прогнозирањето.... ако не се приклучи ќе пристапам кон праќање на ЛП со гњаваторска содржина.... газење од смеењеголемо гушкањеголема насмевка


Povikot prifaten pod pritisok ....газење од смеењеголемо гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2012 во 13:16
I kolku da se znae i ovaa godina bezrezervno kje gi podrzuvam italijancite голема насмевка..... a so zadovolstvo ke gi sledam Spanija, Holandija i Anglija ....... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2012 во 13:20

Батали ги нив..... тој Буфон повеќе се клади од јас, ти, Емил и Шатци заедно... газење од смеење

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.