IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Вонпарламентарната опозиција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вонпарламентарната опозиција

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
mickey mouse Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickey mouse Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вонпарламентарната опозиција
    Испратена: 05.Април.2012 во 16:12
Вонпарламентарната опозиција почна да се закрепува со коалициски ручек.
Лидерите на ВМРО-Народна, ЛДП, Достоинство и раководството на ОМ, по серијата меѓусебни состаноци, денеска седнаа сите заедно на едно маса.На работниот ручек во кафеаната „Пелистер“ на скопскиот плоштад, кој треба да биде увод за силна политичка политичка соработка, Љубчо Георгиевски, Андреј Жерновски, како и Наталија Ивчева и другите од врвот на ОМ, потсетија дека иако идеолошки се разликуваат, сепак сакаат да разговараат за тоа како може да се усојузат.На маса ги седна незадоволството од владеењето на актуелната гарнитура.Извори за телевизијата Алфа велат дека на средбата станало збор понудата од СДСМ, но без конкретен заклучок - дали ќе се прифати или ќе се одбие. Неофицијално, четирите партии преферираат заеднички блок, што значи дека изгледа ќе се бара сојуз и со социјалдемократите. Но дали ќе дојде до тоа, сепак ќе каже времето.

http://www.plusinfo.mk/vest/39093/Vonparlamentarnata-opozicija-pochna-da-se-zakrepuva-so-koaliciski-ruchek
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.