IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Facebook!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Facebook!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Автор
Порака
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 21:47
Можеби беше од соларната бура,ама да е од тоа би било чудно зошто баш Фејсбук?
I just wanna feel real love.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2012 во 07:43

На Facebook откриле дека се омажени за ист маж


Две Американки откриле дека се омажени за ист маж кога на едната од нив на Facebook и се појавило името на другата жена на листата на "луѓе кои можеби ги познавате", известило американското обвинителство.

Сопругата, со која мажот долго не бил во контакт, кликнала на линкот и открила страница на Facebook со слики од другиот пар со свадбена торта, се наведува во судските документи на државата Вашингтон.

Оваа жена потоа ја контактиража мајката на нејзиниот сопруг, а подоцна се обратила и до властите.

Алан О Нил, кој работи како затворски чувар, обвинет е за бигамија и ќе се појави пред судот подоцна во овој месец.

Тој се оженил во 2001 година под неговото старо име Алан Фланк, се одселил во 2009 година, го променил името и повторно се оженил, иако претходно не го раскинал првиот брак.

Првата сопруга забележала дека О Нил има друга жена кога Facebook и препорачал да стане пријателка со неа.

О Нил ја замолил неговата прва жена да не го пријавува на властите неговиот втор брак и дека ситуацијата ќе се среди, но таа тоа го направила.

Доколку биде прогласен за виновен, О Нил би можел да заврши во затвор и до една година.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 01:22
Дал 1.000 долари, бара половина од „Фејсбук“
  kakoi da e, sigurno neshto ke dobie i toa...podebelo !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 01:08
 Фејсбук ти е како жена
1. со него не можеш да се разбереш - а не можеш без него.
2. таман ке го научиш како функционира.. он се менуваа ..плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 14:49
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

 Фејсбук ти е како жена
1. со него не можеш да се разбереш - а не можеш без него.
2. таман ке го научиш како функционира.. он се менуваа ..плазење
....a i,

3.....ne mozesh da mu ,
...mavnesh edna!голема насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 02:55
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

 Фејсбук ти е како жена
1. со него не можеш да се разбереш - а не можеш без него.
2. таман ке го научиш како функционира.. он се менуваа ..плазење
....a i,

3.....ne mozesh da mu ,
...mavnesh edna!голема насмевка

А ти маваш на жена ? изненадување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mila.86.m Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mila.86.m Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2012 во 12:50
еве една ТОП страна за забава на FB:
http://www.facebook.com/ronihillcrew
често даваат гратиси за журки кај нас, а сега најавуваат и за во странство.
мене ми изгледа баш интересна :)
Кон врв
Anunnaki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anunnaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2012 во 04:36
Ќе сака некој да ми помогне како да ги најдам админите за фејсбук за Македонија? Дури и за тоа се регистрирав на форумот, да побарам/понудам помош кога е потребна некаде, а сега мене ми е потребна. Се што ми треба е да ги известам дека САКАМ МОИТЕ 2 ПРОФИЛИ ДА МИ БИДАТ ВРАТЕНИ ТАМУ ИМАВ ПРИЈАТЕЛИ КОИ НЕМОЖАМ ДА ГИ ДОДАДАМ ОД НОВИОТ ФБ.
Ајде друштво, помагајте!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2012 во 06:08
Originally posted by Anunnaki Anunnaki напиша:

Ќе сака некој да ми помогне како да ги најдам админите за фејсбук за Македонија? Дури и за тоа се регистрирав на форумот, да побарам/понудам помош кога е потребна некаде, а сега мене ми е потребна. Се што ми треба е да ги известам дека САКАМ МОИТЕ 2 ПРОФИЛИ ДА МИ БИДАТ ВРАТЕНИ ТАМУ ИМАВ ПРИЈАТЕЛИ КОИ НЕМОЖАМ ДА ГИ ДОДАДАМ ОД НОВИОТ ФБ.
Ајде друштво, помагајте!

Нема што да бараш админи и чуда. Само внеси си ја e-mail адресата и лозинката и ќе си ги вратиш профилите ако ти се избришани.
На друг начин не ни гледам како може да ги немаш, а да сакаш да ги вратиш ....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Anunnaki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anunnaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2012 во 12:02
Толку ли било едноставно ? Кај хиперлинкот „тука“ влегов и ништо од тоа таму не помогна. Ете да речеме сум го погрешил пасвордот, зошто не ми стигнува на мејлот линк за нов, туку ми стигнува ова?


Потврдувам This is my account, бадијала. Се појавува тоа дека е disabled. Ова со профилот (и со уште еден) можат да го средат лично тие што ги барам, ако може некој друг секоја чест, ќе ги пишам мејловите и пасвордите, ако успее честам
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2012 во 12:10
Треба и Assbook да пушти некоj
Кон врв
Anunnaki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anunnaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2012 во 10:20
Има некој одговор...? Ако сакате ќе ги оставам и мејловите и пасвордите, па ако успее некој...али не верувам, затоа ми требаат главните батки за фб за во земјава, знам дека постојат ама незнам кои се.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2012 во 10:32
Нема да најдеш главни батки од Македонија. Колку што знам фејсбук нема никакви канцеларии во Македонија затоа не ги ни барајвртење со очи

Најчесто пишува disable ако некој ти го пријавил профилот поради некоја причина или ако е забележано многу спамирање, порнографија, неавторизирани плаќања и слично.

Пиши им тука и памет во глава следен пат Патем, дај закачувај ги сликите на нешто попристојно, затоа не ги покажува тука. 
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Anunnaki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anunnaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2012 во 20:51
Пробав, внесов се, се логирав на мејлот и се појави прозорче со ова:


Server error
The website encountered an error while retrieving https://www.facebook.com/support/openid/accept_hotmail.php?appdata=%7B%22scalar%22%3A%22%7B%5C%22fbid%5C%22%3A%5C%22AQ07yEKxz4mrlwzA5IRcCxod4mAv1Wfuk4lZ1D3_sZN2dyIkQE2u22Nr0TzlhUd3dLs%5C%22%7D%22%7D&code=8ad85156-508c-ff30-9883-e2c0503f96a7. It may be down for maintenance or configured incorrectly.


Бадијала, не верувам дека ќе ги вратам некогаш. Мислам дека ми ги пријавиле пошто коментирав секаде, се и сешто :D некому му пречело тоа.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.