IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Facebook!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Facebook!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Facebook!!!
    Испратена: 25.Септември.2022 во 20:50
Ја мислам ние и фејсбукот ќе го рикнеме на глобално ниво!газење од смеење
Некоја политика ми е од таму 2007 или 08 беше кога прв пат се 
логирав,македонски страници,јавни личности да не лајкуем.
Може да ѕирнам,али никако следење и лајковање,сачувај
боже коментирање.
На една рака може да се изборајт неколку од пријатели.
И еве денес ја читам Јоци...Шо би рекле турците вај,вај вааај,
или уј,уј,уј украинците,пуно фино се тоа на куп таму.
ОНлајн алапача чаршија.плазење
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2022 во 20:06
Опасен ова фејсбуков.рамнодушност
Секако последниве година-две фејсбуков у досада додека нешто
чекам го чепкам или порака ако стигне.После сите блокади што ги правеа
со Трамп,короната и сега воената пропаганда
поише ми личи на перална за мозок и извор на омраза отколку на
друштвена мрежа.
Два дена како сум на ВК,пријатели немам и не планирам да додавам
ми е интересен за читкање.И потаму что ја поњел и по руски,будет всјо нормаљна.плазење
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13895
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2021 во 20:50
,,,fejzbukot padna ama go opraija,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2020 во 15:33

интересна забелешка во однос f2a логирање виа смс на фејкбук, е што преку фидот ако случајно по грешка во групата или пријателите на кои сте се претпратиле протече фекалбук по вијуги од спунт вие ќе си го искркате, што е резултат на регулаторното безредие на фејкбукот, мислам кој сака (слободна волја) нека му биде, но децата да ги фрлите во таков бунар тоа е умноболно од нас како општество, а што сметам мора и генерално и засебно да се регулира сред е-општествово!

во спротивно не се чудете што се повеќе и повеќе ќе се појавуваат измалтретирани и самопотепани млади и возрасни натака! можеби не за долго, но токму корона-карантинов упатува дека сето ова може турбо да го избуста ваквиот моментум! убо изгледајте си го спунт аберов од СемВ ...
Originally posted by <a href=http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7391&PID=3152244#3152244 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2020 во 14:01

фазла е што рептило има и раце и нозе, а и опашка која швркет!

Originally posted by Орка Орка напиша:

Ко дете дедо ми нонстоп ме носеше низ Бит Пазар.
И стално во оној пролазот,што е чинам во линија со надвожњакот
викаше некој со цел глас"Пазете на лопови,внимавајте на ташните".
-Дедо зошто вика овој чичко,стварно некој краде.
-Не некој,него баш он.Знаеше дедо ми да каже...
Па така и овие,не од било кого него дури и од државата профилот ќе го заштитувале.

а шчо ако крадецо има и пајташи па ти украле и телефоно!?

https://muhammadbabu.com/view/118

Вистина не само што на туѓо си, точно f2a е супер осигурување, но туѓо си е туѓо ем никого не можеш да тужиш ако ти го праел некој фората! бидејќи вака потешко ќе убедиш Кадија дури и тебе ако те тужат дека си постирал некаде нешто склет а всушност Ти Не Си Бил Ти т.е. Тој што тоа го постирал виа твојот фб-профил, арно ама кој да ти верува!?

друг битен момент со f2s е што на безбедносните служби, во случајов логично CIA, им скратуеш работа од мал милион причини, како губење време по чешлање лажни профили, илити осигурување дека Ти Си Ти, или пак реосигурување дека евентуално ако глумиш подолго или пофокусирано анти-незнам-како загарантирана им е шемата Ти Си Ти Секогаш бар онака за полесно експертски да врват судските вештачења! Недостасует уште локално да неможеш да земеш Припејд број без лична карта и отисок, за сега само првата опција е во оптек по продажни салони, но сигурно и втората набрзо ќе ја активираат, иако со новата faception опција и баш нема потреба од неа, нели за сега сето тоа на доброволна основа, но нека ја впрегнат и официјално Либра а преку неа вие сакате нормално во општество да функционирате и оп сте станале трајни гости на фб-паноптикум-от, а пан(глобал)кумот не простуе сиромаштија во умот, та утре ја дофатат ли AIкарамба ботовите сигурно ќе ви помогнат околу сподобување виа дирек-лоботомирање, кој колку што си заслужил како Светски еГраѓанин ... ВНИМАНИЕ!!! која е најголемата заебанција која фејбук успеал да ја направи, да ве убеди дека CIA не стои зад него, ниту ко DARPA што не стои зад интернет-от, дали тие ги злоупотребуваат свои технолооооооооооооооооооооооооооогии, незнам, но во едно сум сигурен, откако пак се отштопав деноиве од фејкбуко, не чекав долго недела дена по реактивирањето на сметката, и ммм, веднага мозок полесен, а нормал си имам и спунт амортизер преку форумиве, но знаејќи дека многу шеќер не е на арно па убо и од тука да си се приберам, иако туку ама баш никогаш не би можел да доживеам таков овердоуз ко што тоа знае да е инстант на фејкбук, тука 10 години мрморење ко таму 1 година лајкање, з’ш лајкохолизам сред егоизам праи инвалид од емпатија во Душа, сетне оди нека те слуша ... додек тука само од ФатимеПазачок треба да се пазиш да не ти влета у макази додека те читаат бивши идни сегашни, бар да е пазачката ут македонскиЕнтерпрајZ од пазачи, бар знаеш дека нема да завршиш Гванташки! иако ако у смена била некоја жедна КамилаОтМексико алкаТрас е риопенед!

Изменето од Zelenikovo - 05.Април.2020 во 07:36
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2020 во 03:21
Фејзбуг е змија со две глави..
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2020 во 01:26
Facebook мене ми направи една огромна услуга. Ме исфрли поради непозната причина за мене. Малку ми фалеше на почетокот, пробував да отворам и нов профил, не ми дозволи, а сега сфаќам дека ми е раат душата.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2019 во 00:07
Ајде да му се множат денови вакви.
Божееее колку напнати луѓе денес сретнав!
Фејсбукон не работел шо знам колку тоа саати.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2018 во 12:06
Се повеќе ме мава у живца!
Вчера отварам пазар3,да ѕирнам има ли
и по која цена одат рачни виљушкари.
Денес ме бомбардира фејсбуков со предлози
за страни со огласи.Стриптиз стана секој
чекор на интернетов.После аферата со злоупотреба
на податоци и ова видливо следење,ред е да потоне!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2017 во 19:45
Ех,да ни беше фејсбуков
у втори светски.Или па не дај Боже
за време на турско ропство.
Какви јунаци имаме,новиот Александар
ќе се родеше.
Левелот ко нација ни е Иде Дунав.
А видеово у линков е уствари спасот од ова лудило.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2016 во 22:24
Кое плескање го доби ВИП на фејсбукон и твитер
Мислам дека мрежата си извадила бугарски пасош
и му ја летнала надвор од државава...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2016 во 21:25
Со новава опција за видео во живо,
уште толку ни го кренале егото.
Се надевам нема да се најде некој да реагира
за и тука додавки да ни лупнат.
Правно ништо не би сменило,но нели егото.

Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2016 во 15:11
fejsbuk ego - nema potreba od filozofija..

https://www.youtube.com/watch?v=nyQmgdtvi1Y

Изменето од outlook123 - 23.Април.2016 во 15:20
едно е - не се две
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2016 во 11:08
You live only ONCE!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,859 секунди.