IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Алатка за кирилично писмо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаАлатка за кирилично писмо

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Директен линк до овој коментар Тема: Алатка за кирилично писмо
    Испратена: 31.Јануари.2012 во 04:58
Доколку имате проблем cо пишувањето на кирилично писмо, па затоа користите латинично, тогаш помогнете си со македонската транслитерарна алатка:

http://www.idividi.com.mk/extras/konvertor/index.asp
Изменето од Перун - 30.Јануари.2013 во 08:26
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.