Испечати | Затвори го прозорот

Алатка за кирилично писмо

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Вероисповед
Опис на форумот: Право на личен избор
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25443
Датум на принтање: 04.Декември.2023 во 20:29
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Алатка за кирилично писмо
Постирано од: Messenger
Наслов: Алатка за кирилично писмо
Датум на внесување: 31.Јануари.2012 во 04:58
Доколку имате проблем cо пишувањето на кирилично писмо, па затоа користите латинично, тогаш помогнете си со македонската транслитерарна алатка:

http://www.idividi.com.mk/extras/konvertor/index.asp" rel="nofollow - http://www.idividi.com.mk/extras/konvertor/index.asp

Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk