IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Алатка за кирилично писмо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаАлатка за кирилично писмо

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Директен линк до овој коментар Тема: Алатка за кирилично писмо
    Испратена: 31.Јануари.2012 во 04:58
Доколку имате проблем cо пишувањето на кирилично писмо, па затоа користите латинично, тогаш помогнете си со македонската транслитерарна алатка:

http://www.idividi.com.mk/extras/konvertor/index.asp
Изменето од Перун - 30.Јануари.2013 во 08:26
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.