IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Феноменот на зачнувањето и раѓањето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Феноменот на зачнувањето и раѓањето

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Феноменот на зачнувањето и раѓањето
    Испратена: 03.Декември.2011 во 00:45
Прекрасниот феномен на зачнувањето и раѓањето - совршенство кое во никој случај не може да настанало само од себе, ниту пак како резултат на апсолутно случаен процес.

http://www.youtube.com/watch?v=7kC6p1twkXk&feature=related
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 01:16
...saka da kaze,...gospod e ''kriv''! намигнување

...a, kako gi sozdal milionite razlichni vidovi ,...eden po eden ili...?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Radmila Rada Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Radmila Rada Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2014 во 16:27
Прекрасно видео...не го имав до сега најдено да го гледам...Браво!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2014 во 00:00
Она што малкумина го знаат е дека срцето на бебето почнува да чука на 21виот ден од зачетокот. Во тие моменти иако мајката се уште не знае дека е бремена, во нејзе има уште еден живот!

Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2014 во 23:17
najubaviot period vo mojot zivot
cuvstvoto e nezamenlivo
Кон врв
lunask Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lunask Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2015 во 10:19
Zdravo, nova sum tuka pa bi Ve zamolila za pomos. Treba da pijam DHEA micronized 25mg kako pomos za zabremenuvanje, no imam problemi kade da gi nabavam tabletite. Dokolku nekoj znae mnogu bi bila blagodarna za pomosta. Vi blagodaram
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13900
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2015 во 11:39
Originally posted by lunask lunask напиша:

Zdravo, nova sum tuka pa bi Ve zamolila za pomos. Treba da pijam DHEA micronized 25mg kako pomos za zabremenuvanje, no imam problemi kade da gi nabavam tabletite. Dokolku nekoj znae mnogu bi bila blagodarna za pomosta. Vi blagodaram


,,,kaj nas gi nema,,,
,,vidi na amazon com mi se chini deka se okolu 10$po pakuvanje,,,slobodna dostava,,ili proveri kAj juzhnive sosedi,,,grcija de,,,

,,,,so sreka,,, ,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.