Испечати | Затвори го прозорот

Феноменот на зачнувањето и раѓањето

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Семејство
Опис на форумот: ... до шесто колено
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25227
Датум на принтање: 03.Март.2024 во 23:14
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Феноменот на зачнувањето и раѓањето
Постирано од: Pravoslavie
Наслов: Феноменот на зачнувањето и раѓањето
Датум на внесување: 03.Декември.2011 во 00:45
Прекрасниот феномен на зачнувањето и раѓањето - совршенство кое во никој случај не може да настанало само од себе, ниту пак како резултат на апсолутно случаен процес.

http://www.youtube.com/watch?v=7kC6p1twkXk&feature=related

-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!Коментари:
Постирано од: brza
Датум на внесување: 03.Декември.2011 во 01:16
...saka da kaze,...gospod e ''kriv''! намигнување

...a, kako gi sozdal milionite razlichni vidovi ,...eden po eden ili...?збунетост


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Radmila Rada
Датум на внесување: 16.Јануари.2014 во 16:27
Прекрасно видео...не го имав до сега најдено да го гледам...Браво!


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 16.Февруари.2014 во 00:00
Она што малкумина го знаат е дека срцето на бебето почнува да чука на 21виот ден од зачетокот. Во тие моменти иако мајката се уште не знае дека е бремена, во нејзе има уште еден живот!-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 24.Декември.2014 во 23:17
najubaviot period vo mojot zivot
cuvstvoto e nezamenlivo


Постирано од: lunask
Датум на внесување: 12.Ноември.2015 во 10:19
Zdravo, nova sum tuka pa bi Ve zamolila za pomos. Treba da pijam DHEA micronized 25mg kako pomos za zabremenuvanje, no imam problemi kade da gi nabavam tabletite. Dokolku nekoj znae mnogu bi bila blagodarna za pomosta. Vi blagodaram


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 12.Ноември.2015 во 11:39
Originally posted by lunask lunask напиша:

Zdravo, nova sum tuka pa bi Ve zamolila za pomos. Treba da pijam DHEA micronized 25mg kako pomos za zabremenuvanje, no imam problemi kade da gi nabavam tabletite. Dokolku nekoj znae mnogu bi bila blagodarna za pomosta. Vi blagodaram


,,,kaj nas gi nema,,,
,,vidi na amazon com mi se chini deka se okolu 10$po pakuvanje,,,slobodna dostava,,ili proveri kAj juzhnive sosedi,,,grcija de,,,

,,,,so sreka,,, ,,,

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontroliranaИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk