IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Секој што сака да влези во мојот град ќе си плати!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секој што сака да влези во мојот град ќе си плати!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 1,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:05
Од кај да знам дали плаќат .Само знам за за да имаш убав и рамен пат треба да си платиш ,а ти очигледно несакаш.Тогаш како сакаш колата да ти биде идеална состојба ?
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:07
Мислам, многу сум осетлив за темата за Охрид. Цена за соба 600 денари. Услови:
- Лебарки у изобилије
- Душек на дување на под направен од бетон
- Нема бојлер за топла вода

Ако толку ви е важно да развиете туризам, прво - БИДИ ЉУБЕЗЕН КОН МЕНЕ КОГА КАКО ТУРИСТ ЌЕ СЕДНАМ НА КАФЕ ( не со поглед "кај ми седна овој сеа" ко да сум болен од сида и пристап со прашање " Шо че пијаш море")
Ако ставате рампа, воведете и визи, направете си знаме, химна, грб...
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:07

Glupaviot i poglupaviot...

povtorno nov biser na gradonacalnikot....(gafonacalnikot)

Zosto da se plaka za vlez? za da gi snema parite kako sto gi nema i sega....ogromni dolgovi..somnitelni transferi...gradot koj ostvaruva najmnogu profit godisno e vo minus....

gradskata kasa prazna....a vo gradot izgor skapo..

Dojde vreme da odis na odmor vo Ohrid da bide isto skapo kako da odis na odmor na more...vo sosednite zemji...Skapo preskapo....i parkinzi..i ceni za hrana..pienje..nema nesto sto ne se naplaka..nekoj pak od Mk edvaj moze da si dozvoli ednas godisno da odi vo Oh na vikend i da mu plaka na Petreski vlez...e nema bogami....i toa ne sakal na edno mesto da se naplaka tuku na TRI mesta da stavel rampi...смеење Eeee "da ne se pretera malku" togas duri nema da im stapnam ic..i taka pocna da zamruva turizmot vo Ohrid od nivniot um...sto go nemaat..


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:07
Никој не е против македонските споменици , но немојте да бидете против мојот град и фрлете некој денар и во Прилеп. Во спротивно ќе морам да ја поддржам комунистичката идеа:"рампа за влез во градо - Х".
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:08
Originally posted by емил емил напиша:

Од кај да знам дали плаќат .Само знам за за да имаш убав и рамен пат треба да си платиш ,а ти очигледно несакаш.Тогаш како сакаш колата да ти биде идеална состојба ?


Плаќам патарина за тоа Емил.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:10
Originally posted by ljoce ljoce напиша:

Никој не е против македонските споменици , но немојте да бидете против мојот град и фрлете некој денар и во Прилеп. Во спротивно ќе морам да ја поддржам комунистичката идеа:"рампа за влез во градо - Х".


Тука се согласувам, треба да се гради и во другите градови.
Дури и јавно кажувам дека се затрупа Скопје со споменици, премногу е , мене лично грдо ми изгледа. Може дел од тие пари да се искористи за другите градови.
Кога сме веќе кај тоа, стојам на ставот и оправдувам, зошто Цар Самуил да биде во Скопје, а не во Охрид?
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:10
Originally posted by pHp pHp напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Од кај да знам дали плаќат .Само знам за за да имаш убав и рамен пат треба да си платиш ,а ти очигледно несакаш.Тогаш како сакаш колата да ти биде идеална состојба ?


Плаќам патарина за тоа Емил.
 
 
значи ќе си платиш и патарината за Охрид . Гледаш ли како се сложуваме
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:11
Плаќам две патарини на патот за Охрид и ја плаќам на Македонија Пат, не на градот Охрид.
А инфраструктурата на Охрид е ОБВРСКА на Охрид, да ја среди од пари од ДАНОЦИ на КОМПАНИИТЕ ШТО РАБОТАТ ВО ОХРИД.
Не јас да ти дадам пари за да си го средиш градот.
Јас тебе ти плаќам хотелска услуга, плаќам кафе, лежалка. Ти како угостител имаш ДАНОК, е од тој ДАНОК ќе си ги средиш улиците ВО ГРАДОТ.
Ако не знаеш како, поднеси си оставка. Тогаш си неспособен како градоначалник.
(ова знам дека сфаќаш не се однесува лично на тебе)

Изменето од pHp - 25.Ноември.2011 во 12:14
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:13
Originally posted by pHp pHp напиша:

Originally posted by ljoce ljoce напиша:

Originally posted by pHp pHp напиша:

Мојот став е:
Ако плаќам за влез во Охрид, Скопје или било кој град што е во рамките на мојата држава, тогаш која е поентата на постењето на самата држава.
Да се вратиме тогаш во антиката и да бидат градовите - полиси. Град-држава.
Паметно! Зошто би плаќале прилепчани данок а со тој данок да се градат споменици само во Скопје. И ние сакаме споменици...


Овде (за чудо некое) морам да се согласам со коментарот на brza, ако се држиш до тезата дека си македонец, биди горд што има споменици во Скопје, не ги плукај нели
Ова е став , те молам не го сфаќај лично
navistina?!изненадување

...ja pa vikam,...se dodeka go stavate makedonecot pred ...chovekot,....ke si trpat makedoncite ushte dolgo ,..i vakvi a i ushte pogolemi i ushte ponevideni gluposti !

..ama taka i im treba!да

...tuku,...patarini ima nasekade  na zapad i toa  na patishta koishto ednostavno, ne mozesh da go sporeduvash so tukashnite kolski pateki,..

...ama ,  na zapad imash i sporedni patishta ,..koishto se i podobri od ovie tukashnive shto gi plakjash,.....paralelno so  ''glavnite'' !Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:13
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Glupaviot i poglupaviot...

povtorno nov biser na gradonacalnikot....(gafonacalnikot)

Zosto da se plaka za vlez? za da gi snema parite kako sto gi nema i sega....ogromni dolgovi..somnitelni transferi...gradot koj ostvaruva najmnogu profit godisno e vo minus....

gradskata kasa prazna....a vo gradot izgor skapo..

Dojde vreme da odis na odmor vo Ohrid da bide isto skapo kako da odis na odmor na more...vo sosednite zemji...Skapo preskapo....i parkinzi..i ceni za hrana..pienje..nema nesto sto ne se naplaka..nekoj pak od Mk edvaj moze da si dozvoli ednas godisno da odi vo Oh na vikend i da mu plaka na Petreski vlez...e nema bogami....i toa ne sakal na edno mesto da se naplaka tuku na TRI mesta da stavel rampi...смеење Eeee "da ne se pretera malku" togas duri nema da im stapnam ic..i taka pocna da zamruva turizmot vo Ohrid od nivniot um...sto go nemaat..

 
 
Мај Веј и затоа што сте безобразно бедни одите во Грција на одмор и кога поминат 14 дена пак нема сила која да ви натера да се вратите , а сакате да се сончате сеуште и сеуште ...ама тоа што немате пари и паричникот ви е празен
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:16
Абе имаш ДАНОК! ако не знаеш како да располагаш со парите од даноците - неспособен си!
ЈАС КАКО ТУРИСТ ги плаќам ТУРИСТИЧКИТЕ УСЛУГИ! Ти како ТУРИСТИЧКА КОМПАНИЈА ИМАШ ДАНОК! Од тој ДАНОК, треба да си го средиш градот!

Изменето од pHp - 25.Ноември.2011 во 12:17
Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:19
Originally posted by brza brza напиша:


Originally posted by pHp pHp напиша:

Originally posted by ljoce ljoce напиша:

Originally posted by pHp pHp напиша:

Мојот став е:
Ако плаќам за влез во Охрид, Скопје или било кој град што е во рамките на мојата држава, тогаш која е поентата на постењето на самата држава.
Да се вратиме тогаш во антиката и да бидат градовите - полиси. Град-држава.
Паметно! Зошто би плаќале прилепчани данок а со тој данок да се градат споменици само во Скопје. И ние сакаме споменици...


Овде (за чудо некое) морам да се согласам со коментарот на brza, ако се држиш до тезата дека си македонец, биди горд што има споменици во Скопје, не ги плукај нели
Ова е став , те молам не го сфаќај лично
navistina?!изненадување

...ja pa vikam,...se dodeka go stavate makedonecot pred ...chovekot,....ke si trpat makedoncite ushte dolgo ,..i vakvi a i ushte pogolemi i ushte ponevideni gluposti !

..ama taka i im treba!да

...tuku,...patarini ima nasekade  na zapad i toa  na patishta koishto ednostavno, ne mozesh da go sporeduvash so tukashnite kolski pateki,..

...ama ,  na zapad imash i sporedni patishta ,..koishto se i podobri od ovie tukashnive shto gi plakjash,.....paralelno so  ''glavnite'' !Нели Македонецот е човек ? Значи математички Македонец = Човек. Добро има и такви кој се прават на тошо и ова не сакаат да го разберат.
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:19
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Штом пред Скопје има рампа зошто да нема и пред Охрид ? Со што е Скопје поразличен град од Охрид ? 

Емил, ова озбилно го мислиш? Или...???
 
 
озбилен сум .Убаво ви беше кога неплаќавте ништо.Македонија чекори цврсто кон Европа ,а таму дури воздухот што го дишаме се плаќа
 
затоа на вас не ви одговара тоа што ќе стават рампа пред Охрид

Во кој европски град се плаќа за влез?
Тоа што викаш за патишта, секако Петрески нема да ги гради. Човекот не е способен да ја одржува хигиената во Охрид а не пак патишта да гради. Единствено за што е способен е да дава градежни дозволи кај што ќе му текне за возрат добива по едно станче во зградите , а тоа што поради дивеењето на урбаната мафија на Охрид му се заканува симнување од листата на УНЕСКУ тоа очигледно најмалку го интересира.
Исто како што е го интересирање кога издавање градежни дозволи на местото на Старата автобуска тоа што зградите се изградија врз археолошки локалитет. 

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 12:22
tuka se lazesh !

chovek ne bi go trpel ova shto mu go pravat na  makedonecov !

...se dodeka ne sfati deka chovekot vo nego e povazen od makedonecot,...nema belo da mu se...napishe!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.