IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Секој што сака да влези во мојот град ќе си плати!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секој што сака да влези во мојот град ќе си плати!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 1,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 09:20

Kolku rampi do Ohrid, kje ima???

There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 10:14
И секогаш кога ќе помислам „човекот„ го достигна врвот на глупоста, се јавува со уште поголем гаф. 
Сепак она што најмногу ме фацинира кај овој градоначалник е фактот што секогаш му фалат пари, а и Охрид е еден од најзадолжените градови. Тоа е навистина ФЕНОМЕН со оглед на тоа дека се работи за град со 500 илјади ноќевања на годишно ниво. 
Инаку покрај овој ќе ми останат неколку гафови во сеќавањето. 
Пример кога им обеќа на фамилијата на убиениот турист дека градот ќе им даде 5.000 евра, потоа им даде 3.500 и на крај им порача дека не се дојдени во Охрид на печалба. 
Пре две години се избаци со изјава дека градот нема 5.000 евра за да прска против комарци и дека тоа е во надлежност на државата.
Пред некој месец излезе до изјава дека ќе гради парк само за Охриѓани.
И она што и овој пат го повтори е дека туристите што идат немат пари , не трошат , сиромашни се уште да кажеше непожелни. И тоа се однесуваше покрај другите и на странските туристи. 
Како и да е се на се овој Кловн не заслужува да продава пуканки во Охрид, а не пак да биде градоначалник.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 10:19
"Пример кога им обеќа на фамилијата на убиениот турист дека градот ќе им даде 5.000 евра, потоа им даде 3.500 и на крај им порача дека не се дојдени во Охрид на печалба. "

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...tuka debilov od gradonachalnik  e sosema vo pravo !изненадување

...mu doshle lugjeto ...da umrat !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 10:44
Значи затоа ви  боли вас џебот ...затоа што досега е било бесплатно лумпувањето во Охрида града ,а сега треба да си платите .....ахаааааа јасно...
 
ајде тргнете ја тогаш и рампата пред Скопје. Сакам да му се ѕверам на Аце бесплатно
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 10:51
a, da ne odel idiotot od gradonachalnik vo bugarija  ...pred 30-tina  godini?збунетост

...zatoa shto ...ovoj pogore e ''pljunuti on''!изненадување

.
.mislam..vo pametot ! намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 10:59
Перески има бугарски пасош да ама не ми е татко.Барем во муцето не наличам на него.
 
Ама и без тоа во Охрид е скапотија невидена ,една рампа нема да ти изпразни џебот ....
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 11:05
Originally posted by емил емил напиша:

Значи затоа ви  боли вас џебот ...затоа што досега е било бесплатно лумпувањето во Охрида града ,а сега треба да си платите .....ахаааааа јасно...
 
ајде тргнете ја тогаш и рампата пред Скопје. Сакам да му се ѕверам на Аце бесплатно
....probav da  se odmoram od ovie politichki  temi....no te chitam...i ne mi se veruva.....ti uporno ja meshash patarinata....pred Skopje...i predlozeniov biser na  ohridskiot gradonachalnik...?za tebe  e toa  isto zar?
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 11:08
Originally posted by gazela gazela напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Значи затоа ви  боли вас џебот ...затоа што досега е било бесплатно лумпувањето во Охрида града ,а сега треба да си платите .....ахаааааа јасно...
 
ајде тргнете ја тогаш и рампата пред Скопје. Сакам да му се ѕверам на Аце бесплатно
....probav da  se odmoram od ovie politichki  temi....no te chitam...i ne mi se veruva.....ti uporno ja meshash patarinata....pred Skopje...i predlozeniov biser na  ohridskiot gradonachalnik...?za tebe  e toa  isto zar?


...zatoa i pomisliv deka e ''pljunuti...'', ama ete , vika deka ne lichele,изненадување

...fizichki,...mislam !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 11:11
Штом пред Скопје има рампа зошто да нема и пред Охрид ? Со што е Скопје поразличен град од Охрид ? 
Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 11:11
Па да, би требало да се тргнат и рампите до Скопје . Со тоа буџетот би се растеретил од платите кој им се даваат на тие кој нишаат рампа и земаат плата. Патарината треба да се укини, со тоа туризмот ќе се зголеми . Па луѓе мои , за да патувам по овие патишта зарем треба да ми земаат баждар, па нека ги средат малку и кога ќе нема дупки тогаш ќе му речам ашколсум , ќе им дадам и локумче ако треба само нека направат нешто за да не ја кршам колата.
Дали некој знае колку тужби имаат поднесено корисниците на патиштата против тие кој стопанисуваат со нив?
Срамота и гревота е да земаш пари а воедно услугата е катастрофална. Па зарем имам друга опција освен оваа катастрофална патна мрежа? И во иднина ќе дојди ден кога ќе биди поисплатливо во Охрид да влезиш авионски, отколку со шпедитер.
Тоа дека градоначалникот на Охрид ги следи некои од светските мерополи со воведувањето на баждар на влезовите, тоа е лошото, кога копирате нешто од западноевропските држави тогаш дајте нека биди тоа нешто убаво.
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 11:14
oooo.                    
  .kade be pred skopje ima rampa?!изненадување
 ..a i taa kaj petrovec e poradi ''avtopatot'',...a ne za da vlezesh  vo skopje!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 11:17
А за да бидат патиштата убави и добро асфалтирани нели требат пари ? А од каде ќе се замат пари ? Од буџетот на државата .А кој го полни државниот буџет ?Брза ,Газела ,Иван ,Маријан ,Наташа ,Маја ,Стефан ,Величе кои секој месец си плаќат даноците.....
 
затоа да го користите патот до Охрид или до Дебар или до Струга треба да си платите соответната такса .Инаку ќе си седите дома и ќе си лупите сончоглед и ќе си гледате телевизија
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 11:18
Originally posted by brza brza напиша:

oooo.                    
  .kade be pred skopje ima rampa?!изненадување
 ..a i taa kaj petrovec e poradi ''avtopatot'',...a ne za da vlezesh  vo skopje!
 
 
токму до хотел Бел Ви има рампа и дури треба да си платиш да излезеш од градот
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2011 во 11:19
oooo,...pa patarinma se plakja so godini!!...ne e od vxhera!

...i ne gledam deka se podobruvaat patishtata tuku naprotiv ,..se poloshi stanuvaat!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,113 секунди.