IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Секој што сака да влези во мојот град ќе си плати!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секој што сака да влези во мојот град ќе си плати!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 1,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Секој што сака да влези во мојот град ќе си плати!
    Испратена: 17.Ноември.2012 во 23:59

... потег за поздрав на градоначалникот на Скопје Коце Трајановски и..и тој на центар...Тодоровиќ ли беше...замисленост

плати па влези!..џабе нема никаде.да

За средување на сообраќајниот хаос во градот да не збориме..резултатите подобри од очекуваните.Нема сообраќаен неред,метеж,секој си паркира каде треба,автобусите пуни до даска,автата со темни стакла и блиндирани врати си врват без застој,се паркираат на посебно необележани места по најнова стелт-технологија каде ни  полицајците и  тие од пајак служба не ги гледаат..и то.Изменето од zagor - 18.Ноември.2012 во 00:10
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2012 во 12:03
..да секој ќе си плати дебело во македонската метропола.Од 40 денари па се до можни 20000 илјади..зависи што ксмет ќе има тој ден.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2011 во 14:37
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2011 во 15:09
газење од смеење

Еј полека,многу арно не ќе да е на арно.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2011 во 15:06
pa toa i go mislev,...epten ke bidat glupi ,...ako ne iskoristat prilika:да

Охрид речиси распродаден за новогодишните празници


...inache,..jas bi stavil i dupli rampi,...posle stotina metri od  ''glavnata'' ushte edna ,...

...ako ''sluchajno'' nekoj se protnal niz prvata!намигнување


Изменето од brza - 12.Декември.2011 во 15:08
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2011 во 15:03
Е да,сега пред Нова Година би била добра заработка.голема насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2011 во 14:52
 i....shto stana?!збунетост

...gi izgradija li rampite?

...sega mu e  majkata,да...pred nova godina!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 17:13
ШТО ПРАВИ ОВАА ВЛАДА!


Изменето од Messenger - 06.Декември.2011 во 17:13
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 17:07
Ajde bre samo se zalite...хи, хи...


You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 14:52
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Море не знам каде (изгледа во последниот Глобус)  ама пред некој ден прочитав дека Охрид е прогласен меѓу 10 нај  дестинации за наредната година што вреди да се посетат (според некоја туристичка организација од глобални рамки)....мислем дека беше 6 или 7 на листата....и тоа земени во предвид сите стандарди, од цените, храната, сместувањето, екологијата и се останато....што значи дека и Охрид е како космодискот на Ѓорѓе, шашав, со шашав градоначалник ама функционира...плус оваа година била рекордна по посетеност од странски туристи...
 
Daaa bev nekolku pati vo Ohrid..i znaes sto....sprema toa sto bese od godinite sega ni napola narod nema....Pred nekolku godini lugeto po parkovi spieja oti nemase smestaj..a ova leto koga se javuvav za smestuvanje sekaden imase...
I znaes sto.....cenite ako gi sporeduvaat so onie od EU togas nie sme eftini DA...ama ako gi sporedis so nasiot standard ne se bas....150 denari lezalka na plaza Nemo...kajde sto vodata e cela kal.....размислување
Baska ovaa godina samo dva vikendi bese ful poseten Ofrid....koga bese Dejvid Geta i predhodno love and happynes festival koga imase na Gradiste...
A i nekako Ohrid stana vikendaski grad...site odat za vikend samo..nikoj ne sedi po 10 dena...kako sto bese na vremeto..A baska i so onie tepacki i ubistva si doprinesoa da vleat strav kaj turistite..
  Mene Ohrid mi e ubav kako grad....prekrasen moze da recam..go obozavam..no onoj coveckiot faktor tamu me vadi od takt....lugeto ednostavno gi izbrkaa turistite...toa se gleda po praznite kuki koi se izdavaat i polu praznite lokali..
 
   Ama kako bese onaa narodnata " koj sto si seel...toa i ke si znee"

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 14:33
Znaete shto e reketiranje ?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 13:50
Еве јас имам стан у Охрид и не сфаќам зошто да платам влез во градот кога плаќам данок на имот? Нормално и мене ми се врти таа идеја у глава да го продадам и никогаш повеќе да не стапнам во Охрид. Не поради парите, туку поради дрскоста.
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 13:44
razbiram ..ama ne davam razbiras..ne idam..razbiras
eve masovno se prodavaat stanovi slusam...i cenite ke im padnatкул
vivi
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 13:42
Е чим се евра во прашање, ќе размислам. Че дадам и десет долара ако треба бе, ама дека се парите , разбираш
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.