IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Правна помош
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Правна помош

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
kleopatra1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kleopatra1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Правна помош
    Испратена: 23.Јули.2011 во 02:02
родено е вонбрачно дете, таткото не го признава,поднесена е тужба од страна на малолетното дете со правен застапник мајката, покрената е судска постапка за докажување на татковството но на судските рочишта тужениот (таткото ) не се појавува која е понатамошната постапка за да тужениот дојде и се направи ДНК тест?    
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2011 во 02:09
naogjas batka sto izgleda povekje ko shifonjer nego ko coek, go naogja tatkoto, mu go krsi nosot (zadolzitelno, a po zelba i drugi raboti), go sureduva taka da mora da dojde brza pomos da go sobere...
i so brzata pomos go nosis na dnk test. barem nema da trosat vreme na vadenje krv.


od pravni raboti nemam poim.

Изменето од Marko Polo 1 - 23.Јули.2011 во 02:11
Incredible Blue
Кон врв
kleopatra1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kleopatra1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2011 во 02:24
znaesh deka na ova ne mi tekna
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.