Испечати | Затвори го прозорот

Правна помош

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Семејство
Опис на форумот: ... до шесто колено
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=24751
Датум на принтање: 29.Ноември.2023 во 16:08
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Правна помош
Постирано од: kleopatra1
Наслов: Правна помош
Датум на внесување: 23.Јули.2011 во 02:02
родено е вонбрачно дете, таткото не го признава,поднесена е тужба од страна на малолетното дете со правен застапник мајката, покрената е судска постапка за докажување на татковството но на судските рочишта тужениот (таткото ) не се појавува која е понатамошната постапка за да тужениот дојде и се направи ДНК тест?    Коментари:
Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 23.Јули.2011 во 02:09
naogjas batka sto izgleda povekje ko shifonjer nego ko coek, go naogja tatkoto, mu go krsi nosot (zadolzitelno, a po zelba i drugi raboti), go sureduva taka da mora da dojde brza pomos da go sobere...
i so brzata pomos go nosis na dnk test. barem nema da trosat vreme na vadenje krv.


od pravni raboti nemam poim.

-------------
Incredible Blue


Постирано од: kleopatra1
Датум на внесување: 27.Јули.2011 во 02:24
znaesh deka na ova ne mi teknaИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk