IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Уапсен Љубе Бошковски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Уапсен Љубе Бошковски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2011 во 14:30
Originally posted by емил емил напиша:

Семејството на Бошкоски бурно реагираше на пресудата, велат, ќе се кажат во судот во Хаг.



Of lele mori majko... do vchera frlaa so drvja i kamenja protiv sudot vo Hag... sega kje baraat pravda od sudot vo Hag.


Ne velam deka lugjeto nemaat pravo da si ja baraat pravdata dokolku smetaat deka se onepravdeni, no velam deka lugjeto od odredena balkanska geografska mestopolozhba imaat insuficiencija od svest i chovechki integritet.

Koga se raboti za lichnite interesi s'e ostanato pagja vo voda.

Visokoparnite izjavi, govori i paroli pukaat kako prazni meuri od sapunica.

Kje minat ushte dozhdovi i sonca niz ovaa Makedonija dodeka ne pro'rtat novi, mladi i zdravi generacii, neinfekcirani od hronichnite bolesti na onie starite izveteni prethodnici...

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2011 во 15:12
Тешко на нас ох
Сега 3 месеци ќе слушаме и читаме оние веќе познатите...
Ама Љубе не е виновен, го наместија, ќе бараме правда ваму таму онаму, ќе ќе ќе ќе ќе...нешто...


Тешко на народот ...
Тешко на Љубе што пак ќе биде во затвор...
Ама едно знам ... не треба да плукаш по тој што ти дал можност да живееш на слобода 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2011 во 18:15
Дали е виновен, сигурно дека бил, без докази за криминал не верувам дека некој судија би судел поинаку.
Дека многу го осудија многу е барем тоа е мое мислење, ама и дека сам си е крив и тоа стои.
Многу грешки напарави откако се врати од Хаг, се замери со многу луѓе, и само го чекаа да направи грешка за да го сместат у ќорка.
Требаше да биде малку попаметен.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2011 во 13:03
ТАКА Е!!!!!!!!!ЛИНЧ, ЛИНЧ!!!!!............И ШТО ПОТОА? Сами меѓу себе ке се изедеме!..А соседите тоа и го чекаат...ОДАМНА!

Изменето од reuma - 30.Ноември.2011 во 13:05
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2011 во 15:10
Originally posted by reuma reuma напиша:

ТАКА Е!!!!!!!!!ЛИНЧ, ЛИНЧ!!!!!............И ШТО ПОТОА? Сами меѓу себе ке се изедеме!..А соседите тоа и го чекаат...ОДАМНА!


Za kakov linch zboruvash ???

Kolku shto zabelezhav do sega nikoj ne linchuval nikogo, nitu se zalaga za neshto takvo.

Naprotiv, se govori za pravo, zakonodavstvo i chovekovata lichnost. A toa implicira edinstvo i borba za zaednichkite interesi na opshtestvoto.







Изменето од Messenger - 30.Ноември.2011 во 15:13
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2011 во 15:32
Еми, нели си има повеке видови на линчување, Г-не Администраторе. Еден вид на линч е некој да ти стави дамка - те обележи за нешто, и таа дамка си ја носиш.....до крај....цел живот.Можеби е така, можеби не е така, ама никој не проверува дали е вистина тоа за што некој те оквалификувал, па белегот ти стои...Сега Љубе, крив или прав,во иднина за внуците е бивши затвореник.......Исто како Ченто, некогаш непријател   - а денес Ченто има споменик и го величаме. Лошо е што мегу себе се гриземе, на комшијата у дворот му влагаме и оговараме, а се друго е као и секаде у светот за време на избори - не се бират средства за да се дојде до фотеља.Цеца Ражњатовиќ - за нешто слично - проневера, ама со поголеми димензии доби домашен притвор, а кај нас ........ем осуден, ем понижен.....

Изменето од reuma - 30.Ноември.2011 во 15:37
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2011 во 15:47
Ne te razbiram sigurno shto ti e celta na komentiranjeto ?

Mi izgleda deka implicirash nevinost na Boshkovski, deka bil tendenciozno nabeden i deka sudot nepravilno go osudil.

Za seto ova ne posochuvash nikakvi fakti ili argumenti, a kako paralela go posochuvash Chento, nebare postoi nekakvo samoevidentno ravenstvo megju dveve lichnosti.

I shto imaat nash*te sosedi so nasheto zakonodavstvo i pravosudstvo ? Zarem nie kje go pochituvame zakonot, redot i poredokot na nashata drzhava spored odnesuvanjeto ili diktiranjeto na sosedite ???




Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2011 во 15:50
Така де, ако направил проневера, според ЗАКОНОТ НА ОВАА ЗЕМЈА, толку и толку затвор. Што има Цеца со сето ова??!?
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2011 во 21:16
Мислам дека судот претера во казната, очекував затвор највеќе 1-2 год. ама ова е претеризам. Не знам по кои мерила судијката донела оваква пресуда, ама за истото или слично дело ама со поголеми злоупотребени средства Бучко е казнет со 3 и пол год. и се уште не е во затвор, Циле исто така, за рошавиот што злоупотреби државни пари нема ни прашање за кривичен прогон.

А како може да биде делото на Љубе поголемо и пострашно од она на Бучко, првиот збирал пари од приватни лица, со сила не ги зимал, вториов злоупотребил народни пари и сличните на него. 

Се повеќе се сомневам дека грујо и рошавиот имаат некаков дил. 
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 00:47
Znaesh shto Zeksi71... ednash Cherchil sretnal nekoja ubava zhena i ja prashal:

- Dali bi mozhelo ovaa vecher da ja minete vo moe drushtvo ?

- Kako ne vi e sram da mi progjate so takva ponuda - se razgnevila zhenata - pa, zarem mislite deka jas sum edna od onie orospii koi shetaat navecher pokraj Temza za desetina funti ???

- Se izvinuvam za nedorazbiranjeto gospogjo - vednash vozvratil Cherchil - voopshto ne sakav da ve navredam, tuku zhelbata mi beshe da vi ponudam eden milion funti za vasheto ceneto drushtvo ovaa vecher...

- Oooo... gospodine - vozbudena i nasmena vozratila zhenata - pa nemojte da se izvinuvate. Vie ste vistinski dzhentlamen i popravo jas treba vam da vi se izvinam za mojata izbuvlivost. Bi bila presrekjna da vi pravam drushtvo vecherva!

- E sega, koga navistina utvrdivme kakva zhena ste - rekol Cherchil - mozheme da sedneme i da se nagodime za pravata cena...


Taka e toa vo zhivotot.

Prvin se utvrduva kakov e chovekot, a potoa, spored toa i spored momentalnite okolnosti ili potrebi, mu se odreduva i cenata. Zakonot e ist za site, no site kazni ne se isti za site prekrsh*teli i za sekoj utvrden prekrshok.

Isto kako i so orospiite... site se orospii, no nema site isto da dobijat, neli ?

Toa zavisi od mnogu faktori...

Zhivotot ne e sekogash fer, barem ne onaka kako shto nie si go posakuvame i zamisluvame.


Interesno e samo shto nikogash ne se zhalime koga kje se potrefi da e pofer prema nas otkolku prema drugite, kako koga od hashkiot zatvor izleze edniot, a ostana drugiot...







Изменето од Messenger - 01.Декември.2011 во 00:51
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 12:10
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Znaesh shto Zeksi71... ednash Cherchil sretnal nekoja ubava zhena i ja prashal:

- Dali bi mozhelo ovaa vecher da ja minete vo moe drushtvo ?

- Kako ne vi e sram da mi progjate so takva ponuda - se razgnevila zhenata - pa, zarem mislite deka jas sum edna od onie orospii koi shetaat navecher pokraj Temza za desetina funti ???

- Se izvinuvam za nedorazbiranjeto gospogjo - vednash vozvratil Cherchil - voopshto ne sakav da ve navredam, tuku zhelbata mi beshe da vi ponudam eden milion funti za vasheto ceneto drushtvo ovaa vecher...

- Oooo... gospodine - vozbudena i nasmena vozratila zhenata - pa nemojte da se izvinuvate. Vie ste vistinski dzhentlamen i popravo jas treba vam da vi se izvinam za mojata izbuvlivost. Bi bila presrekjna da vi pravam drushtvo vecherva!

- E sega, koga navistina utvrdivme kakva zhena ste - rekol Cherchil - mozheme da sedneme i da se nagodime za pravata cena...


Taka e toa vo zhivotot.

Prvin se utvrduva kakov e chovekot, a potoa, spored toa i spored momentalnite okolnosti ili potrebi, mu se odreduva i cenata. Zakonot e ist za site, no site kazni ne se isti za site prekrsh*teli i za sekoj utvrden prekrshok.

Isto kako i so orospiite... site se orospii, no nema site isto da dobijat, neli ?

Toa zavisi od mnogu faktori...

Zhivotot ne e sekogash fer, barem ne onaka kako shto nie si go posakuvame i zamisluvame.


Interesno e samo shto nikogash ne se zhalime koga kje se potrefi da e pofer prema nas otkolku prema drugite, kako koga od hashkiot zatvor izleze edniot, a ostana drugiot...






Значи не е до ороспијата туку  до муштеријатанамигнување односно не које виновникот туку кому му згрешил а?

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 12:47
99% од оние кои сега го бранат Љубе, во времето кога беше министер од ВМРО го псуеа. 
Но сега кога Б.Ц. единствена надеж за повторно враќање на врвот ја гледа во собирање на целот политички отпад од македонската сцена , наеднаш во исто време се сакаат и Бранко и Љубе и ЉуБчо.  
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 13:12
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Вмровците плеснаа 3-4 милиони евра за да го извадат од затвор....а сега го вратија назад со само 100 000 ..... голема%20насмевка




Јас ќе се цитирам сам...и ќе додадам дека  ова што се случи со Љубе е само исправање на грешката што ја направија вмровците пред неколку години....односно кога мислеа дека од него ќе направат нова икона на патриот-страдалник  и дека ќе го искористат за политички маркетинг....касно сфатија дека човекот меѓу ушите има само неколку грама мозочна маса....

ПС....Сега може пак да се посвети на кулинарството во Идризово, само што го нема другар му Милошевиќ за да му готви како во Хаг....мајмун
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 17:42
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Znaesh shto Zeksi71... ednash Cherchil sretnal nekoja ubava zhena i ja prashal:

- Dali bi mozhelo ovaa vecher da ja minete vo moe drushtvo ?

- Kako ne vi e sram da mi progjate so takva ponuda - se razgnevila zhenata - pa, zarem mislite deka jas sum edna od onie orospii koi shetaat navecher pokraj Temza za desetina funti ???

- Se izvinuvam za nedorazbiranjeto gospogjo - vednash vozvratil Cherchil - voopshto ne sakav da ve navredam, tuku zhelbata mi beshe da vi ponudam eden milion funti za vasheto ceneto drushtvo ovaa vecher...

- Oooo... gospodine - vozbudena i nasmena vozratila zhenata - pa nemojte da se izvinuvate. Vie ste vistinski dzhentlamen i popravo jas treba vam da vi se izvinam za mojata izbuvlivost. Bi bila presrekjna da vi pravam drushtvo vecherva!

- E sega, koga navistina utvrdivme kakva zhena ste - rekol Cherchil - mozheme da sedneme i da se nagodime za pravata cena...


Taka e toa vo zhivotot.

Prvin se utvrduva kakov e chovekot, a potoa, spored toa i spored momentalnite okolnosti ili potrebi, mu se odreduva i cenata. Zakonot e ist za site, no site kazni ne se isti za site prekrsh*teli i za sekoj utvrden prekrshok.

Isto kako i so orospiite... site se orospii, no nema site isto da dobijat, neli ?

Toa zavisi od mnogu faktori...

Zhivotot ne e sekogash fer, barem ne onaka kako shto nie si go posakuvame i zamisluvame.


Interesno e samo shto nikogash ne se zhalime koga kje se potrefi da e pofer prema nas otkolku prema drugite, kako koga od hashkiot zatvor izleze edniot, a ostana drugiot...






Значи не е до ороспијата туку  до муштеријатанамигнување односно не које виновникот туку кому му згрешил а?



Sekoja orospija e orospija, no ne dobivaat site isto.

Sekoja dobiva spored toa kolku kje zasluzhi.




Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,470 секунди.