IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Вашето искуство со Opel Vectra 2.0 dti ???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашето искуство со Opel Vectra 2.0 dti ???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака Обратен редослед
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2011 во 10:43
Originally posted by icxcnika33 icxcnika33 напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Не кажа година на производство... а тоа менува баш многу...Генерално имам само еден збор за колава : КУПУВАЈ!Проблемот со бошот го имаше еден мој другар на Вектра Б 2001ва, го средија за 200 евра. А и тоа не значи дека секаде се појавува.  Ако е муабетот за Б вектра, поубаво ќе си помниниш со 1.7 турбодизел.Ај утре на рајат ќе ти објаснам и за цени и за се, само ти ќе ми кажиш дали мислиш за Вектра до 2002ра или над 2003та....намигнување



ДА ЗА ''B'' СЕ РАБОТИ ОД 1997-2002
Инаку мислам дека 1.7 TD од 2001 не постои.Нивна година на производство е колку што знам од 1995 до 1996


Ke nauci deteto ...uste e mlado
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
icxcnika33 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај icxcnika33 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2011 во 10:26
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Не кажа година на производство... а тоа менува баш многу...Генерално имам само еден збор за колава : КУПУВАЈ!Проблемот со бошот го имаше еден мој другар на Вектра Б 2001ва, го средија за 200 евра. А и тоа не значи дека секаде се појавува.  Ако е муабетот за Б вектра, поубаво ќе си помниниш со 1.7 турбодизел.Ај утре на рајат ќе ти објаснам и за цени и за се, само ти ќе ми кажиш дали мислиш за Вектра до 2002ра или над 2003та....намигнување



ДА ЗА ''B'' СЕ РАБОТИ ОД 1997-2002
Инаку мислам дека 1.7 TD од 2001 не постои.Нивна година на производство е колку што знам од 1995 до 1996


Изменето од icxcnika33 - 30.Април.2011 во 10:33
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2011 во 02:00
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Не кажа година на производство... а тоа менува баш многу...Генерално имам само еден збор за колава : КУПУВАЈ!Проблемот со бошот го имаше еден мој другар на Вектра Б 2001ва, го средија за 200 евра. А и тоа не значи дека секаде се појавува.  Ако е муабетот за Б вектра, поубаво ќе си помниниш со 1.7 турбодизел.Ај утре на рајат ќе ти објаснам и за цени и за се, само ти ќе ми кажиш дали мислиш за Вектра до 2002ра или над 2003та....намигнување



Ima razlika pomegu DTI ...i ....TDI...





Изменето од laki_bu - 25.Јануари.2014 во 00:21
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2011 во 01:52
Не кажа година на производство... а тоа менува баш многу...

Генерално имам само еден збор за колава : КУПУВАЈ!

Проблемот со бошот го имаше еден мој другар на Вектра Б 2001ва, го средија за 200 евра. А и тоа не значи дека секаде се појавува.  Ако е муабетот за Б вектра, поубаво ќе си помниниш со 1.7 турбодизел.
Ај утре на рајат ќе ти објаснам и за цени и за се, само ти ќе ми кажиш дали мислиш за Вектра до 2002ра или над 2003та....намигнување
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2011 во 01:08
Najcesti problemi se ...Bos pumpa ...i elektronikaokolu nea ...

Popravka cini od 600 do 900 evra ....

Изменето од laki_bu - 30.Април.2011 во 01:10
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
icxcnika33 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај icxcnika33 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2011 во 01:04
Сакам да купам Opel Vectra 2.0 dti sedan.Барам ваше мислење и било какви информации во врска со овој модел:реална цена во сооднос на километража и година на производство,перформанси,потрошувачка,недостатоци,најчести проблеми...и сл.
Благодарност за вашите одговори
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,111 секунди.