IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Real Aikido
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Real Aikido

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Real Aikido
    Испратена: 12.Декември.2005 во 11:48
Ајде да видиме дали меѓу посетителите на форумов има и љубители на овие вештини . Идејата е , дружење, размена на информации за семинари, литература, видео материјали , линкови ......
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 13:24
de objasni mi sto vestini se ovie????
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 13:40
akade mozat da se najdatpoveke informaciivo vrsak  so ovaj sport...dali postoi zdruzenie...dali sekoj moze dase zacleni,kolkavaesatarosnata granica za zaclenuvanje....?
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 13:46
ne mi e jasen sportot ......daj nekoj neka mi objasni  
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 14:20
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

sakas teoretski ili prakticno?



denska si nesto posebno raspolozen...na sto se dolzi toa????
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 15:44

Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

ne mi e jasen sportot ......daj nekoj neka mi objasni  

kako bi dobila info od prva raka www.aikido.com.mk 

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 17:51
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

ne mi e jasen sportot ......daj nekoj neka mi objasni  

kako bi dobila info od prva raka www.aikido.com.mk 




fala ,dobra strana ama jas nikogas ne sum trenirala vakov sport .....
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 19:08
ИНАЧЕ ЈАС ГИ ПОШТОВАМ СИТЕ БОРЕЧКИ ВЕШТИНИ ШО ПОСТОЈАТ И ЗАТО НЕ ИЗДВОЈУВАМ НАЈДОБРА!
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 12:01
Originally posted by Corporal^^ Corporal^^ напиша:

Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Originally posted by Corporal^^ Corporal^^ напиша:

АБЕ ШОТОКАН КАРАТЕ Е ДУХОВНА ВЕШТИНА, ОВА ПОЈКЕ Е САМООДБРАНБЕНА

ајде де , оваа е духовна онаа не е духовна , оваа е само самоодбрана онаа шо е можеби напаѓачка ?  ,дај кочи малку ......или прочитај барем .....

пс

авторов на репликата зад се*е има најмалку 15 години баш во шотокан

ппс

да се потсетиме малку

НЕ ПОСТОЈАТ ПОДОБРА И ПОЛОША ВЕШТИНА , ПОСТОЈАТ САМО ПОДОБАР И ПОЛОШ МАЈСТОР

 

БРАВО БРАТ ТИ ЧЕСТИТАМ ЗА 15ТЕ ГОДИНИ, АМА НЕ МОЖИШ ДА СПОРЕДИШ АИКИДО СО КАРАТЕ! НЕ Е ТАКА?

не те разбирам баш на што мислиш кога велиш ,,да споредиш,, - во принцип се секако различни ова едното е Карате другото е Аикидо.......

Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 22:20

 Здраво и голем поздрав до Delfin. Алал да ти е брат што се сети да внесиш и ваква тема во форумот. Инаку јас активно се занимавам со реален аикидо веќе две години и морам да кажам дека нема да бев ни половина човек од тој што сум сега ако не тренирав реален аикидо. Тренирам во Битола во Будо Центарот „Пелистер“,  а тренинзите ги води реномираниот интернационален мајстор V dan Ѓуро Илиќ. Секој кој е заинтересиран и можи да ги посетува тренинзите нека помини во месната заедница „Стево Патако“. Тренинзите почнуваат од 23 Јануари во 21 часот.

Delfin ако сакаш пиши и ќе размениме искуства. Секој кој сака да праша за основите на оваа вештина само нека повели и ќе се потрудам да му одговорам.

и то...
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 23:37
Originally posted by YODA YODA напиша:

 Здраво и голем поздрав до Delfin. Алал да ти е брат што се сети да внесиш и ваква тема во форумот. Инаку јас активно се занимавам со реален аикидо веќе две години и морам да кажам дека нема да бев ни половина човек од тој што сум сега ако не тренирав реален аикидо. Тренирам во Битола во Будо Центарот „Пелистер“,  а тренинзите ги води реномираниот интернационален мајстор V dan Ѓуро Илиќ. Секој кој е заинтересиран и можи да ги посетува тренинзите нека помини во месната заедница „Стево Патако“. Тренинзите почнуваат од 23 Јануари во 21 часот.

Delfin ако сакаш пиши и ќе размениме искуства. Секој кој сака да праша за основите на оваа вештина само нека повели и ќе се потрудам да му одговорам.

hell yeah!!

 

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2006 во 08:53
Ја разгледав страната ми се допадна многу..Како вештина од секогаш ме интересирала само што јас не сум се заинтересирала да најдам каде се одржуваат такви тренинзи. Делфин фала за информацијата се надевам дека ќе се вклучам во овој вид на активност
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 22:59
natalija ако си од Битола слободно прашај и ќе ти одговорам каде се одржуваат. Ако не си, здравје. Ама ако си од Скопје таму има 5-6 клубови и кај да одиш нема да згрешиш, верувај.
и то...
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 23:01

Originally posted by natalija natalija напиша:

Ја разгледав страната ми се допадна многу..Како вештина од секогаш ме интересирала само што јас не сум се заинтересирала да најдам каде се одржуваат такви тренинзи. Делфин фала за информацијата се надевам дека ќе се вклучам во овој вид на активност

a ti nate na so sakas pojke so te vleci

karate ili aikido

ako sakas aikido odi kaj Sensei Delfin i YODA

ako sakas karate odi kaj Sensei Corporal^^

ili mozis da odis kaj so stvarno lugeto aber imat 



Изменето од Corporal^^
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.