IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Вашиот несесер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашиот несесер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вашиот несесер
    Испратена: 09.Декември.2005 во 09:21
Се што имате во васиот несесер.Што е тоа кое најчесто го користите од козметиката односно без кое не можете.Па набројте.Сигурно не е празен, нели? :)
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2005 во 09:25
Originally posted by maja maja напиша:

Се што имате во васиот несесер.Што е тоа кое најчесто го користите од козметиката односно без кое не можете.Па набројте.Сигурно не е празен, нели? :)


руменило и четка обавезно!!!!!!!!
а има и куп други дребулии
Motivation is game in my hands
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2005 во 09:27
ЛЕЛЕЕЕ Маја чепкаш кај што најмногу боли!Јас никогаш неможам да се одлучам што ми е најважно,што најмногу употребувамИ таман че ги одберам најпотребните и опс па нешто ќе купам или некоја шминка ќе излезе од некаде
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2005 во 14:47

c c c....ne upotrebuvam kozmetiki.....liceto si go sreduvam samo ednas mesecno na kozmeticar....i si go mijam nasabajle so sapun ... i nisto poovekje.....kremi, senki za oci, karmini.....nisto od toa ne koristam...:)))

edinstveno ne mozam bez labelo...i nego ne go podnesuvam ama....moram :))))

najubavo e da si priroden....bez karmini, i kakvi bilo shminki.....barem spored mene.....iii se razbira - na moi godini (iako site se shminkaat) :))))

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
vatrena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 607
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vatrena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 00:42
козметиката која ја користам....парфем..
Кон врв
mimi24 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimi24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 11:41
Karmin, crno molivce za oci i rimel
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 12:53
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

c c c....ne upotrebuvam kozmetiki.....liceto si go sreduvam samo ednas mesecno na kozmeticar....i si go mijam nasabajle so sapun ... i nisto poovekje.....kremi, senki za oci, karmini.....nisto od toa ne koristam...:)))

edinstveno ne mozam bez labelo...i nego ne go podnesuvam ama....moram :))))

najubavo e da si priroden....bez karmini, i kakvi bilo shminki.....barem spored mene.....iii se razbira - na moi godini (iako site se shminkaat) :))))

каков сапун?Сапунот го суши лицето и можеш само збрка да направиш....за миење на лице си имаш за тинејџери така да не би требало да е проблем..иначе најдобро е со камилица да го миеш или чистиш ако несакаш ништо да користиш..

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 18:19
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

c c c....ne upotrebuvam kozmetiki.....liceto si go sreduvam samo ednas mesecno na kozmeticar....i si go mijam nasabajle so sapun ... i nisto poovekje.....kremi, senki za oci, karmini.....nisto od toa ne koristam...:)))

edinstveno ne mozam bez labelo...i nego ne go podnesuvam ama....moram :))))

najubavo e da si priroden....bez karmini, i kakvi bilo shminki.....barem spored mene.....iii se razbira - na moi godini (iako site se shminkaat) :))))

каков сапун?Сапунот го суши лицето и можеш само збрка да направиш....за миење на лице си имаш за тинејџери така да не би требало да е проблем..иначе најдобро е со камилица да го миеш или чистиш ако несакаш ништо да користиш..

da da i so kamlica si go mijam liceto.....a sapun ne upotrebuvam kojznae kolku.....mene mi e najubavo so ladna voda da se pliskam....:)))) edno vreme upotrebuvav losion ili so bese toa....poima nemam ....ic ne se razbiram vo kozmetika....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:16
Несесерот секогаш ми содржи:
кармин и молив за усни
Римел
туш за очи
некоја сенка различна бидејќи обавезно ги сенчам или делам во две бои.
Огледалце.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:32
Денес решив ај со себап темава па конечно да го средам и минимализирам на неопходно мојот несесер
Кон врв
rebeka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2005
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 347
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebeka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2006 во 12:56
OGLEDALCE KREON SJAJ ZA USTA KARMIN

mnjkl
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2006 во 20:33

pa vo neseserot ima toa sto najmnogu koristam karmin ,molivce ,sjaj za usni,rimel ,kreon,labelo,krem za race ,make up za oci ,pinceta ,ogledalce,parfem obavezno,stik i sto li uste ne .Samo problemot e sto nikogas nemam red vo neseserot i sekogas se nesto baram edvaj se snaogamИзменето од angelce
was ist los?
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2006 во 18:29
Ogledalce, karmin, tus, kreon, rimel, parfem, labelo, cetka za kosa, vlazni maramici,mace up ......prezervativi
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
Allice Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Allice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2006 во 01:22
Wow! Za shminka imam cel kufer (t.e kuferce) ,za kozmetika isto taka...Bukvalno na sminka trosam ton pari, a pogolemiot del raboti ne gi ni koristam ..No toa e, pagam na katalozite A koga izleguvam so mene vo tashna nosam ogledalce i labelo..nothing else!
Did you took my point?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,264 секунди.