Испечати | Затвори го прозорот

Вашиот несесер

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2413
Датум на принтање: 25.Јануари.2021 во 23:34
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Вашиот несесер
Постирано од: maja
Наслов: Вашиот несесер
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 09:21
Се што имате во васиот несесер.Што е тоа кое најчесто го користите од козметиката односно без кое не можете.Па набројте.Сигурно не е празен, нели? :)

-------------Коментари:
Постирано од: ivana
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 09:25
Originally posted by maja maja напиша:

Се што имате во васиот несесер.Што е тоа кое најчесто го користите од козметиката односно без кое не можете.Па набројте.Сигурно не е празен, нели? :)


руменило и четка обавезно!!!!!!!!
а има и куп други дребулии


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 09:27
ЛЕЛЕЕЕ Маја чепкаш кај што најмногу боли!Јас никогаш неможам да се одлучам што ми е најважно,што најмногу употребувамИ таман че ги одберам најпотребните и опс па нешто ќе купам или некоја шминка ќе излезе од некаде

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 14:47

c c c....ne upotrebuvam kozmetiki.....liceto si go sreduvam samo ednas mesecno na kozmeticar....i si go mijam nasabajle so sapun ... i nisto poovekje.....kremi, senki za oci, karmini.....nisto od toa ne koristam...:)))

edinstveno ne mozam bez labelo...i nego ne go podnesuvam ama....moram :))))

najubavo e da si priroden....bez karmini, i kakvi bilo shminki.....barem spored mene.....iii se razbira - na moi godini (iako site se shminkaat) :))))-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: vatrena
Датум на внесување: 19.Декември.2005 во 00:42
козметиката која ја користам....парфем..


Постирано од: mimi24
Датум на внесување: 19.Декември.2005 во 11:41
Karmin, crno molivce za oci i rimel


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 19.Декември.2005 во 12:53
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

c c c....ne upotrebuvam kozmetiki.....liceto si go sreduvam samo ednas mesecno na kozmeticar....i si go mijam nasabajle so sapun ... i nisto poovekje.....kremi, senki za oci, karmini.....nisto od toa ne koristam...:)))

edinstveno ne mozam bez labelo...i nego ne go podnesuvam ama....moram :))))

najubavo e da si priroden....bez karmini, i kakvi bilo shminki.....barem spored mene.....iii se razbira - na moi godini (iako site se shminkaat) :))))

каков сапун?Сапунот го суши лицето и можеш само збрка да направиш....за миење на лице си имаш за тинејџери така да не би требало да е проблем..иначе најдобро е со камилица да го миеш или чистиш ако несакаш ништо да користиш..-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 19.Декември.2005 во 18:19
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

c c c....ne upotrebuvam kozmetiki.....liceto si go sreduvam samo ednas mesecno na kozmeticar....i si go mijam nasabajle so sapun ... i nisto poovekje.....kremi, senki za oci, karmini.....nisto od toa ne koristam...:)))

edinstveno ne mozam bez labelo...i nego ne go podnesuvam ama....moram :))))

najubavo e da si priroden....bez karmini, i kakvi bilo shminki.....barem spored mene.....iii se razbira - na moi godini (iako site se shminkaat) :))))

каков сапун?Сапунот го суши лицето и можеш само збрка да направиш....за миење на лице си имаш за тинејџери така да не би требало да е проблем..иначе најдобро е со камилица да го миеш или чистиш ако несакаш ништо да користиш..

da da i so kamlica si go mijam liceto.....a sapun ne upotrebuvam kojznae kolku.....mene mi e najubavo so ladna voda da se pliskam....:)))) edno vreme upotrebuvav losion ili so bese toa....poima nemam ....ic ne se razbiram vo kozmetika....-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 28.Декември.2005 во 18:16
Несесерот секогаш ми содржи:
кармин и молив за усни
Римел
туш за очи
некоја сенка различна бидејќи обавезно ги сенчам или делам во две бои.
Огледалце.


-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 28.Декември.2005 во 18:32
Денес решив ај со себап темава па конечно да го средам и минимализирам на неопходно мојот несесер

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: rebeka
Датум на внесување: 02.Јануари.2006 во 12:56
OGLEDALCE KREON SJAJ ZA USTA KARMIN

-------------

mnjkl


Постирано од: angelce
Датум на внесување: 28.Јануари.2006 во 20:33

pa vo neseserot ima toa sto najmnogu koristam karmin ,molivce ,sjaj za usni,rimel ,kreon,labelo,krem za race ,make up za oci ,pinceta ,ogledalce,parfem obavezno,stik i sto li uste ne .Samo problemot e sto nikogas nemam red vo neseserot i sekogas se nesto baram edvaj se snaogam-------------
was ist los?


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 29.Јануари.2006 во 18:29
Ogledalce, karmin, tus, kreon, rimel, parfem, labelo, cetka za kosa, vlazni maramici,mace up ......prezervativi


-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: Allice
Датум на внесување: 30.Јануари.2006 во 01:22
Wow! Za shminka imam cel kufer (t.e kuferce) ,za kozmetika isto taka...Bukvalno na sminka trosam ton pari, a pogolemiot del raboti ne gi ni koristam ..No toa e, pagam na katalozite A koga izleguvam so mene vo tashna nosam ogledalce i labelo..nothing else!

-------------
Did you took my point?


Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 30.Јануари.2006 во 02:46

 

OGLEDALCE, LABELO, PARFEMПостирано од: Eleni
Датум на внесување: 31.Јануари.2006 во 00:54
Koga izleguvam nosam samo labelo i krema za race

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: kafka
Датум на внесување: 31.Јануари.2006 во 00:58
немој да лажете еј

-------------
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот


Постирано од: lavica
Датум на внесување: 31.Јануари.2006 во 11:53
 PA VO TASNATA NOSAM TRI NESESERI. VO NAJMALIOT IMAM SITNI PARI , VO SREDNIOT OBICNO NOSAM KARMIN , PARFEM , OGLEDALCE I MASKARA A VO NAJGOLEMIOT IMAM VIZIT KARTI ,LICNA KARTA , KARTICI I SLICNI RABOTI. PONEKOGAS I SAMATA NEZNAM STO SE IMAM.

-------------
sm


Постирано од: elena
Датум на внесување: 08.Февруари.2006 во 12:58
Vo tasnata imam dva nesesera.Edniot za dokumenti a drugiot za kozmetika.Vo nego karmin, kreon, maskara, stik, senka za oci, ogledalo, cetka i dr.

-------------

...se ona sto ne e zapisano, kako nikogas da ne postoelo...


Постирано од: mamaelena
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 22:07

vo neseserot stalno nosam pudra,maskara,senka za oci vo dve boi-posvetla i potemna,crn kreon,kreon za usta,karmin,labelo,ogledalo obavezno i sjaj

a liceto sekogas go mijam so sapun i sega pocnav da koristam hidrantni kremi

omilen parfem mi e od Naomi-Misteri-------------
Gordana sonce na mama


Постирано од: mari20
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 17:34
Во мојот несесер секогаш мора да има една пудра..Со неа најчесто ги покривам акните,но и не само за тоа..Секогаш имам и креон,кармин,лак за нокти и турпија..И секако сенка за очи..

-------------
mari..sekogas za tebe:)


Постирано од: Lion
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:34

 

 Nikade ne odam bez cetka i pasta za zabi i nekoj dobar deodorans-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:59
Несесерот ми зафаќа повеќе од пола ташна имам се и сешто во него

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: I am a bitch
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 22:52
pudra, maskara, sjaj za usta, stik... toa od kozmetika  a inace vo tasnata nosam i raboti povazni od tie

-------------
only bitch..I am not bеаutyful like you...I am beautyful like me ***


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 23:30
Sea go sreduvav i u nego sto nemase.Se klasificirav u dva nesesera.U eden make-up a u drugiot onaa sminka koa ja koristam preku den, za obnovuvanje na make upot na lice, kao i parfemot.

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: simonce*
Датум на внесување: 07.Март.2006 во 19:29

EPA VAKA koga izlagam vo mojata tasnicka obavezno mora da ima

-obavezno sjaj...

-parfem

-labelo

-ogledalo

-kreon-------------


Постирано од: Aurora
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 17:27
Ogledalo, cetka, karmin. kreon, rimel , parfem.,sminki


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 17:56
Ogledalo, karmin, pudra i tecna i kamena, crn kreon, plav kreon, maskara i moliv za usni

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: ance
Датум на внесување: 19.Март.2006 во 18:33
pa od kozmetika nemozam bez crno molivce,rimel,pudra,perli.sekojdnevno gi upotrebuvam
dodeka pak vo mojot neseser mozes da najdes svasta od kozmetika koi sto se uste ne se upotrebeni ni ednas
mnogu sakam da kupuvam kozmetika i imam golem neseser za sminki


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 19.Март.2006 во 19:13
Obavezno karmin, pudra, molivcinja za oci i OGLEDALCE...Tongue

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: SENATCE
Датум на внесување: 29.Март.2006 во 02:39
ZA MOJOT NESESER MOZAM DA KAZAM DEKA E MNOGU GOLEM SAREN I PREPOLN.TREBA DA GO SREDAM.SEA PRET DA ODAM ZA NA SEMINAR.STO NEMA VNATRE,SE SKAPI RABOTI... SAMO LOREAL,MAH FACTOR,GOSH,PUPA ITN...I SAKAM USTE.KE SI KUPAM NESTO I OD NA FREE SHOP.ZA SEKOJ SLUCAJ DE. UTRE KE ODAM PO NOVA SMINKA NA SHOPING


Постирано од: antonijo
Датум на внесување: 29.Март.2006 во 02:47
mojot neseser kako kufer e:: sve ima 


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 20.Април.2006 во 19:05
Sea mi e sreden,e redno bese

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 26.Април.2006 во 22:08
Mojot neseser ne e prepoln. Ima malku, ama kvalitetno. Dobro sega, pod malku ne mislam na 2-3 raboti, ama ne e kufer...


Постирано од: diplomec
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 16:56
sve devojki na temava , vie muski pribor vo kesa cuvate?

koa idam na pat mi e pojke sreden a vo globala ne sum peder ako se lickam so pomada ja imam vo neseser za lice, race, telo mislam na krema...parfemot davidoff, pribor kako nozicki, grickalica .......


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 17:08
pudra,  cetka za rumenilo, rimel, nekolku kreoni vo razni boi karmini i sjaj za usta, krema za lice L'oreal happyderm, stik, po nekoja zalutana obetka od nekade ,pudra za telo.  i drugi raboti sega ne mi teknuva, voglavno toa najosnovnite raboti, a da i senki za oci vo rozeva sina i violetova boja koi najcesto gi koristam itn........... se raspisav jas

-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 23:17
site sminki i pudrite...redovno neznam kade mi e maskarata bidejki po upotreba ne ja vrakam vo neseserLOLnekoj prsten...pariConfusedpa i slika ponekogas...kako zalutuvaat takvi raboti vo mojot neseser stvarno neznam...ama se na se neuredna rabota Big smileEmbarrassed

-------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 01.Мај.2006 во 22:44
Originally posted by beleg beleg напиша:

site sminki i pudrite...redovno neznam kade mi e maskarata bidejki po upotreba ne ja vrakam vo neseserLOLnekoj prsten...pariConfusedpa i slika ponekogas...kako zalutuvaat takvi raboti vo mojot neseser stvarno neznam...ama se na se neuredna rabota Big smileEmbarrassed
src zs taka sve u neseser? kaj mene sea sve e UREDNO ali bese haos


-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 02.Мај.2006 во 00:40
Nemam vreme...se e na brzanje...

-------------


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 02.Мај.2006 во 00:48
JAS IMAM DVA NESESERI EDEN ZA DOMA TOJ E  GOLEM I IMA SVASTA(MLEKO ZA LICE,TONIK,KREMI RAZNI DNEVNI NOKNI,PUDRI,KARMINI SJAEVI,MASKARI.....),A EDEN TAKA POMAL ZA VO TASNA VO NEGO SI GI NOSAM NAJNEOPHODNITE RABOTI(KOREKTOR,RUZ I CETKA,MASKARA,SJAJ ZA USTA I DR.SITNICI)


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 09:45
mishel svaka cast , kolku urednosty od tebe

ja pak u neseser haossea se otvorila pudrata u prav pa vnatre e groznooooo.
sea toa ke sredam za cas


-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 11:11
Nikoj nema poneureden neseser od mene-garant!!!!LOL

-------------


Постирано од: mende
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 11:58
vo mojot neser sakam da imam stalno pari i kondom

-------------
mbm


Постирано од: blue
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 12:01
мојот несесер содржи се и сешто, последна глупост беше што си го најдов клучето од коферот внатре


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 13:12
super sme stom sme samokriticni na nasata nemarnost

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: blue
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 13:24
перфекцијата е досадна


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 13:28
Се ипофрлав од него оставив малку работи ... машала што се имаше внатре

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 13:29
Originally posted by blue blue напиша:

мојот несесер содржи се и сешто, последна глупост беше што си го најдов клучето од коферот внатре

Јас си најдов оштрилка која ја убив барајки, си најдов клуц од дома што си направиб нов и ги поклонив сите сенки на внука ми

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 13:38
мене една ми се скрши пред некој ден внатре, лом ми го направи, па имаше после миење со сјај пет саата, па сушење уште толку 


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 13:40
Знам како е тоа.. Кој прави јас само мијам... Да беа ефтини да не ми е жал.

-------------


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 17:21
Во мојот несесер ке најдете се и сесто. Од моливцина за усни и оцi до најразлицни пудри, sjaevi. i toa
 
 
 
 
 
 
P.S. retko gi koristam pa badijala gi imam


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 17:24
vo mojot neseser mozes i mrtva macka da najdes>

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 22.Јуни.2006 во 23:02
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

vo mojot neseser mozes i mrtva macka da najdes>
можеш и во мојотLOLLOLа и жива можеш..ако одам кај некој во двор со мачињаEmbarrassed


-------------


Постирано од: petko
Датум на внесување: 22.Јуни.2006 во 23:11
obozavas macencina?


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 22.Јуни.2006 во 23:38
samo insekti ne obozavam...se drugo e ok

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 17:03
Vcera go sreduvav zosto mi se isturila cela pudra i se bese haos

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 22:46
Jas zatoa na polica si gi cuvam sminkite.. 

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: Jelena
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 10:28
Svasta...nema sto nema...
A neseserot sto go nosam so mene vo tasna..OBAVEZNO ima 3-4 upaljaca...i pak koga i da pobaram upaljac jas nemozam da najdam....


-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 10:35
od koga se kanam da go sredam i nishto...

-------------


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 10:44
мене ми треба поголем несесер ово што го имам мал ми е некакои се е хаос

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 11:10
Imam se sto mi e neophodno...nisto vishok...ama ogledalce ne smee da fali:)

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 14:51
Eve sto nosam sekojdnevno so mene vo mojot neseser, sjaj za usna, karmin, pudrata koja sekogash mi se otvara i se mi pravi lom , potoa kreon, rimel, parfemce i ogledalce

-------------


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 10:56
e prepoln mislam deka duri i imam nepotrevbni stvariLOL

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 11:19
ОД што имам толку непотребни работи во него,веќе престанав да го носам во ташна и сега колку ми е лесна ташната.....милина

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 11:30
си купив за прв пак ВОДООТПОРНА маскара и УЖАС Dead е!!!!
 секогаш имам нај скапи маскари и пудра и тоа е најважно при шминка, ама како сум се зезнала со оваа а куп пари дадов Confused


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 19:17
ejjjj i ja isto be !!prvo mi ja falea od gos edna pudra ali ,,, lom liceto zato sum si samo na green line!!Star

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 20.Септември.2006 во 09:56
ja sum na Loreal sea... i super mi e..LOL

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: maja
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 10:27
I jas sum na Loreal vcera ja kupiv dvojnata maskara i sum prezadovolna

-------------


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 13:52
me 2

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:04
seushte e vo haos...kutriotConfused

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 25.Септември.2006 во 16:24
Originally posted by beleg beleg напиша:

seushte e vo haos...kutriot[IMG]http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley5.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Confused" />
beleg ajde sredi toa odma:))Mojot sega e ok,se srediv vnimatelno izbrisav ama se zosto bese haos:))

-------------


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 25.Септември.2006 во 16:38
i mojot go srediv isfrliv 100 kila nepotrebna sminka

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 25.Септември.2006 во 16:43
јас мојот никако да го средам се викам еве денес и ништо само си додавам нови сенки а никако старите да ги извадам...

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 21.Ноември.2006 во 13:36
Mojot sega neseser e nikakov, nikako da go sredam, a ako sakam da najdam nesto togash se isturam od nego.Vajda ke go sredam denovive:)))-------------


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 24.Ноември.2006 во 23:20
jas ne sakam da go sredam... imam mnogu sminka ama ne sakam da ja ostavam doma... Confused

-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 25.Ноември.2006 во 09:50
jas si imam edno malo sredeno neseserce

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: maja
Датум на внесување: 25.Ноември.2006 во 15:38

Originally posted by plavusa plavusa напиша:

jas ne sakam da go sredam... imam mnogu sminka ama ne sakam da ja ostavam doma... Confused
mozebi i podobro da ja nosish so tebe, neli nikogash ne znaesh sto ke ti zatreba.

-------------


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 25.Ноември.2006 во 16:02

Negata na liceto tuka nekade i sminkata sekogas mi se vo nered a i ne mi smeta...samo koga mi dojdat gosti togas gi sredam inaku me nervira zemi otvori zatvori vrati nekogas mi se slucuva da se nasminkam dva pati vo den i dobro mi e i vaka na nikoj ne mu smeta osven na majkami....Постирано од: Macene
Датум на внесување: 10.Декември.2006 во 12:58

neseserot mi e prepoln so sminki, pudri molivi i svasta sekojdnevno tonik krema maskara i pudra a za izleguvanje imam poseben tretmanПостирано од: maja
Датум на внесување: 10.Декември.2006 во 13:03
Stariot neseser go zameniv so nov, sega ima red vo nego zosto ne nosam se sto ne mi e potrebno vo istiot, zosto novata tashnichkata(a neverovatno mi se dopagja) mi e pomala ne go sobira...:(

-------------


Постирано од: MisIca.
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 22:02
Sea sve mi e uredno od dosada nemav so da pram pa sreduvav neseser. Ali najtragicno bese se otvoril lakot za nokti i vnatre haos , sve se zalepilo edno so edno

-------------
Пред да го најдеш ПРИНЦОТ , треба да бакнеш многу ЖАБИ


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 13:13

има лабело нивеа, маскара ревлон и пудра што има glow ефект тое е се што користамEmbarrassed-------------


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 23:35
karmin, rimel, tus, cetka za ruz, kreoni za oci i za usta, mali nozicki, cupalica...pudra,,,,krema....se ima...i ja seto toa si go nosam u tasna...LOL 


Постирано од: maja
Датум на внесување: 21.Февруари.2007 во 16:07
Баш утрово се чудев што да исфрлам од него за да не мосам со мене „тежина„, не се одлучив за ништо, се во него и потребно и непотребно :))

-------------


Постирано од: ivk!
Датум на внесување: 19.Март.2007 во 17:28
u neseser imam sve i svasta... a najvise korisam pudra,molivce,rimel i perli


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 08.Мај.2007 во 16:29
Originally posted by MisIca. MisIca. напиша:

Sea sve mi e uredno od dosada nemav so da pram pa sreduvav neseser. Ali najtragicno bese se otvoril lakot za nokti i vnatre haos , sve se zalepilo edno so edno
pak e neureden. vnatre nedostiga uste na popot kapata


Постирано од: MaVnaTa
Датум на внесување: 10.Мај.2007 во 08:30
sekogas ureden mi e neseserot a vo nego onoj kog go nosam so mene sodrzi pudra,rimel,sjaj i karmin za usta,parfem,kreon,ogledalce i vlazni maramici


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 09:07

Vo moeto neseserche ima ogledalce,karmin,maskara,molivce za usta,kreon i pudra-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 11:14
sjaj za usta,i vlazni maramchinja....toa samo..

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 15:46
bez crno molivce i sjaj ne izleguvam nikade. Pudra ne koristam,ni rimel imam dolgi i gusti trepki taka da ne mi e potrebno.Za vecerna sminka dodavam samo perli i senka za oci,ali najcesto vo neseserot imam sjaj,ogledalce,vlazni maramici i kreonce.


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 16:06
.

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 16:49
,....mislish na ,..kondomchinja?!,...heheheголема%20насмевка

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 17:20
paloma i vlazni maramici,ogledalce,sjaj za usni ili karmince i cetka na rasklopuvanje.


Постирано од: Клементина
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 17:33
палома пошто моногу кивам, лабело, парфемче и огледалце и некое моливче така..трепкање

-------------
precious..


Постирано од: becenevem
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 20:06
teloto i glavata

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 23:43
a,shto ,...nikoja nema ,...k*rtonchinja,a?,...ne mi se veruva!-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Freya
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 23:56
Originally posted by brza brza напиша:

a,shto ,...nikoja nema ,...k*rtonchinja,a?,...ne mi se veruva!


Toa obicno go nosat mazite bre  среќа


-------------
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.


Постирано од: dozd
Датум на внесување: 14.Октомври.2007 во 00:09
nemora da znaci ...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Постирано од: ekaterina
Датум на внесување: 14.Октомври.2007 во 00:14
ponekogas moze da vi se skrati zadovolstvoto ako cekate od nekoj drug da nosi nesto sto mozete i sami,a ne jade...buuuuu....

-------------
people are strange


Постирано од: brza
Датум на внесување: 14.Октомври.2007 во 00:27
,...znachi,...eka.....ima i rezervi od niv,a?голема%20насмевка-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert EinsteinИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk