IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Вашиот несесер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашиот несесер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
Автор
Порака
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 10:03
treba da koristite i vlazni maramcinja
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 23:15
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

treba da koristite i vlazni maramcinja
ha, ha, bez niv nisto na pravime...
people are strange
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 01:21
Originally posted by maja maja напиша:

Се што имате во васиот несесер.Што е тоа кое најчесто го користите од козметиката односно без кое не можете.Па набројте.Сигурно не е празен, нели? :)



користам се.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 08:58
Ima sve samo red ne !
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 18:29

vo edniot , pomaliot neseser, imam cucli lazalki смеење

a vo drugiot nered,ni sama ne znam sto ima
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
LIPS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 83
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LIPS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 02:16
Eden poln neseser-iako ne koristam se sto e vo nego. A kreonce crno, slaj i rumenilo si nosam vo tasna so mene zosto najmnogu gi upotrebuvam
Кон врв
Zeska Domakinka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeska Domakinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 19:49
imam cel neseser poln so drebulii. ali pred se najmnogu od nego gi koristam senkite za oci koi sekako sekogas gi upotrebuvam vo svetlo temna nijansa odnosno od pocetokot na okoto svetlo pa na krajot temno.. potoa posle toa nanesuvam ssekako rimel ili maskara kako i da ja kazamсреќа, posle nekolku sloevi od maskarata, stavam crno molivce ili kreon po naski, pa so pudra gi pokrivam delovite kaj sto od senkata se sozdale nedostatoci, nekogas ali mnogu malku upotrebuvam i rumenilo vo nekoja nezna boja, potoa ocrtuvac za usni isto taka vo ponezna boja i karmince sto sekako vo momentot odgovara... no vo tasnata koja sekako ja nosam so mene kade i da odam, imam uste barem po tri para od sekoja sminka, senka, karmin, maskara, molivcinja za oci i usni... iako ne sekogas gi upotrebuvam site naednas sto e normalno, si gi nosam so mene kade i da sum, zasto neli ete po nekoja vecera ili kako i da e, si go otvaram ogledalceto i ja popravam sminkata. A sekako so mene nosam i vlazni maramcinja bez koi nemozam....
Sometimes is necessary to listen the silence... It may tell more...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 19:56
a,...."balonchinja",...nema?! збунетостзбунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 20:14
Ima ubavi neseseri koi sekoja zena treba da gi ima


Изменето од zbunet - 24.Октомври.2007 во 21:35
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 20:15
Мојот несесер скоро секогаш е хаос, имам се и сешто внатре и кога правам пролетно чистење фрлам секогаш многу работи бидејќи или се растопиле или веќе им поминал рокот и сл!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 20:31
Neseserot e dobra rabota


Изменето од zbunet - 24.Октомври.2007 во 21:34
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 20:34
ubavo shto me potsetivte, treba da si kupam eden
always look on the bright side of the life!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 04:11
imam se i seshto i ne mozam da go zatvoram, pa zatoa se mi stoi na masata rasfrlano

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 22:57
2 nesesera imam no stvarite pak mi se na masa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,133 секунди.