IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Приватен факултет тука или во странство?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Приватен факултет тука или во странство?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Светлана Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Светлана Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Приватен факултет тука или во странство?
    Испратена: 03.Март.2011 во 12:25
Студирање по ЕКТС систем е добра работа.Имаме цел куп приватни факултети,цената е тука некаде.професори наши(ретко од страна ако реклама кажува поинаку)дел од нив магистрирал или докторирал надвор,значи знае по кој терк се учи и како треба да се учи.Ама една работа е различна изгледа мала ама не е!Кај нас само учиш теорија бла,бла и кога ќе најдеш работа леле мајко испаѓа ништо не знаеш.Надвор од Македонија е тоа е друга приказна?Наученото те пуштаат да го примениш во пракса.Добар избор за идни студенти е LSBF(London School of Business and Finance)!!!Добиваш академско и практично знаење и прилика да ако се потрудиш станеш некој и нешто во она што си го избрал да го учиш.А да не збориме дека еден период од животот ќе поминеш во светски град.КАЖИ ДОБРА ШАНСА НЕМА ШТО!
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2011 во 12:33
sekako deka u stranstvoсреќа
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2011 во 13:38
Originally posted by Светлана Светлана напиша:

Студирање по ЕКТС систем е добра работа.Имаме цел куп приватни факултети,цената е тука некаде.професори наши(ретко од страна ако реклама кажува поинаку)дел од нив магистрирал или докторирал надвор,значи знае по кој терк се учи и како треба да се учи.Ама една работа е различна изгледа мала ама не е!Кај нас само учиш теорија бла,бла и кога ќе најдеш работа леле мајко испаѓа ништо не знаеш.Надвор од Македонија е тоа е друга приказна?Наученото те пуштаат да го примениш во пракса.Добар избор за идни студенти е LSBF(London School of Business and Finance)!!!Добиваш академско и практично знаење и прилика да ако се потрудиш станеш некој и нешто во она што си го избрал да го учиш.А да не збориме дека еден период од животот ќе поминеш во светски град.КАЖИ ДОБРА ШАНСА НЕМА ШТО!Барем да кажеше дека го рекламираш Униврзитетотнамигнување  знам дека и во Скопје има канцелариитрепкање
London School of Business and Finance е одличен изор за тие што планираат да си продадат 2-3 стана во Скопје и да ја опраат во Лондонтрепкање

Ако е така Oxford и King`s College се исто така едни од најдобрите.
LSBF би го препорачала само за MBA студиида
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 11:44
Originally posted by Светлана Светлана напиша:

Студирање по ЕКТС систем е добра работа.Имаме цел куп приватни факултети,цената е тука некаде.професори наши(ретко од страна ако реклама кажува поинаку)дел од нив магистрирал или докторирал надвор,значи знае по кој терк се учи и како треба да се учи.Ама една работа е различна изгледа мала ама не е!Кај нас само учиш теорија бла,бла и кога ќе најдеш работа леле мајко испаѓа ништо не знаеш.Надвор од Македонија е тоа е друга приказна?Наученото те пуштаат да го примениш во пракса.Добар избор за идни студенти е LSBF(London School of Business and Finance)!!!Добиваш академско и практично знаење и прилика да ако се потрудиш станеш некој и нешто во она што си го избрал да го учиш.А да не збориме дека еден период од животот ќе поминеш во светски град.КАЖИ ДОБРА ШАНСА НЕМА ШТО!Не знам како планираш да се издржуваш во Лондон

Еве денес ке ми дојде гостинка од Прилеп која пред недела дена се врати од Англија во Мк , но бидејки јас не бев овие денови тука го одложивме видувањето

Она ми спомна дека студентите кои имаат пасош од некоја држава која не е дел од ЕУ , имаат право на работа  10 часа неделно


Значи скратено им е времето за работа ,,порано било 20 часа, а сега 10

Епа сега ако имаш пари за расфрлање иди слободно на студии во Лондон среќа
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2012 во 01:19

тука..на факултетот на  dedanoe...!намигнување

смер..физичка математика.....EDEN(кец..по нашки).да

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2012 во 03:32
Originally posted by Светлана Светлана напиша:

КАЖИ ДОБРА ШАНСА НЕМА ШТО!Абе шанса 'once in a lifetime'. Имам нешто работа по дома, иначе ја одамна ќе здував за Лондон на вашата скул. глупчо
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.