Испечати | Затвори го прозорот

Приватен факултет тука или во странство?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=24095
Датум на принтање: 29.Мај.2024 во 13:12
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Приватен факултет тука или во странство?
Постирано од: Светлана
Наслов: Приватен факултет тука или во странство?
Датум на внесување: 03.Март.2011 во 12:25
Студирање по ЕКТС систем е добра работа.Имаме цел куп приватни факултети,цената е тука некаде.професори наши(ретко од страна ако реклама кажува поинаку)дел од нив магистрирал или докторирал надвор,значи знае по кој терк се учи и како треба да се учи.Ама една работа е различна изгледа мала ама не е!Кај нас само учиш теорија бла,бла и кога ќе најдеш работа леле мајко испаѓа ништо не знаеш.Надвор од Македонија е тоа е друга приказна?Наученото те пуштаат да го примениш во пракса.Добар избор за идни студенти е LSBF(London School of Business and Finance)!!!Добиваш академско и практично знаење и прилика да ако се потрудиш станеш некој и нешто во она што си го избрал да го учиш.А да не збориме дека еден период од животот ќе поминеш во светски град.КАЖИ ДОБРА ШАНСА НЕМА ШТО!Коментари:
Постирано од: FeaR
Датум на внесување: 03.Март.2011 во 12:33
sekako deka u stranstvoсреќа

-------------
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 03.Март.2011 во 13:38
Originally posted by Светлана Светлана напиша:

Студирање по ЕКТС систем е добра работа.Имаме цел куп приватни факултети,цената е тука некаде.професори наши(ретко од страна ако реклама кажува поинаку)дел од нив магистрирал или докторирал надвор,значи знае по кој терк се учи и како треба да се учи.Ама една работа е различна изгледа мала ама не е!Кај нас само учиш теорија бла,бла и кога ќе најдеш работа леле мајко испаѓа ништо не знаеш.Надвор од Македонија е тоа е друга приказна?Наученото те пуштаат да го примениш во пракса.Добар избор за идни студенти е LSBF(London School of Business and Finance)!!!Добиваш академско и практично знаење и прилика да ако се потрудиш станеш некој и нешто во она што си го избрал да го учиш.А да не збориме дека еден период од животот ќе поминеш во светски град.КАЖИ ДОБРА ШАНСА НЕМА ШТО!Барем да кажеше дека го рекламираш Униврзитетотнамигнување  знам дека и во Скопје има канцелариитрепкање
London School of Business and Finance е одличен изор за тие што планираат да си продадат 2-3 стана во Скопје и да ја опраат во Лондонтрепкање

Ако е така Oxford и King`s College се исто така едни од најдобрите.
LSBF би го препорачала само за MBA студиида


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 10.Март.2011 во 11:44
Originally posted by Светлана Светлана напиша:

Студирање по ЕКТС систем е добра работа.Имаме цел куп приватни факултети,цената е тука некаде.професори наши(ретко од страна ако реклама кажува поинаку)дел од нив магистрирал или докторирал надвор,значи знае по кој терк се учи и како треба да се учи.Ама една работа е различна изгледа мала ама не е!Кај нас само учиш теорија бла,бла и кога ќе најдеш работа леле мајко испаѓа ништо не знаеш.Надвор од Македонија е тоа е друга приказна?Наученото те пуштаат да го примениш во пракса.Добар избор за идни студенти е LSBF(London School of Business and Finance)!!!Добиваш академско и практично знаење и прилика да ако се потрудиш станеш некој и нешто во она што си го избрал да го учиш.А да не збориме дека еден период од животот ќе поминеш во светски град.КАЖИ ДОБРА ШАНСА НЕМА ШТО!Не знам како планираш да се издржуваш во Лондон

Еве денес ке ми дојде гостинка од Прилеп која пред недела дена се врати од Англија во Мк , но бидејки јас не бев овие денови тука го одложивме видувањето

Она ми спомна дека студентите кои имаат пасош од некоја држава која не е дел од ЕУ , имаат право на работа  10 часа неделно


Значи скратено им е времето за работа ,,порано било 20 часа, а сега 10

Епа сега ако имаш пари за расфрлање иди слободно на студии во Лондон среќа


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 25.Мај.2012 во 01:19

тука..на факултетот на  dedanoe...!намигнување

смер..физичка математика.....EDEN(кец..по нашки).да-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 25.Мај.2012 во 03:32
Originally posted by Светлана Светлана напиша:

КАЖИ ДОБРА ШАНСА НЕМА ШТО!Абе шанса 'once in a lifetime'. Имам нешто работа по дома, иначе ја одамна ќе здував за Лондон на вашата скул. глупчо


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk