IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Wizz Air конечно во Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Wizz Air конечно во Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Wizz Air конечно во Македонија
    Испратена: 16.Февруари.2011 во 14:43

„Виз ер“ со лет Скопје-Лондон за 35 евра



16.02.2011, 13:39

Најголемата нискобуџетна авиокомпанија во Југоисточна Европа, „Виз Ер“ од 20 јуни трипати во неделата (понеделник, среда, петок) ќе лета од Скопје до Лондон за само 34,99 евра во еден правец. Во цената се вклучени сите трошоци и такси.

Карти може да се резервираат веќе од денес на веб страницата на компанијата www.wizzair.com. Цената на картата расте зависно од побарувачката, така да ако ја купите неколку дена пред летот таа може да достигне и цена од 200 евра. Колку порано ја купите, толку поевтино ќе платите.

Летот до Лондон е до аеродромот Лутон, кој е оддалечен околу 32 милји од централен Лондон и има одлична конекција со градот со воз, автобус и такси.

Главниот извршен директор на „Виз Ер“, Јозеф Варди денеска во Скопје кажа дека во компанијата размислуваат и за директни летови до Франкфурт, Париз, Амстердам и Барселона.

http://www.time.mk/read/8441e60f27/38f0b4baa9/index.htm
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 17:00
мило ми е што барем малку мрднува од место воздушниот сообраќајк кај нас, ние сме една од европските земји со неверојатно прометен воздух, а сепак толку малку авиони слетуваат кај нас
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 18:22
Со воведување на оваа линија буквално ќе може на кафе да се оди до Лондон.
Затоа да се надеваме дека и до другите европски метрополи ќе се воспостават линии.
Ова е многу важно за Македонија. Евтините летови може многу позитивно да се одразат на повеќе свери особено на туризмот.
Ако никој друг тогаш нашата дијаспора место еднаш во годината ќе си идат три пати...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 20:56
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Со воведување на оваа линија буквално ќе може на кафе да се оди до Лондон.
Затоа да се надеваме дека и до другите европски метрополи ќе се воспостават линии.
Ова е многу важно за Македонија. Евтините летови може многу позитивно да се одразат на повеќе свери особено на туризмот.
Ако никој друг тогаш нашата дијаспора место еднаш во годината ќе си идат три пати...
абе, не прувеличувај сега и ти, се работи само за една компанија како за почеток, а на кафе во лондон, не верувам дека би можел да отидам

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 22:52

Bravo. Poslednava godina doagjam vo mk pochesto otprilika ednash mesechno na vikend i 2-3 pati na podolgo. Kartite ne gi kupuvam mnogo odnapred i gi plakjam po okolu 250 funti ,plus taxi do aerodrom 30 i kusur funti. Kartite do New York se tolku :-) Poglednav na stranicata na wizzair istata karta do mk e pomalku od 100 funti za ista data.  So toa imash pravo na eden kufer do 10kg  a drugite gi plakjash plus,mada i toa e minimalno 15 funti mislam za 32 kg. So ostanatite  kompanii imash pravo na rachen bagaz do 10kg i kufer do 20ina kg,a ako e poekje doplakjash po 9 funti od kilogram. Proshloto leto bevme so wizzair vo Hrvatska i kartite celo leto bea po 75 funti za povratna karta i toa vo tekot na sezonata,shto e minimalno.Taka da mislam da gi probam vo juni za vo mk :-) A do togash pak po 250 funtichki :-)



Изменето од Eleni - 16.Февруари.2011 во 22:52
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 01:02
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Bravo. Poslednava godina doagjam vo mk pochesto otprilika ednash mesechno na vikend i 2-3 pati na podolgo. Kartite ne gi kupuvam mnogo odnapred i gi plakjam po okolu 250 funti ,plus taxi do aerodrom 30 i kusur funti. Kartite do New York se tolku :-) Poglednav na stranicata na wizzair istata karta do mk e pomalku od 100 funti za ista data.  So toa imash pravo na eden kufer do 10kg  a drugite gi plakjash plus,mada i toa e minimalno 15 funti mislam za 32 kg. So ostanatite  kompanii imash pravo na rachen bagaz do 10kg i kufer do 20ina kg,a ako e poekje doplakjash po 9 funti od kilogram. Proshloto leto bevme so wizzair vo Hrvatska i kartite celo leto bea po 75 funti za povratna karta i toa vo tekot na sezonata,shto e minimalno.Taka da mislam da gi probam vo juni za vo mk :-) A do togash pak po 250 funtichki :-)

како ги кажуваш фунтиве, ко денари да се, не е забелешка, само чудно ми е газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 01:44
Epa ako presmetam kolku e toa vo denari ,kje mi dojde mnogu :-))
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 15:30
Ценава  Скопје - Лондон €19 ми стои примамлива среќа

А спазете  Скопје - Њујорк €270 изненадување

Да знаев порано ќе резервирав , но веќе имам резервирано за 8 ми Март низ Европа , така да  после тоа за во Мај може друга тура патување пак


http://www.travelcenter.com.mk/



Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 15:38
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Ценава  Скопје - Лондон €19 ми стои примамлива среќа

А спазете  Скопје - Њујорк €270 изненадување

Да знаев порано ќе резервирав , но веќе имам резервирано за 8 ми Март низ Европа , така да  после тоа за во Мај може друга тура патување пак


http://www.travelcenter.com.mk/



 
 
Дадо колку се аеродромските такси на ова Скопје - Њујорк збунетост
 
Мене најевтино ми излезе 880 долари со Малевтага
 
А од Будимпешта само 627 долари .. и тоа 210 долари билетот и 417 такси
 
 
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 15:41
ФорумскаБаба , дадичко не знам колку ќе не чинат аеродромските такси ,,, касно ми ја кажаа понудава тага

Па јави се дадо прашај ги, имат пишано контакт на страната мислам , барем од прва рака ќе ти кажат информации големо%20гушкање
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 00:27
Dajte nesto evtinko za do Cirih
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 13:46
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Bravo. Poslednava godina doagjam vo mk pochesto otprilika ednash mesechno na vikend i 2-3 pati na podolg..............

  bez gajle,да...ne mora samo  TI, da doaghash  vekje !намигнување


Изменето од brza - 19.Февруари.2011 во 13:46
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 20:48
За да избегаш од државава цената е релативна работа...
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 11:52
Ај ако може до Токио и Куала Лумпур за некоја бадијала цена...
Цитирај Главниот извршен директор на „Виз Ер“, Јозеф Варди денеска во Скопје кажа дека во компанијата размислуваат и за директни летови до Франкфурт,

До Франкфурт обавезно да воведат ефтино да можеме почесто за Вирцбург да одиме.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.