IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7475767778 84>
Автор
Порака Обратен редослед
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:21
Znachi moze da se zakluchi deka vistinata ne e za sekogo a osobeno NE za suetni lichosti. Objektivno i kritichko izvestuvanje se etiketira !
A1 e komunjarska TV kukja....taka ?
Sho e so televizijata na Zingo? Latas na gosti vo emisija na Milenko javno kazuva deka e prodadden iako site sme svesni deka toa e naj dolnata choveshka osobina on se trudi da ni kaze deka "emisijata e za pari A zborenjeto vo emisja e negovo"
Zarem nivnata ureduvachka politika ne ve potsetuva na komunjarite koga vo vreme na ednoumieto se shireshe lazna pozitivna kampanja deka " se e vo red i na site ni e ubavo" . Za filmovi da na pravam muabet , eden dobar del se od produkcija na  "Sutjeska Film"  
 
Naj golemiot paradoks e anketata na provladinata "Institut Dimitrija Chupovski" A1 e naj gledana ama ne im veruvale gledachite.
Ako jas ne veruvam ne gledam ama se  e mozno .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:20

Целата хипокризија, вклучувајќи и твојата, е во тоа што повторувате дека некој сака да ја "пипне" А1 телвизија.

Гледаме дека тоа не е точно. Сами се укинуваат и лажат дека некој ги укинува.

Проблемот ви е прочитани сте дека е криете позади лагата за А1, а всушност преку А1 го криете организираниот криминал и додатно сакате да добиете политички поени.

Ако целта ти е да спамираш со идеја дека една лага повторена илјадапати станува вистина, сепак нема да успееш/успеете бидејќи не стигнавте А1 со весниците да ги направите монопол, и сходно немате монопол на информациите (како кога Бранко беше на власт). Информациите и тоа како се шират. И затоа ви е целава фрка.

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Јас знам да цртам-ама не ми се црта за да ме разбереш дека кај нас има провладини и проопозициски медиуми-ако не ги бројме оние музичките[/QUOTE]

Одговор доби.

Кажи дали имаш уште некое прашање.




Изменето од Persej7 - 29.Јануари.2011 во 15:31
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:11
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Od site oni komentari shto se napishani vo odbrana na A1 zakluchuvam edno - branenjeto e samo zastoa shto privremeno zamolknuva eden glasnogovornik na SDSM.




Па искрено луѓето во Македонија ги сакаат (од сенка и им се диват) на оние кои имаат малку поголеми м**а од нивните.намигнување
Сакале признале, сакале не тие во моментот се дисиденти и се поарни од да простиш на изразот газолижачите (јас никогаш не сум сакала полтрончиња). Колку ме нервираа тогаш кога глумеа лудило и вриштеа дека полицијата ги малтретира, толку сега им се воодушевувам, па нека се бре и сдсмовци настроени.
У  принцип- отсекогаш сум ги сакала оние кои отстапуваат од сивата маса.
Како и да е А1 во својот обид да опстане на медиумското небо на Македонија не прослави низ светот. Не има по светските медиуминамигнување
Светските агенции јавија за вестите пред Владата
Веста ја објавија агенциите Ројтерс, Асошиетед прес, Франс прес, ЕПА, а од нив ја презедоа повеќе медиуми во светот. Освен во земјите од регионот, веста ја пренесоа и медиуми во Америка, Канада, Австралија, Тајван, како и повеќе интернет-сајтови. Агенциите јавуваат дека водителот на вестите на „А1“, Горан Петрески, опкружен со педесетина вработени во телевизијата, завчеравечер го водел дневникот од пред Владата. Објаснуваат дека новинарите протестираат поради тоа што судот ја блокира сметката на телевизијата додека трае истрагата за затајување данок против сопственикот на телевизијата, Велија Рамковски.
...pa neli kazavда,...se toa na kraj ke ispadne besplatna reklama za televizijata,
 
...pa nek blokiraat shto sakaat ama nea nema da moze da ja pipnat!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:09
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:



Станаа партиска телевизја на СДСМ, срамота е ова, не ни се трудат да одглумат објективност.
Дали за ова ги затвораат-односно им ја замрзнуваат сметката


Не, не е заради тоа.

Да знаев да цртам, ќе ти нацртав.


.

Јас знам да цртам-ама не ми се црта за да ме разбереш дека кај нас има провладини и проопозициски медиуми-ако не ги бројме оние музичкитеголема%20насмевка.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:06
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Od site oni komentari shto se napishani vo odbrana na A1 zakluchuvam edno - branenjeto e samo zastoa shto privremeno zamolknuva eden glasnogovornik na SDSM. Zatoa obvinuvanjata i kritikite upateni do vladata deka taa ja zatvora A1 edinsteno od partijski interes e edna golema hipokrizija. Ova go pishuvam kako nabljuduvach nadvor od zemjata, bez nikakva pripadnost ili interes za bilo koja partija.
zar i ti  sine brute?
збунетост

...znachi,ako nekoj  primetuva i kazuva shto se ne e vo red vo zemjava ,..odma e  ''trubach'' na  drugine -ovci?!изненадување

 

...pa , bash  edinstveno e poradi toa shto  go kazuvash,....inache , siguren sum deka i ti ne veruvash dea drugite rabotat spored zakonot

Тоа е зошто памтењето на месинџер му е кратко или не бил во земјава за да знае дека ситуацијата беше ваква и кога беше сдс на власт,а вмеро опозиција.И тогаш латас беше владино галениче а А1 беа анти владини и опозиција.И така ќе биде утре или другиден кога ќе паднат од власт господава и сите нивни.Тогаш а1 ќе чини и ќе биде објективна телевизија а латас ќе го мразат вмровците како Љубета и љубчо што го мразеа кога беа опозиција а латас беше властитутка.Ама ги заборавија тие времиња.Тркалото се врти,овие 20 години поминаа како дежаву секои 4 години дежа ву на предходните 4,а жртвата е секогаш народот....

Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:05
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Od site oni komentari shto se napishani vo odbrana na A1 zakluchuvam edno - branenjeto e samo zastoa shto privremeno zamolknuva eden glasnogovornik na SDSM.




Па искрено луѓето во Македонија ги сакаат (од сенка и им се диват) на оние кои имаат малку поголеми м**а од нивните.намигнување
Сакале признале, сакале не тие во моментот се дисиденти и се поарни од да простиш на изразот газолижачите (јас никогаш не сум сакала полтрончиња). Колку ме нервираа тогаш кога глумеа лудило и вриштеа дека полицијата ги малтретира, толку сега им се воодушевувам, па нека се бре и сдсмовци настроени.
У  принцип- отсекогаш сум ги сакала оние кои отстапуваат од сивата маса.
Како и да е А1 во својот обид да опстане на медиумското небо на Македонија не прослави низ светот. Не има по светските медиуминамигнување
Светските агенции јавија за вестите пред Владата
Веста ја објавија агенциите Ројтерс, Асошиетед прес, Франс прес, ЕПА, а од нив ја презедоа повеќе медиуми во светот. Освен во земјите од регионот, веста ја пренесоа и медиуми во Америка, Канада, Австралија, Тајван, како и повеќе интернет-сајтови. Агенциите јавуваат дека водителот на вестите на „А1“, Горан Петрески, опкружен со педесетина вработени во телевизијата, завчеравечер го водел дневникот од пред Владата. Објаснуваат дека новинарите протестираат поради тоа што судот ја блокира сметката на телевизијата додека трае истрагата за затајување данок против сопственикот на телевизијата, Велија Рамковски.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:04
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

brza, zoshto postojano mi gi editiras citatite?

I potoa sakash da ti odgovoram na prashanje koe e vekje dadeno vo napishniot komentar.

A i ti tancuvash... i shtancuvash... onaka kako shto ti odgovara.   [:D/]
збунетостзбунетост....shto ti editiram? изненадувањеosven shto go istaknuvam ona na shto ti odgovaram ili prashuvam?
 
..ili mozebi deka go brisham ona  ''nevaznoto''  za mene?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:01
ma ,crtaj ti kolku sakash!изненадување
 
...toa e edinstvenata prichina shto voopshto i se nafatile so niv!да
 
..samo naivnite mislat deka ne e taka!
 
 
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:00
brza, zoshto postojano mi gi editiras citatite?

I potoa sakash da ti odgovoram na prashanje koe e vekje dadeno vo napishniot komentar.

A i ti tancuvash... i shtancuvash... onaka kako shto ti odgovara.     

Изменето од Messenger - 29.Јануари.2011 во 15:03
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 14:55
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:



Станаа партиска телевизја на СДСМ, срамота е ова, не ни се трудат да одглумат објективност.
Дали за ова ги затвораат-односно им ја замрзнуваат сметката


Не, не е заради тоа.

Да знаев да цртам, ќе ти нацртав.


.

Изменето од Persej7 - 29.Јануари.2011 во 14:55
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 14:53
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Od site oni komentari shto se napishani vo odbrana na A1 zakluchuvam edno - branenjeto e samo zastoa shto privremeno zamolknuva eden glasnogovornik na SDSM.

Zatoa obvinuvanjata i kritikite upateni do vladata deka taa ja zatvora A1 edinsteno od partijski interes e edna golema hipokrizija.

Ova go pishuvam kako nabljuduvach nadvor od zemjata, bez nikakva pripadnost ili interes za bilo koja partija.



zar i ti  sine brute?
збунетост
...znachi,ako nekoj  primetuva i kazuva shto se ne e vo red vo zemjava ,..odma e  ''trubach'' na  drugine -ovci?!изненадување
 
...pa , bash  edinstveno e poradi toa shto  go kazuvash,....inache , siguren sum deka i ti ne veruvash dea drugite rabotat spored zakonot,
 
...ako ne veruvash , aj kazi togash , shto ti mislish, zoshto nikoj ne gi pipa niv?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 14:50
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Кој коњ ќе плука по власта тој ќе си врши новаче
 
Ееее... фала ти Боже и (наш) Зајец....и тоа од ПРВА рака... да (ме) разбере...без наново (и одново) препофтарање на кажаното..голема%20насмевка
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 14:41
Od site oni komentari shto se napishani vo odbrana na A1 zakluchuvam edno - branenjeto e samo zastoa shto privremeno zamolknuva eden glasnogovornik na SDSM.

Site se slozhuvat deka sopstvenikot verojatno stopanisuval nezakonski, site se slozhuvaat deka za toa treba da bide krivichno gonet, se slozhuvaat site negovi firmi da bidat zatvoreni, no baraat zakonot da ja izostavi A1 od toj proces bidejki taa e instrument na opozicijskoto glasnogovornishtvo.

Ednostavno, ne se raboti za nishto drugo osven za partijski interes koj go nadminuva interesot za sopstvenata zakonodavna drzhava.

Zatoa obvinuvanjata i kritikite upateni do vladata deka taa ja zatvora A1 edinsteno od partijski interes e edna golema hipokrizija.

Ova go pishuvam kako nabljuduvach nadvor od zemjata, bez nikakva pripadnost ili interes za bilo koja partija.



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 13:46
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Епа затоа ви е таква државата , од што премногу ги почитувате законите во неа.Ниту Сител тв не се поарни , само да не одам офтопик, пошто се збори за А0 Коментарот ми беше за пари , пари и само на пари да се мислело. Муабетиве кои кружат дека Татјана му била швалерка на Велија , дека земала бонус плата .....море нека види 2 месеци како е без пари , па пак нека дига нос пред камерите Многу мразам самобендисани луѓе , ма не можам органски да ги поднеасам болен

Ти можеш лично да ги мразиш колку сакаш но тие имаат право да си земаат плата како и сите нормални.Во А1 не спаѓаат само тие високи функционери велијовци швалерки и сл.туку има и многу обични работници,камермани,монтажери и слични функции зад камерите кои поштено си го вадат лебот.И никој нема право да му го ускрати лебот на некого посебно ако е чесно заработен.А тоа дека и ѕинго е постран јасно е и затоа јас се лутам,ако се апси се нека се апси а не селективно кој плука по власта.

Кој коњ ќе плука по власта тој ќе си врши новаче
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7475767778 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.