IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Што е приоритет за Македонија во 2012?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е приоритет за Македонија во 2012?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Прашање: ......
Одговор Гласови Статистика
0 [0,00%]
14 [82,35%]
2 [11,76%]
1 [5,88%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2011 во 17:43

Основни цели и принципи на работа

Основни цели на Програмата за работа на новата Влада на Република

 Македонија за периодот 2006-2010 (во натамошниот текст Програма) се подобрување на животниот стандард на населението, зголемување на вработеноста, засилена борба против корупцијата, развој на демократијата, подобрување на меѓуетничките односи, политичка стабилност на земјата и интеграција во ЕУ и НАТО.
Основните принципи во економскиот дел од Програмата се: економска слобода и еднакви услови за работење за сите субјекти; динамично спроведување на структурните реформи; и партнерски однос на државата со сите релевантни субјекти, а посебно со приватниот сектор со цел да се забрза неговиот развој и да се креираат нови работни места.
Основните постулати за работа на новата Влада на политички и надворешен план вклучуваат целосно почитување на Уставот, имплементација на одредбите од Охридскиот мировен договор и натамошна реализација на обврските кои произлегуваат од преговорите со ЕУ и НАТО.

од www.vlada.mk


Ова само вака на лист ќе стои , а наместо подобрување нека пишат ВЛОШУВАЊЕ  , наместо згоелмување нека пишат НАМАЛУВАЊЕ
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2011 во 16:59
Изгледа изборите пак ќе бидат главна точка тага
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2011 во 15:31
Набавка на црвени свилени кошулиголема%20насмевка
Не остана свилена кошула од битолските вмровки
Трговците уште велат дека битолските вмровки ги оставиле без свилени кошули дури и свадбарите.

За политичарките од кремот, пак се зборува дека по гардероба заминале дури и до Солун, а се подновиле и со кожни јакни од Воден, само да се претстават во подобра светлина пред своите сопартијци на конгресот. Една од партиските активистки на ВМРО-ДПМНЕ од Битола на забелешката зошто локалните вмровки навалија на свилени кошули, одговорила „за да ја предизвикаат опозицијата“. Нивните очекувања биле политичкиот противник да свика прес-конференција и да го праша градоначалникот Владимир Талески „кој ги сотре свилените кошули во Битола“.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2011 во 11:17
Море од набројаните погоре некако и ќе се одбрани човекот, ама ај еден паметен нека ми каже како народецот да се одбрани од

Црна треска од кучиња-скитници

Дефинитивно МОРА приоритет да ни биде она што за другите не се ни забележува т.е се средува без никој да забележи.тага

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2011 во 23:14
приоритет?
да успееме да врземе крај со крај ...да стигнеме до 2012 без ни еден извршител да ни тропне на врата...да бидеме здрави,оти нема кај да се лечиме а и нема со што..освен ако статуата на Аце има исцелителни моќи

Изменето од Andjelina - 08.Јули.2011 во 23:16
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2011 во 22:25
А кој  да предвиди дека ќе било приоритет -јазиците на кој ќе зборуваат министритеголема%20насмевка

Mнозинството ги донесе измените на законот за јазици


па и знамињатазбунетост

Законот за симболите утре пред пратениците

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2011 во 12:47
 rekov ne jadam trici ., ama aj edna porcija ke progoltamкул
 
 bidejki poveke pametam., okolu znaminjata., ta prvoto zname im beshe dozvoleno ushte 1961., ., retko koj od vas bil togash planiranплазење., i mozham da vi kazham tochno ., koj den i na koe mesto beshe postaveno., isto i so jazikot., samo shto virtuelno se izbegnuvashe., i ne treskajte sega tuka gluposti taze., ., ako e za neshto kritika ., aj zucnete za 130.000 na tugji dadeni makedonsko drzhavjanstvo ., shto tektonski ja promeni demografskata struktura ., tuka se korenite na ovoa denes shto go kritikuvate ., a togash vi bilo neshto slatko ., ili ne ste bile od tuka ., aj nazdravje jadenje., triciне
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 04:24
Приоритет за Македонија... Да се додрпа она што остана. Јебига. голема%20насмевка
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2011 во 20:16
Kako ne ostana...pa drzavata seushte postoi, dodeka postoi ima shto da se drpa i PRODAVA...a potoa gitla...голема%20насмевка
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2011 во 22:37
 Priorite?
Da se zbuni narodot posle izborite i da se zgolemuva lichnoto konto na politichkiot establishment.
Drugo i nemaat vreme da rabotat.
Mandatot brgu minuva. 
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 16:18
prioritetot beshe,

...da se obesat( pa i bukvalno) siter onie shto i nashtetile,

...ama , kako shto moze da se vidi ,...

...ete, seushte istite tie ,...duri i glaven zbor vodat vo zemjava ...ili se obiduvaat pak da go...vodat !газење од смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.