IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Што е приоритет за Македонија во 2012?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е приоритет за Македонија во 2012?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Прашање: ......
Одговор Гласови Статистика
0 [0,00%]
14 [82,35%]
2 [11,76%]
1 [5,88%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 13:24
Originally posted by brza brza напиша:

aha ,...ti li?!намигнување

e pa,..aj ''turi''ushte edna grafa ,. !да

Досега “решававме sé“, па не решивме ништо-не мрднавме од место. Ако сакаме барем нешто да решиме мора да почнеме едно по едно.
Туку џабе ние да сакаме- треба да просакаат оние кои мува не ги лази.
Јас сум за животниот стандард- народ гладуватага
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 14:43
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

aha ,...ti li?!намигнување

e pa,..aj ''turi''ushte edna grafa ,. !да

Досега “решававме sé“, па не решивме ништо-не мрднавме од место. Ако сакаме барем нешто да решиме мора да почнеме едно по едно.
Туку џабе ние да сакаме- треба да просакаат оние кои мува не ги лази.
Јас сум за животниот стандард- народ гладуватага
...so nego...i  skoro se drugo se reshava,да
...ako ne za drugo.. retko koj ke  go interesiraat drugi stvari ,
..ako ima dovolno ( i kvalitetno) da si go polni ...redovno...stomakot!намигнување


Изменето од brza - 19.Јануари.2011 во 14:44
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 14:44
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

aha ,...ti li?!намигнување

e pa,..aj ''turi''ushte edna grafa ,. !да

Досега “решававме sé“, па не решивме ништо-не мрднавме од место. Ако сакаме барем нешто да решиме мора да почнеме едно по едно.
Туку џабе ние да сакаме- треба да просакаат оние кои мува не ги лази.
Јас сум за животниот стандард- народ гладуватага
Така е...но за животен стандард не мислат оние кои си го дотерале поголем од најразвиените држави...а и да се реши..мора анти корупција,судство, Тунис во наши услови...клоци за политичарите...и конфискација на украденото...покрај тоа и соодветни закони и усмерување на народните пари во развој и продуктивни вработувања...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 14:56
...vidi...koga bi imale lugjevo tuka po 2-3000 evra plata ,...retko na koj bi go bodela korupcijata na nenasitnite,..

ama i te kako  im ''isteruva''ochi koga nekoj ,..ako voopshto i ima srekja,...r'mba za stotina evra mesechno,... koishto nekoj lajnar,...izbran od istiot toj,..gi zema samo za patni troshoci   za samo ,..nekolku desetici km...oddalechen od  negovoto ''rabotno'' mesto ....i sl....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 15:53
Originally posted by brza brza напиша:

...vidi...koga bi imale lugjevo tuka po 2-3000 evra plata ,...retko na koj bi go bodela korupcijata na nenasitnite,..

ama i te kako  im ''isteruva''ochi koga nekoj ,..ako voopshto i ima srekja,...r'mba za stotina evra mesechno,... koishto nekoj lajnar,...izbran od istiot toj,..gi zema samo za patni troshoci   za samo ,..nekolku desetici km...oddalechen od  negovoto ''rabotno'' mesto ....i sl....
Ili za bozemna rabota vo nekakvi komisii...a potoa vrakanje vo kesh???
Ili za sedenje doma...nema stolchinja...i se taka...za podobnite i lojalnite na vlasta...дададада
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 16:46
- Да се обезбедат поволни кредити за да заживеат малите претпријатија со кој по автоматизам ке се накачи животниот стандард и создаванје на средна класа. Исто така и буџетот на Р.М. ке се надополни.

- Партиите да ги одалечат нивните долги прсти од малите претпријатија ( и од големите исто така) за да се овозможи конк*рентност на пазарот и со тоа се добива подобар квалитет на производот и намалување на и така набиените цени на пазарот.

- Наместо скулптури, подобрување на инфраструктурата за поголема оперативност на препријатијата и намалување на нивните транспортни трошоци.

- Либерализација на пазарот!

- Пробив на светскиот пазар со аграрот, металите и рудите, исто така и обука на населението од туристичките подрачја.

Монополот кој го создаваат политичарите за да ги заштитат нивните миленици продуцира неквалитет и со тоа се губи и надворешниот пазар..........

Homo homini lupus est...
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 18:23
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

- Да се обезбедат поволни кредити за да заживеат малите претпријатија со кој по автоматизам ке се накачи животниот стандард и создаванје на средна класа. Исто така и буџетот на Р.М. ке се надополни.Амин
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 22:00
ШУТРАЦИ како овие од власта тоа НЕ МОЖАТ ДА ГО ОБЕЗБЕДАТ...прашање е дали и овие кои ќе ги наследат...ВКОРЕНЕТ Е КРИМИНАЛОТ...како метод на владеење...намигнувањенамигнувањенамигнувањенамигнувањенамигнувањенамигнувањенамигнување
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 22:03
...a koj e kriv za toa?збунетост

...dali toj shto krade ...ili toj shto mu dozvoluva toa da go pravi ?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 22:12
Ovoj narod ima....DOOOOLGA TRADICIJA.намигнување..nemoj da go navreduvas..газење%20од%20смеење..uste od ACE GOLEMIOT...a i potoa...samo sega malku zabeguva...no SO DOBRI NAMERI..намигнување.za sebesi???скелет
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 22:38
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

-

- Либерализација на пазарот!Е тек тогаш ќе пасиме треванамигнување
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 22:49
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

-

- Либерализација на пазарот!Е тек тогаш ќе пасиме треванамигнување
Научени сме..газење%20од%20смеење
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 23:09
...najptioritetno i e da ...padne nekoja glava ...bukvalno i toa....za da konechno se svestat lugjeno koga ke gi "stavish" nekade na ''visoko'' deka ne mozat da pravat shto ke im prdne na pamet!

...se dotogash ,...ke se vleche  u tranzicijava dodeka postoi a toa,..najverojatno nema da bide dolgo !

...a mozebi i podobro e taka da bide,..za da ne se machi  povekje...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 07:00
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.