IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Слабеење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Слабеење

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
sbffboy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sbffboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Слабеење
    Испратена: 18.Јануари.2011 во 06:57
Бев слаб на лице се додека пред 3 години сестра ми
не беше бремена и
заедно со неа многу јадев благо чипсови
и други грицки
И се здебелив многу во образите и вратот
Рацете тенки телото тенко а главата
како 16 инчен монитор ми е :(
Значи ме интересира дали има начин
да ослабам во образите и вратот
може ова ву свучи на глуп тинејџерски пост
ама јас сум сериозен
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 12:43

Не знам дали е возможно да ослабеш само во образите,изненадување ќе оставам

да каже некој што повеќе е запознаен со ова.

Но еве нешто што прочитав пред малку...Диета со вода

Луѓето кои пијат вода пред секој оброк и се на диета, успеваат да ослабат во просек по седум килограми, за разлика од нив, оние кои не пијат вода кои успеваат да ослабат едвај четири килограми.

Со мали "финти" во исхраната можете да јадете а сепак да не се здебелите. Посебно во зима, кога исхраната е покалорична а физички не сме многу активни, па килограмите сами се таложат на телото.

Пред секој оброк испијте по една чаша вода.

За ова се направени низа истражувања во САД и се докажало дека луѓето кои пијат вода пред секој оброк и се на диета успеале да ослабат во просек за седум килограми, за разлика од оние кои не пиеле вода и биле на диета кои успеале да ослабат едвај четири килограми.

Водата моментално го заситува организмот, па не ве остава да се прејадете.

Во зависност од големината на човечкото тело, истото се состои од 55% до 78% од вода. За да функционира правилно, на телото му се потребни меѓу еден и седум литри вода дневно за да се избегне дехидрација.

Точното количество зависи од степенот на активност, температурата, влажноста, но и други фактори.

Поголемиот дел вода се внесува преку храна или пијалаци, наместо пиење чиста вода. Не е јасно колку вода е потребно да се внесе од страна на здрави луѓе, иако повеќето се согласуваат дека 6 до 7 чаши вода (2 литри) дневно, најмалку е потребо за да се одржи соодветна хидрација.

Но сепак, влијанието на водата за спречување на дебелеењето е вистинито! Затоа, природно слабејте не заборавајќи да се напиете чаша вода пред оброкот.

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2011 во 03:22
Mene mi uspeva... skoro sekogas koga kje se izbricam...
Incredible Blue
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2015 во 23:40
kako samo vo obrazite i vratot???:))
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.