IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Каде би сакале да патувате за Нова Година
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каде би сакале да патувате за Нова Година

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Каде би сакале да патувате за Нова Година
    Испратена: 27.Декември.2010 во 21:30
Каде би сакале да патувате за Нова Година ....
Во  кое  место би сакале да ја дочекате ...Новата Година ....???
 

Седум дестинации за дочек на Новата Година

Доколку сакате дочекот на новата 2011 година да ви остане во долго сеќавање....еве предлог  на  седум дестинации низ светот каде би имале прекрасен дочек.............

Париз, Франција

Сиднеј, Австралија

Берлин, Германија

Венеција, Италија

Токио, Јапонија

Рио де Женеиро, Бразил

Торонто, Канада


Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 10:33
Торонтоооо.... или Сиднеј хм.... што е можно подалеку од тука ме привлекуваат далечни дестинации
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 02:23
za nova godina dobra destinacija bi bila verona italija
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 13:44
venecija...мечтаење
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 13:45

Онаму каде што ја дочекав и 2010љубовљубовљубовмечтаење

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 14:29
Рио или Токио..............мечтаење

колку спектакуларно звучи............

баш тие два градасреќа
кога би имала можност да бирамголема%20насмевка


а подолу гледам Венеција..Верона имаат желби некои форумџии...Па за тие дестинации има многу убави и ефтини понуди по агенциите....
За џабе шо би се рекло...............А за моите дестинации слабо ...слабо е...плазење

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2011 во 13:52
Годинава планот беше да се иде за Барселона , но беше откажано. тага

Новата 2011 година ја дочекав во Виена , а бидејки пакетот идеше 5 дена во Виена + 1 ден во Будимпешта , прошетав и до таму


Премногу сум воодушевена од Виена љубов , а што се однесува до  Будимпешта не , некако селски ми изгледаше градот ....не ми е јасно како може да не примаат евра бе овие од Унгарија ,,,морало да се заменат парите во форинти изненадување , ептен цигански град Будимпешта ,,,барем јас така го доживеав не


Ок, како и да е, бидејки ова ми е прв пост тука на форумот во оваа 2011 година , сакам да ви ги честитам божиќните празници и да ви посакам секое добро во 2011 на сите форумџии среќа



Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2011 во 13:47
pa normalno kje ti izgleda selski, Mindi... Koga od Viena si otisla u Budimpesta. Da otidese prvo vo Prnjavor pa posle vo Budimpesta, poinakvi impresii kje imase...
Incredible Blue
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2011 во 10:54
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Годинава планот беше да се иде за Барселона , но беше откажано. тага

Новата 2011 година ја дочекав во Виена , а бидејки пакетот идеше 5 дена во Виена + 1 ден во Будимпешта , прошетав и до таму


Премногу сум воодушевена од Виена љубов , а што се однесува до  Будимпешта не , некако селски ми изгледаше градот ....не ми е јасно како може да не примаат евра бе овие од Унгарија ,,,морало да се заменат парите во форинти изненадување , ептен цигански град Будимпешта ,,,барем јас така го доживеав не


Ок, како и да е, бидејки ова ми е прв пост тука на форумот во оваа 2011 година , сакам да ви ги честитам божиќните празници и да ви посакам секое добро во 2011 на сите форумџии среќа





Башка камен ладно...беше моја другарка...јас не се нафатив...па ми кажа дека испомрзнале во истите градови...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2011 во 13:09
Originally posted by MyWay MyWay напиша:



Башка камен ладно...беше моја другарка...јас не се нафатив...па ми кажа дека испомрзнале во истите градови...


Мене не ми беше ладно , па таман работа, дечко ми цело време до мене задоволство

Освен тоа, навикната сум на ладно , зимско дете сум јас , преферирам ладно отколку топло среќа


Него се мислам сега за стара нова година да идам до Солун размислување

Вујко ми и вујна ми за дочекот беа таму , па јас кусо да не сум , ми се присака и мене чекање
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2011 во 01:21
Moskva.....Crveniot plostadда
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2011 во 13:31
New York!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2011 во 19:36

Originally posted by Majkl Majkl напиша:

New York!


Одличен избор .. само под претпоставка дека не би чекал на Times Square надвор... иако сите викаат .. wooow најубавото нешто е тоа.. е богами не е најубавото нешто .. во таа гужва што се собира уште од доцна попладнето ..
метрото не работи во околината на Times Square уште од кај 6 ... има ограничување на приодот до Times Square.....

Кога би се решила да чекам НГ тука .. би одбрала вечерта да ја поминам во една од собите во хотелот Marriott Marquis ... со поглед на Times Square делот кај што се спушта топката ... Евентуално во Cipriani на 42nd St.... или Ruby Tuesday .. во срцето на случувањата ...
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2011 во 18:17
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:


Originally posted by Majkl Majkl напиша:

New York!


Одличен избор .. само под претпоставка дека не би чекал на Times Square надвор... иако сите викаат .. wooow најубавото нешто е тоа.. е богами не е најубавото нешто .. во таа гужва што се собира уште од доцна попладнето ..
метрото не работи во околината на Times Square уште од кај 6 ... има ограничување на приодот до Times Square.....

Кога би се решила да чекам НГ тука .. би одбрала вечерта да ја поминам во една од собите во хотелот Marriott Marquis ... со поглед на Times Square делот кај што се спушта топката ... Евентуално во Cipriani на 42nd St.... или Ruby Tuesday .. во срцето на случувањата ...
Мислев на Long Island во некоја удобна куќа, но в предвид доаѓа и станови низ Manhatan, Brooklyn... Во секој случај фала на интерсните информации   

Изменето од Majkl - 08.Ноември.2011 во 18:18
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,360 секунди.