IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Што да подарите за празниците...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што да подарите за празниците...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 23:36
упатство за флерт...или барем за деактивирање бомба...и двете ќе дојдат при рака во некој момент од животов...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 01:49

Бидете едноставни и креативни


Доколку сте го купиле совршениот подарок за најблиските тогаш најдобро ќе биде да одвоите малку време и во подарокот да вметнете нешто свое и уникатно. Како да го направите тоа? Најлесен начин е сами да го завиткате. Виткањето и украсувањето на подароците е потег со кој ќе покажете внимание, а и со кој вашиот подарок ќе биде запаметен и уникатен. Еве  неколку креативни идеи:

Едноставноста е најдобар избор
Понекогаш едноставно завитканиот подарок е најдобриот избор. Натрупано завитканите подароци понекогаш може да ја убијат топлината и уникатноста која сте ја дале при украсувањето. Затоа најдобро е да одберете еднобојна хартија (омилената боја на личноста за која е наменет подарокот), а најдобар избор би бил рециклираната хартија. Само ослободете ја фантазијата за да постигнете најдобар ефект од наједноставните материјали.

Посветете внимание на деталите
Бидејќи ве советувавме хартијата да е еднобојна препорачуваме на подарокот да ставите и некаков детаљ. На овој начин украсувањето нема да изгледа сиромашно, туку ќе има поголем ефект, а ќе дојде до израз и вашата креативност. Можете да направите различни форми од хартија, како, на пример, голема ѕвезда или снегулка. Можете да употребите и некои растенија како рузмарин, зависно од вашата замисла. Исто така, препорачливи се и копчињата или беџовите.

Употребувајте различни материјали
На крајот, употребете различни материјали во различни бои. Меките материјали асоцираат на топлина и нежност. Направете тенки ленти и заврзете ги околу подарокот. За оваа намена користете или волница или некоја украсна лента (која можете да ја купите или направите од некои стари алишта), а се препорачуваат и свилените ленти. 

Кон врв
Little Daisy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Мала.

Регистриран: 29.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Little Daisy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 17:33
Обожавам празници и обожавам да подарувам. Последен подарок кој го дадов беше за Свети Трифун, а беше комплет отварачи за шишиња вино. Чинеше 60 евра, ама драгата личност беше презадоволна.

Изменето од Little Daisy - 16.Февруари.2011 во 17:35
Dream and love are just words - until you decide to experience them!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2011 во 22:51
 
 
Роденден, годишнина, датуми кои ви значат и ви се посебни. Постојат повеќе различни прилики за партнерот нешто да ви подари. Некогаш и не......мора да постои посебна причина или датум, туку „само онака“ - еден од најсимпатичнте причини за подарување, едноставно посакал нешто да ви подари.....

Од неговиот подарок можете да извлечете некои заклучоци - како партнерот ве гледа, што мисли за вас и што очекува од вашиот однос. Значи, што ви подарил?
Чоколадо, бомбониера и слично се чест подарок на почетокот на врската (доколку сакате слатко). Ако веќе некое време сте во врска и обожавате слатки, а тој ви го подари омиленото чоколадо, работата е јасна - доволно ве познава и знае што сакате и баш тоа ви го подарува.
Доколку сте на почеток на врската, подароците од овој тип значат дека тој се обидува да ве импресионира, но сеуште добро не ве познава (па ви подарува нешто што е општо во светот на подароците) и не ве гледа како некој посебен (што со време може да се измени, се разбира).
Ви подарил нешто за што и самиот би сакал да го има.? Тоа зборува за убав однос - тој ве гледа како своја втора идеална половина. Дури и ако тоа не е подарок за кој сте сонувале, секако треба да го цените она што сака да ви го каже со подарокот.
Подарувањето на накит, како и подарувањето чоколади или бомбониера, на извесен начин се општи подароци, но со поинакво значење.
Имено, ако ви подарил накит, смета дека сте убави и сака да го подигне вашиот однос на повисоко ниво. Плус со тоа сака на целиот свет да му покаже дека сте негови и дека се гордее со тоа.
Поклончиња од типот, кадифени играчки некои жени ќе ги сметаат навредливи, затоа што мислат дека партнерот се уште ги смета за девојчиња, а не за жени.
Не грижете се, тој знае дека не сте дете. Можеби се почувствувал малку повеќе сентиментален, а можеби сте со партнер кој сака малку повеќе нежност и на кој не би му пречело да стане татко.
Да нема забуна, плишаното мече или нешто слично за подарок не значи „ајде да правиме бебе“- може да значи и дека сте му се на светот, комплетно семејство и дека е многу среќен сега и овде со вас.
Кон врв
delvi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај delvi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 10:19
Vo mart na moite roditeli im e godisnina od brak i to asrebrena svadba 25 g brak..Pa ve molam da mi dadetet predlog kako da di iznenadime, sto bi mozele da im kupeme ilinapravime da go zapamtat toa.vi blagodaram
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 14:42
 
 
  За мене  најдобар, најубав, подарок е  книга !
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13900
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 18:05
 do sega ja prochitale., i sea sho da praatразмислување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2011 во 14:53

Kako shto ??? Pa, treba da doznaesh shto saka ili sakaat za podarok, razbirash
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2011 во 13:44
... i toa shto posakuvaat da im bide dadeno od srce i so mngou ljubov... onaka, navistina da go pochuvstvuvaat toa.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2011 во 20:03
Denes razmisluvav bas za ova...
Na moeto najmilo sonce,kerkami Jana ke i kupum za Nova Godina preubavo bebesko kompletce.
Na maz mi sakam da mu zemam dzemper,majka mi si naraca pasator+marama sakam da i zemam...za tatko mi i brat mi ke razmisluvam denovive....

~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2011 во 13:43

I jas pochnav da razmisluvam... idat praznici a voedno i rodendenite na moite "princezi". Se odednash ... taka se pogodi

Samo nekako pochnaa da baraat "skapi igrachki", pa se dumam kako da im gi ostvaram zhelbite - (vekje mi gi kazhaa)...
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2012 во 11:29
imam dolg spisok na toa sto sakam da mi podarat hehehehehe.........задоволство
mi se vrtat nekoi pokloncina vo glava sto da se podari na najbliskite......
Кон врв
yuiop Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај yuiop Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 00:48
аааа....ќе си го прашам.....за подарок......
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2014 во 20:20
Сега ќе речам....магичниот момент, топлото чувство, љубовта и пријателството ...
се најубавите подароци кои може некому да ги подарите....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.