IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Што да подарите за празниците...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што да подарите за празниците...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака Обратен редослед
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 18:19
за мене добар поклон би бил една фотелја или нешто слично,... на кое ќе си седам и ќе си читам а перниче за читање,... па... порадо би фотелја - само да имам кај да ја ставам

инаку сум многу великодушна кога станува збор за подароци,.... ама годинава ќе бидам себична и стисната и намрштена и нема да дадам ништо на никого
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 01:17
mrazam da poklonuvam... плазење%20злонамерно
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 00:56
 

Сите сакаме да пронајдеме соодветен новогодишен и божиќен подарок за најблиските. Одвојте малку време и направете листа на личностите......на кои треба нешто да им подарите. Покрај секое име набројте ги нивните хобија и интереси. Можеби ви личи комплицирано, но ќе заштедите бесмислено лутање по дуќаните низ гужвите.

Ова се некои идеи кои може да ви помогнат....

1. За оние кои сакаат да читаат
-  Најново издание од омилениот автор
-  Интересен маркер за означување на страниците
-  Ламба за читање
-  Перниче за потпирање

2. За практични личности
-  Убаво пенкало (пример Паркер) и роковник
-  Домашни божиќни колачиња
-  Шоља за млеко или чај
-  Шалче, капче, ракавици

3. За љубителите на спортот
-  Батерии за далечинското
-  Пакетче со грицки за гледање натпревари
-  Претплата на спортски новости
-  Дрес од омилениот тим

4. За домаќинки
-  Нова книга со рецепти
-  Дигитална вага
-  Чаша и лажица за мерење
-  Готвачки ракавици
-  Сет за вино (со отварачи)

5. За љубителите на природата
-  Компас
-  Топли ракавици
-  Кабаница
-  Опрема за риболов
-  Сет за планинарење

6. За парови
-  Уплатете масажа за двајца
-  Купон за во ресторан
-  Викенд патување
-  Парфем
-  Шише вино и јаготки

7. За семејството
-  Сет нови ДВД филмови
-  Слагалица со 1000 парчиња
-  Миризливи свеќички
-  Домашни колачиња

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.