IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Што да подарите за празниците...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што да подарите за празниците...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака Обратен редослед
Little Daisy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Мала.

Регистриран: 29.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Little Daisy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 17:33
Обожавам празници и обожавам да подарувам. Последен подарок кој го дадов беше за Свети Трифун, а беше комплет отварачи за шишиња вино. Чинеше 60 евра, ама драгата личност беше презадоволна.

Изменето од Little Daisy - 16.Февруари.2011 во 17:35
Dream and love are just words - until you decide to experience them!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 01:49

Бидете едноставни и креативни


Доколку сте го купиле совршениот подарок за најблиските тогаш најдобро ќе биде да одвоите малку време и во подарокот да вметнете нешто свое и уникатно. Како да го направите тоа? Најлесен начин е сами да го завиткате. Виткањето и украсувањето на подароците е потег со кој ќе покажете внимание, а и со кој вашиот подарок ќе биде запаметен и уникатен. Еве  неколку креативни идеи:

Едноставноста е најдобар избор
Понекогаш едноставно завитканиот подарок е најдобриот избор. Натрупано завитканите подароци понекогаш може да ја убијат топлината и уникатноста која сте ја дале при украсувањето. Затоа најдобро е да одберете еднобојна хартија (омилената боја на личноста за која е наменет подарокот), а најдобар избор би бил рециклираната хартија. Само ослободете ја фантазијата за да постигнете најдобар ефект од наједноставните материјали.

Посветете внимание на деталите
Бидејќи ве советувавме хартијата да е еднобојна препорачуваме на подарокот да ставите и некаков детаљ. На овој начин украсувањето нема да изгледа сиромашно, туку ќе има поголем ефект, а ќе дојде до израз и вашата креативност. Можете да направите различни форми од хартија, како, на пример, голема ѕвезда или снегулка. Можете да употребите и некои растенија како рузмарин, зависно од вашата замисла. Исто така, препорачливи се и копчињата или беџовите.

Употребувајте различни материјали
На крајот, употребете различни материјали во различни бои. Меките материјали асоцираат на топлина и нежност. Направете тенки ленти и заврзете ги околу подарокот. За оваа намена користете или волница или некоја украсна лента (која можете да ја купите или направите од некои стари алишта), а се препорачуваат и свилените ленти. 

Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 23:36
упатство за флерт...или барем за деактивирање бомба...и двете ќе дојдат при рака во некој момент од животов...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 20:58

Најголем дел од мажите сметаат дека романтичен подарок е апарат за домаќинство, парфем и цвеќе. Тие се премногу вообичаени и веќе не се доживуваат на ист......начин како порано. Високата цена не го прави подарокот романтичен.........среќа

Жените ја мерат романтиката според вложениот труд и време, но и според тоа колку подарокот е персонализиран. Најважно е тоа да биде нешто што таа навистина го сака........љубов

Ако веќе ви спомнала што не сака, а вие не сте чуле, без оглед на цената подарокот ќе биде тотално промашување.

Ова се неколку романтични идеи за подароци за празниците:

1. Романтично патување. Без оглед на тоа дали станува збор за викенд или подолго најголем дел од жените се воодушевуваат од вакви подароци.

2. Накит. Во најголем број случаи накитот е навистина добар подарок. Обидете се да одберете нешто што ќе одговара на нејзиниот стил.

3. Карти за претстава, концерт, кино, балет...

4. Било што со посвета. Жените се согласуваат дека посветата на обична картичка вреди повеќе од подарокот.

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 15:38
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

ne sum mnogu po horoskopot, ama moram da priznaam deka navistina se blizu, barem za oven i bliznaciизненадувањеголема%20насмевка

Inaku sekoj podarok e dobredojden ako e odbran so ljubovнамигнување
 
и јас можам да потврдам дека се ептен близу во врска со бик,близнаци и девицаголема%20насмевка


Изменето од Schatzii - 25.Декември.2010 во 15:40
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 14:09
...najgolema laga ( ili zabluda!) e deka zenite se zadovoluvaat so , zamislete,изненадување samo eden cvet,..kolku i da se preleva od  ljubov!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 13:41
ne sum mnogu po horoskopot, ama moram da priznaam deka navistina se blizu, barem za oven i bliznaciизненадувањеголема%20насмевка

Inaku sekoj podarok e dobredojden ako e odbran so ljubovнамигнување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 12:46
Одберете вистински новогодишен подарок
 

Со помош на хороскопските знаци нема да погрешите.

Ако размислувате што да им купите на вашиот партнер, блиските и пријателите за новогодишните празници, еве еден водич со кој нема да погрешите.

Доколку веќе сте избрале подарок проверете дали сте го направиле вистинскиот избор.

Овен – Премногу се грижат за својот изглед, па затоа било кој подарок поврзан со нега на тело или коса може да постигне одличен ефект. Исто така можете да подарите некој откачен моден додаток, парфем или пак опрема за спорт.

Бик – Биковите ги обожуваат новогодишните празници па затоа нема да погрешите доколку купите светликав ангел или сет од свеќи. Доколку подарите накит изработен од благородни метали ќе им дадете прилика за да се пофалат наоколу дека се сакани личности. Малку се комплицирани или подобро речено, скапи. Побарајте нешто посебно и не заборавајте да го завиткате на посебен начин.

Близнаци – Интересни се кога станува збор за подароци, она што никогаш не би помислиле да го купите за сeбе за нив е одлично решение. Колку е посветкаво, толку е подобро. Пред сè сакаат комуникација, па затоа идеален подарок за нив е сè она што е поврзано со модерната технологија, мобилните телефони, лаптопи и др.

Рак – Нежни, романтични и секогаш благодарни за она што ќе го добијат за подарок. Ако повеќе од времето поминувате со нив сигурно ќе знаете што би сакале, доколку не сте во нивна близина со добра книга или дневник никогаш нема да погрешите. Раковите се срамежливи и најчесто се радуваат на подароци поврзани со нивниот дом.

Лав – Обожаваат сè што е модерно и луксузно, затоа изберете нешто што е ново на пазарот или специјално направено за нив, верувајте дека ќе бидат воодушевени. Лавовите се посебно скап знак кога станува збор за подароци, колку е поскапо и поуникатно толку подобро.

Девица – Секогаш се задоволни со мали работи, книга или некој вид на накит е сосема доволно за нив. Ако немате идеја што да им подарите најдобро е да ги прашате, сакаат подароци кои се поврзани со слободното време.

Вага – Жените сакаат подароци кои се однесуваат само за нив, односно подароци со кои ќе се чувствуваат посебно. Доколку сте креативни изработете нешто, во спротивно со чоколада и накит можете да поминете. Мажите сакаат да изгледаат елегантно, модни додатоци или облека е совршено решение ако добро го познавате нивниот вкус.

Шкорпија – Жените сакаат неочекувани работи, затоа ако имате подлабок џеб овозможете и патување на непозната дестинација за што ќе добиете вечна благодарност. Ако сакате да си поминете поскромно најдобро е да подарите заедничка фотографија за која не знаела дека постои. Мажите се воодушевуваат од добра книга и добри парчиња облека, затоа одберете ремен, шал или ракавици.

Стрелец – Оние од понежниот пол ќе бидат среќни доколку добијат билет за концерт или за пречек на новогодишната ноќ на некое одлично место. Се радуваат на работи кои светат и не заборавајте подарокот да го завиткате во светкава хартија. Мажите сакаат практични работи и добро друштво, мали работи за во автомобилот или приврзок за клучеви. Како идеално решение е билет за концерт, особено ако оди целото друштво.

Јарец – За дамите одберете нешто што е топло или плетено, било да е плетена капа, ракавици или чорапи. Мажите тешко можете да ги задоволите, особено ако имате плиток џеб. За да го решите проблемот купете практичен паричник, делови за компјутер или книга.

Водолија – Жените сакаат подарок кој никој го нема, на пример најново CD, ако пак сте креативни снимете едно со песни за кои знаете дека ги обожава. Што се однесува за мажите доколку не им го овозможите најновиот мобилен телефон, лаптоп или iPod пробајте со нешто егзотично.

Риби – Рибите се премногу романтични, идеален подарок за нив може да биде албум со заеднички слики, накит или козметика. Верувајте дека тие тоа го сакаат! Мажот Вага ќе биде пресреќен доколку му подарите маица со некоја налепница поврзана со него (омилен лик, изрека, датум) или пак можете да му подарите приврзок.

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
BlaCk- GiRl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BlaCk- GiRl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 19:33
obozavam pokloni, voedno i da poklonuvam no koga ke dojde do toa da razmislam sto da kupam togas mi se blokira mozokot vo momentov se naogjam povtorno vo takva situacija... praznici se blizat pokloni se podaruvaat neli no povtorno istoto prasanje ... STOOOOO ???
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 23:16
Ја сакам некоја збирка поезија со посвета.
Доста ми е.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 21:31
shto li da poklonam ???
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 16:41
 
   ...Ова би го посакала за мене ....среќа
 
  Викенд патување  ....
 
  Масажа  за двајца ... ( по можност Индиска )
 
  А би подарила ....
 
   Книга
 
   Парфем  ....голема%20насмевка
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 05:53

Ja go sakam ova....koleske...

 
Купон за во ресторан....газење%20од%20смеење....da ne se bonovi...газење%20од%20смеење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 23:52
ЉУБОВ, ВНИМАНИЕ, ТОПЛИНА. ЗА, ПРЕД И ПОСЛЕ НИВ. МОМЕНТИТЕ НА РАДОСТ ПРЕДИЗВИКАНА ОД МАТЕРИЈАЛНИ ПОДАРОЦИ БРЗО БЛЕДНЕАТ, НО АТМОСВЕРАТА ИСПОЛНЕТА СО ИСКРЕНА ЉУБОВ ЈА ЧУВА ТОПЛИНАТА ДО КРАЈОТ НА ЖИВОТОТ ПРЕКУ МИРИСИТЕ НА УБАВИТЕ ЗБОРОВИ, ВКУСОТ НА ТОПЛИТЕ ПОГЛЕДИ И ЗВУКОТ НА НАСМЕВКИТЕ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.