IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Прашање: Ќе ги оствари ли ЗАКАНИТЕ кон Македонците !!?.
Одговор Гласови Статистика
11 [40,74%]
15 [55,56%]
1 [3,70%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 17:14
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

 
mnogu nesrekjna izjava na Zaev.
Mnogu loso izgleda toa , sto go kaza ох
 
За каква несреќ(н)а изјава говориш човече Божји??
А да си ги... ПОДВИТКАМЕ КИЧМИТЕ...помалку ли не-среќна..!?
 
пс
Какви бре селанчишта ни надојдоа во Маќедонијава да ни ја „водат„ ..еден од с.Муртино..друг од с.ПодржиКоњ..трет од с.Кушкундалево..бре бре брееј...ни презентираат свои селски „визии„ за Маќедонија..изненадување..за другите селанчишта од с.Псача и други..ич не станува овде збор..не
намигнување



Sto ima vrska dali nekoj poteknuva od selo ili ne?

Cel svet e sega edno globalno selo. Povekjeto lugje se dobro informirani a preki Internetot site se povrzani vo edna celina.

Inaku, ne se soglasuvam so izjavata na Zaev, ne zatoa sto toj poteknuva od selo, tuku zatoa sto izjavata e za nikade
не



Изменето од KINGDAVID - 19.Декември.2010 во 17:17
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 17:18
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Inaku, ne se soglasuvam so izjavata na Zaev, ne zatoa sto toj poteknuva od selo, tuku zatoa sto izjavata e za nikade не

(позјмено од еден Форум)
 
Сторил ниет Зајко
Зајко да се жени Зајко кокорајко
Зајко сербезлија си натресол гаќи
упрчил мустаќк
нагрнал џамадан токму младожења
.................................................
..................................................
...................................................
Па ми летнал Зајко Зајко да ми бега
си искинал гаќи размрсил мустаќи
искинал џамадан викнал се провикнал
МОРЕ НЕ СУМ МЛАДОЖЕЊА
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
depo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 501
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај depo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 18:11

Никој што не е со партиска книшка не верувам дека е доволно луд да подржи некој ваков после такви изјави. Подршката нека си ја бара меѓу тие на кои им се обраќа. Меѓу "чистачи", "министри" и "братучеди" за кои зборува.

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 18:26
Molam onie so knisдаki ( bilo kakvi) da ne se pro**ravaat...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 19:49
Originally posted by Kali Kali напиша:



Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не сваќа дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.


Тие нè уништија, а сегашните нè спасија? Аха. Пријави го Персеј, веднаш, немој да чекаш. Попат, пријави ја и цела сегашна гарнитура. Биди демократски расположен, биди фер. Што треба да се случи за да ни се расчисти маглата од пред очи....??? Изгледа живееме во некоја паралелна димензија на реалност. Не заслужуваме да имаме држава. 


Темата е криминалната изјава-закана на Зоран Заев насочена кон сите неисотмисленици и непартијци на СДСМ. Ако сакаш да дискутираш за учинокот на сеашната влада, слободно отвори нова тема.

Впрочем, поентата во мојот пост беше управо таквата простачка поделба на наши и ваши, која што како што реков ја наметна СДСМ. Јас намерата СДСМ да останат на власт ПО СЕКОЈА ЦЕНА лично ја видов од самиот почеток во 1990-91 година кога ги условуваа фотељите на тогашната комунистичка партија со поделбата на Македонија на македонски и шиптарски дел. И така испадна, СДСМ почнаа да играат на картата на Шиптарите, односно на етничка карта, и види до каде дотуркавме денес - со УЧК на власт.

Инаку, никако не ти чини пристапот -- нека го наречеме релативизација -- кога папагалски се повторува дека ете “тој е крив, ама сите се криви“. Така беше и на темата за криминалот на Велилја Рамковски и на други теми.

Не оди тоа да те фатат жив дека си убиец на пример, а ти да викаш ама чекај и други убиле, зошто мене, пријви ги и нив, итн.   Тоа на суд не проаѓа.

Впрочем, гледа народов кој е силеџија, затоа Зоран Заев и Бранко Црвенковски немаат никаква, или пакмногу мала, поддшка.

Додатно е простачки да ја персонализираш темата и мене да ми кажуваш кого да сум пријавел. Нема јас што некој да пријавувам, ниту пак во случајот на Заев можам да пријавам -- тој е ослободен од судско гонење од страна на Бранко Црвенковски, процесот легално-правно е завршен без шанса да се обнови, а кражбата е легализирана. Затоа и го споменав.

Некои луѓе се лично засегнати. Јас не сум, а сакам Македонија да е правна држава.

Изменето од Persej7 - 19.Декември.2010 во 21:09
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 20:02
-кога ќе дојдеме на власт ќе јадеме живи луѓеизненадувањеизненадувањеизненадување

значи продолжува онаа босанската-сјаши Мурто да се попне к*рто...и така се во круг
ееееее  народе македонски...кому се’даваш да те води???
какви сме,можеби навистина не заслужуваме држава?
значи за оние без партиски книшки уште долги години нема ни работни места,ни подобар живот!!!
дваесетве минати години се добра причина конечно да се запрашаме дали воопшто треба да се гласа...за едните или за другитене
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 20:05
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Originally posted by Kali Kali напиша:



Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не сваќа дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.


Тие нè уништија, а сегашните нè спасија? Аха. Пријави го Персеј, веднаш, немој да чекаш. Попат, пријави ја и цела сегашна гарнитура. Биди демократски расположен, биди фер. Што треба да се случи за да ни се расчисти маглата од пред очи....??? Изгледа живееме во некоја паралелна димензија на реалност. Не заслужуваме да имаме држава. 


Темата е криминалната изјава-закана на Зоран Заев насочена кон сите неисотмисленици и непартијци на СДСМ. Ако сакаш да дискутираш за учинокот на сеашната влада, слободно отвори нова тема.

Впрочем, поентата во мојот пост беше управо таквата простачка подделба на наши и ваши, која што како што реков ја наметна СДСМ. Јас намерата СДСМ да останат на власт ПО СЕКОЈА ЦЕНА лично ја видов од самиот почеток во 1990-91 година кога ги условуваа фотељите на тогашната комунистичка партија со поделбата на Македонија на македонски и шиптарски дел. И така испадна, СДСМ почнаа да играат на картата на Шиптарите, односно на етничка карта, и види до каде дотуркавме денес - со УЧК на власт.

Инаку, никако не ти чини пристапот -- нека го наречеме релативизација -- кога папагалски се повторува дека ете “тој е крив, ама сите се криви“. Така беше и на темата за криминалот на Велилја Рамковски и на други теми.

Не оди тоа да те фатат жив дека си убиец на пример, а ти да викаш ама чекај и други убиле, зошто мене, пријви ги и нив, итн.   Тоа на суд не проаѓа.

Впрочем, гледа народов кој е силеџија, затоа Зоран Заев и Бранко Црвенковски немаат никаква, или пакмногу мала, поддшка.

Додатно е простачки да ја персонализираш темата и мене да ми кажуваш кого да сум пријавел. Нема јас што некој да пријавувам, ниту пак во случајот на Заев можам да пријавам -- тој е ослободен од судско гонење од страна на Бранко Црвенковски, процесот легално-правно е завршен без шанса да се обнови, а кражбата е легализирана. Затоа и го споменав.

Некои луѓе се лично засегнати. Јас не сум, а сакам Македонија да е правна држава.
Podelba na albanski i makedonski del???Pa Dosta imasda ne bila od SKM???...Pa Ljubco podelba t.e. razmena na teritorii...i sto se ne....
Ili sum se seknal i se sum zaboravil????
Ili nekoj prodava mad**a za bubrezi...i manipulacii kako sekidnevie///
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 21:43
Според последната изјава на Заев..зборовите му се вадени од контекс, ама не  понуди снимки со целосните исказизбунетост

Заев: Реков живи луѓе ќе јадеме, но за да го заштитиме македонскиот народ


Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 21:53
ах с***е...пак го извадиле од контекст...како и изјавите од сите други политичари...
ќе јадат живи луѓе И ПАК ВО ИМЕТО НА НАРОДОТне
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 22:06
Kako be mene nikoj ne me vadi od kontekst, se nesto ovie so rosaviot nekoj gi vadi od kontekst.

Inaku nisto cudno za vakvi izjavi so gi davaat, beter planovi imaat za makedonskiot narod i za nivnite protivnici, ama se toa vo tajnost go drzat.
Izgleda se epten u kjos koga i javno vakvi izjavi davaat.

Odamna znam deka so rosaviot na celo i negovite pulencinja Grujo nema od sto da se plasi.

Izjavata na ova strumicko seljaciste, samo go potvrduva toa, ama poleka mu se sprema omcata okolu vrat. Ukradenite pari za sto bese pomiluvan, niz nos ke mu izlezat.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 00:16
Ну ЗАЈЕЦ ..Пагади..хехе
 
Сирот Народ Маќедонски..кој ќе го штител прочуениот ЗАЈКО од с.Муртино..Струмичко..голема%20насмевка..хаха
намигнување
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 01:10
Читајќи  за Заев вечерва на ФБ....... навистина се изнасмеав... 
а во исто  време и  малку  ми падна жал за  него ....
какви  ли се ..етикети му изналепија на човеков .... а тој  воопшто
не се чувствува виновен .....   му ги извртеле зборовите......изненадување 
 

По појавата на канибализам во СМРДСМ (Заев: „Живи луѓе има да јадеме“) стануваат логични потезите на СМРДСМ со носење на жолти маички. Со тоа се симболизира подготвеноста да ги собере жолто комбе и да ги однесе на доживотен аражман во некоја „елитна“ лудница.........

 

Внимание: КАНИБАЛИЗАМ ВО РЕДОВИТЕ НА СМРДСМ! Зоран Заев почнал да јаде живи луѓе! Од смрдсм не откриваат со кое афричко или амазонско племе имаат успешна соработка во поглед на подготвување на оброкот, но веројатно истата добро им оди изминативе 19, па и од 1945 па наваму......

Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 03:21
Izgleda pred govorot, mavnal nekolku dzointi, ili pak od beloto, ama ova epten go oteralo u drug film. Izgleda Zaev pred da se reinkarnira vo Zaev bil pripadnik na nekoe pleme vo Amazonija, ili vo Indonezija, pa taka sega mu doagja zivi lugje da jadat.


"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 09:07
Ја „најдов„ сега... целата песничка за ЗАЈКО Канибалот..од друг Форум
Сторил ниет Зајко
Зајко да се жени Зајко КУк*рајко
Зајко сербезлија си натресол гаќи
упрчил мустаќк
нагрнал џамадан токму младожења

Ми поканил Зајко китени сватови
мечка месарија вучица кумица
ежо тапанџија жаба зурлаџика
овен месарија мурџо аберџија

па си тргнал Зајко низ солунско поле
там си сретнал зајко
до два три ловџии
ем они си носат пушки сачмајлии
хрти ем загари

Па ми летнал Зајко Зајко да ми бега
си искинал гаќи размрсил мустаќи
искинал џамадан викнал се провикнал
МОРЕ НЕ СУМ МЛАДОЖЕЊА (Канибал де..хехеголема%20насмевка)
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,016 секунди.