Испечати | Затвори го прозорот

Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Политика и вести
Опис на форумот: Вести од МК, партии, скандали, протести...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23748
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 10:02
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?
Постирано од: novace
Наслов: Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 18:55

http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=68688 -

Заев:

Кога ќе се вратиме на власт ќе јадеме живи луѓе и ќе вработуваме наши членови !?.

 

Ќе јадеме живи луѓе ќе се кастри администрацијата и ќе се вработуваат наши луѓе.
Тоа се ветувањата кои Заев ги дава пред членовите на СДСМ.
пс
задолжително погледнете го и видеоклипот веднаш под текстот..и „проценете„ дали текстот е дополнително монтиран..или е кажан во АФЕКТ..како кај Газда Рамче..од А1 викана и Американски БАТАК-ТВ
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти



Коментари:
Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 18:59
Pa vlasta ve'ke vrabotuva SAMO SVOI lugдаe i toa nekvalitet neviden...

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 19:03
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Pa vlasta ve'ke vrabotuva SAMO SVOI lugдаe i toa nekvalitet neviden...

Демек овие другиве ќе вработат квалитет


Постирано од: novace
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 19:36
http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/zaev-sekvencite-od-mojot-nastap-vo-valandovo-se-izvadeni-od-kontekst -

Во целост ги демантирам и отфрлам ваквите секвенци од мојот настап во Валандово заради тоа што претставуваат флагрантно вадење од контекст. Со бришењето и непуштањето на речениците пред и после објавените секвенци на зборовите од мојот настап, апсолутно е изрежирано и измонтирано сценарио кое има за цел исклучиво создавање лоша слика за мене и мојата партија, се вели во демантот од Заев.

Во демантот стои дека пред или после тие секвенци одат негови зборови кои повикуваат на заедништво.

 
Абе НАРОДЕ .....овој т.е. Зајко КУк*рајковски ...мисли дека им се обраќа на Струмичани..а кои (најверојатно и) јаделе од неговите БАНАНИ , засадени на Булеварот Ј.Б. ТиТо во Струмица??голема%20насмевка
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 19:41
Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Pa vlasta ve'ke vrabotuva SAMO SVOI lugдаe i toa nekvalitet neviden...

Демек овие другиве ќе вработат квалитет
Ова другиве немаат таков НЕКВАЛИТЕТ...да
Инаку партизацијата е големо зло за Македонија...да


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: novace
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 20:30
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Инаку партизацијата е големо зло за Македонија...да
 

Овде стнаува збор (тема е) за КАНИБАЛИЗАМ на ЗАЈКОТО од Струмица..со изјавата негова:
Кога ќе се вратиме на власт ќе јадеме живи луѓе и ќе вработуваме наши членови ..изненадување
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Македон
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 22:46
Originally posted by marsovec marsovec напиша:


Ова другиве немаат таков НЕКВАЛИТЕТ...да
Инаку партизацијата е големо зло за Македонија...да


Едните лом прават, другите, наместо да понудат нешто, исто како и првиве.

А тие кои ти одамна знаеме дека ги милуваш, покажаа колкав "квалитет" имаа во судството, кога сите судии, кои беа поврзани со минатиот систем ги задржаа позициите, а судскиот систем не се реформира. Да те потсетам како се стануваше судија во најзначајните инстанци во минатиот систем? Впрочем, самиот кажуваше дека си бил член на владеачката партија во минатиот систем, нема потреба да те потсетувам што се бараше.


-------------


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 22:58
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by marsovec marsovec напиша:


Ова другиве немаат таков НЕКВАЛИТЕТ...да
Инаку партизацијата е големо зло за Македонија...да


Едните лом прават, другите, наместо да понудат нешто, исто како и првиве.

А тие кои ти одамна знаеме дека ги милуваш, покажаа колкав "квалитет" имаа во судството, кога сите судии, кои беа поврзани со минатиот систем ги задржаа позициите, а судскиот систем не се реформира. Да те потсетам како се стануваше судија во најзначајните инстанци во минатиот систем? Впрочем, самиот кажуваше дека си бил член на владеачката партија во минатиот систем, нема потреба да те потсетувам што се бараше.
Vo minatiot sistem NEMALO DVE PARTII...pa vladeacka nevladeacka...Pa Manevski i Dulik' se od toj sistem koj poradi negativnata selekcija na kadri imase ogromni problemi...Pa tie nekvaliteti gi sobra DPMNE...Dulik', Manevski,Vlado popovski, Nikovski...Horhe...se provereni komunisticki kadri a i del partiski sekretari...Kako ova DPMNE- pa eden kup komunjari..?.zatoa voveduvaat retrokomunizam?????дадада
P.S.Na macorite im doaga vremeto...za po banderi...za propisavanje...ako ne mozat da najdat macka po studov...плазење

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Buggyman
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 23:59
Најверојатно се здобил со исккуство (Македонско проклетство), да една држава се води според “фамилијарна“ врска, партиска (како во комунизмот) не разбирајки дека пропаѓаме секојдневно се подлабоко во калта.

Сепак ова е мое мислење, дека ние не сме способни колку мислиме дека сме, ако бевме ќе научевме на грешките од минатото а тоа ни се повторува. Препотентноста и арогантноста која доминира во последниве десетина години тешко дека ке можеме да го спречиме за следните генерации и сеуште не научивме. Воопшто не ме чуди Заев кога вели дека ке ги “тргне“ ОВЦИТЕ од нивните работни места бидејки и тие самите си го заслужиле тоа прифаќајки да седнат на тоа рабоно место кој некој друг претходно седел на истото тоа работно место. Секако дека ке бидеме ОВЦИ, мислејќи дека во тој период ќе “искористат“ некакво богатство на крај подалеку од дедо идриз не одат бидејки се “најслабата карика“.
Алчноста, себичноста, подмолноста, изопаченоста надвладеа над нас, а видео клипот е доказ дека во следните ххх години нема подобрување на животниот стандард на граѓаните во Република Македонија поради неспособните политичари кој купуваат гласови од АЛЧНИОТ и погоре наведените карактеристики на нашиот народ и криејки се позади нивните гласови, целата држава пропаѓа а воедно и ние самите не согледувајки до каде одиме.

По сето тоа сепак ке најдеме вина на сите страни но никогаш во себе, дали ни е толкав капацитетот или така ни одговара. Како и да е, здобиеното се чува како капка вода во дланката а ние, и дланката ке ја изедеме.

Колку и да звучи ова грубо кон нас самите, ова е мое мислење и мислам дека тешко некој ке ме разубеди. Што народ бевме да не знаеме да си го почитуваме она што со крв и солзи е здобиено а згора на сето тоа наводно се некакви патриоти се удираат во градие дека ке ја чувале Македонија? Нема шанси, ја изедоа Македонија, го уништија народот, не е чудо еден ден и да не снема како држава од вакви проклетници!

-------------
Homo homini lupus est...


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 09:02
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Најверојатно се здобил со исккуство (Македонско проклетство), да една држава се води според “фамилијарна“ врска, партиска (како во комунизмот) не разбирајки дека пропаѓаме секојдневно се подлабоко во калта.

Сепак ова е мое мислење, дека ние не сме способни колку мислиме дека сме, ако бевме ќе научевме на грешките од минатото а тоа ни се повторува. Препотентноста и арогантноста која доминира во последниве десетина години тешко дека ке можеме да го спречиме за следните генерации и сеуште не научивме. Воопшто не ме чуди Заев кога вели дека ке ги “тргне“ ОВЦИТЕ од нивните работни места бидејки и тие самите си го заслужиле тоа прифаќајки да седнат на тоа рабоно место кој некој друг претходно седел на истото тоа работно место. Секако дека ке бидеме ОВЦИ, мислејќи дека во тој период ќе “искористат“ некакво богатство на крај подалеку од дедо идриз не одат бидејки се “најслабата карика“.
Алчноста, себичноста, подмолноста, изопаченоста надвладеа над нас, а видео клипот е доказ дека во следните ххх години нема подобрување на животниот стандард на граѓаните во Република Македонија поради неспособните политичари кој купуваат гласови од АЛЧНИОТ и погоре наведените карактеристики на нашиот народ и криејки се позади нивните гласови, целата држава пропаѓа а воедно и ние самите не согледувајки до каде одиме.

По сето тоа сепак ке најдеме вина на сите страни но никогаш во себе, дали ни е толкав капацитетот или така ни одговара. Како и да е, здобиеното се чува како капка вода во дланката а ние, и дланката ке ја изедеме.

Колку и да звучи ова грубо кон нас самите, ова е мое мислење и мислам дека тешко некој ке ме разубеди. Што народ бевме да не знаеме да си го почитуваме она што со крв и солзи е здобиено а згора на сето тоа наводно се некакви патриоти се удираат во градие дека ке ја чувале Македонија? Нема шанси, ја изедоа Македонија, го уништија народот, не е чудо еден ден и да не снема како држава од вакви проклетници!
Не е САМО ТВОЕ МИСЛЕЊЕ...дадада

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 10:27
Криминалецов да не го спасеше Бранко ќе гниеше сега,очигледно знае само криминално да се понаша.


Абе уствари нека проба сам да јаде луѓе.....без тоа обезбедувањето


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 10:30
Ова другиве немаат таков НЕКВАЛИТЕТ

Е затоа де ќе си организарате само игмански маршови....дека сте многу квалитетни


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 10:35
marsovi , marsovi ...Ama ke dojdat i nasite 5 minuti ....E togas .....togas ke vi se pokaze se po red i vasite nekvaliteti vo administracijata , i nekvalitetite vo ministerstvata i se po red

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 10:46
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

marsovi , marsovi ...Ama ke dojdat i nasite 5 minuti ....E togas .....togas ke vi se pokaze se po red i vasite nekvaliteti vo administracijata , i nekvalitetite vo ministerstvata i se po red


РАДОСЕН СУМ ШТО РАБОТАМ ВО ПРИВАТНО ПРЕДУЗЕЌЕ......од такви како вас политичарите преку

Пријател мој работеше во една бивша државна институција беше обезбедување на пари а државата му имаше платено за лиценци дозволи за оружја итн. Е кога дојде бандата го избрка од работа за да може да запосли свој човек


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 10:48
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

marsovi , marsovi ...Ama ke dojdat i nasite 5 minuti ....E togas .....togas ke vi se pokaze se po red i vasite nekvaliteti vo administracijata , i nekvalitetite vo ministerstvata i se po red
A imaat li BILOKADE kvalitet...se eden do eden nekadaren kadar..nekadarnosta im e IMIDZOT...да

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Buggyman
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 11:38
Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Ова другиве немаат таков НЕКВАЛИТЕТ

Е затоа де ќе си организарате само игмански маршови....дека сте многу квалитетни


Кои други Павароти? Можеби имаш брат (може да речеме и потесно смејество) кој не разислува како тебе? Можеби утре и твоето дете нема да застане позади твоите ставови дека оваа влада или која било досегашна не создава услови за нормален живот, тогаш ке си го казниш и сопственото дете?

До каде одиме во заштитата на тие кој треба нас како народ да не заштитува? Дали сме ималку свесни зошто се тие на врвот во државата и која е нивната задача?Зар ние (народот) реба нив да ги молиме или тие нас?

За да го добијат нашата доверба тие треба тоа и да го заслужат а досега НИТУ ЕДЕН ОД НИВ не заслужил да биде почитуван. Што сториле за народот? Поделеноста?

Се приметува во твојот коментар колкава делба има, зар треба половина од народот да го снема за да можат политичарите да живеат несметано? Од каде ке собираат данок? Ке увезуваат Филипинци, Индијци и Кинези за да им работи некој?

Еве еден линк па провери си како живееме ние и останатиот дел од НОРМАЛНИОТ СВЕТ....

http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Macedonia - Читај овде и спореди

Исто така споредете ја цената на КВЧ во останатите земји а нас ни го мијат мозокот дека сме земја со најевтина струја....

http://en.wikipedia.org/wiki/Electricity_pricing - Цена на ел. енергија

Едноставно не доведоа до питачки стап за да можат да ни ја одземат НЕЗАВИСНОСТА во одлуките и за полесно не контролираат. Во такво ли општество сакаш да живееме, Павароти?

-------------
Homo homini lupus est...


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 12:46
Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

marsovi , marsovi ...Ama ke dojdat i nasite 5 minuti ....E togas .....togas ke vi se pokaze se po red i vasite nekvaliteti vo administracijata , i nekvalitetite vo ministerstvata i se po red


РАДОСЕН СУМ ШТО РАБОТАМ ВО ПРИВАТНО ПРЕДУЗЕЌЕ......од такви како вас политичарите преку

Пријател мој работеше во една бивша државна институција беше обезбедување на пари а државата му имаше платено за лиценци дозволи за оружја итн. Е кога дојде бандата го избрка од работа за да може да запосли свој човек
Убо е приватно ПРЕДУЗЕЌЕ..газење%20од%20смеење.доколку имаш БИЗНИС со партијата...така ги крадат парите...инаку ако ти се намерачат да се сотрат...ќе ти измислат стотици причини...и рекет...ДА СЕ БИДЕ ИЛИ НЕ...Прашај обични приватници...А партиските мува не ги лази...единствено јасплазењеплазење тебе ти мене...разработен систем...плазење

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Persej7
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 14:46
Невидено безобразие и дрскост.

Оваа изјава доаѓа од човек кој што украде осум (8) милиони долари народни пари за потоа практично да биде ослободен од капото на организираниот криминал во Македонија, Бранко Црвенковски.

Добро е што кажува што и како мисли за да го види народов. Тој уажува на свесно-направената партизација на државата која што СДСМ ја наметна веднаш по осамостојувањето, т.е. простачката подеба на “наши“ и “ваши“ само за да ги задржаеа привилегираните позиции во власта од времето на едноумието.

При тоа Заев им ветува на тие што не се “негови“ дека ќе бидат прогонувани.

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не свача дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 14:48
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Невидено безобразие и дрскост.

Оваа изјава доаѓа од човек кој што украде осум (8) милиони долари народни пари за потоа практично да биде ослободен од капото на организираниот криминал во Македонија, Бранко Црвенковски.

Добро е што кажува што и како мисли за да го види народов. Тој уажува на свесно-направената партизација на државата која што СДСМ ја наметна ведднаш подосамостојувањето, т.е. простачката подеба на “наши“ и “ваши“ само за да ги задржаеа привилегираните позиции во власта од времето на едноумието.

При тоа Заев им ветува на тие што не се “негови“ дека ќе бидат прогонувани.

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не свача дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.




Toj ukrade 8 milioni , a ovoj kolku ?//
Tie za malku ke ne unistea kako drzava i kako narod , a ovie ne unistija .....

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 14:54
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:


Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не свача дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.


Тие нè уништија, а сегашните нè спасија? Аха.

Пријави го Персеј, веднаш, немој да чекаш.

Попат, пријави ја и цела сегашна гарнитура.
Биди демократски расположен, биди фер.

Што треба да се случи за да ни се расчисти маглата од пред очи....??? Изгледа живееме во некоја паралелна димензија на реалност.
Не заслужуваме да имаме држава. 



Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 14:57
Originally posted by Kali Kali напиша:


Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не свача дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.
Тие нè уништија, а сегашните нè спасија? Аха.Пријави го Персеј, веднаш, немој да чекаш.Попат, пријави ја и цела сегашна гарнитура.Биди демократски расположен, биди фер.Што треба да се случи за да ни се расчисти маглата од пред очи....???Не заслужуваме да имаме држава. 


kali ...kako mozes ovie da gi obvinis ..pa tie se patrioti ..pola Ceska ja kupija ,,,pola Makedonija ja kupija za 1 evro po kvadrat ....neli e toa se za interes na drzavata ...zasto nekoj drug da ne zeme , koga mozat oni sami da si ja kupat nasata ni Makedonija

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 15:01
Да, да....ама не замерувам толку на власта, колку што ме полудува народов и свеста...сепак, и власта произлегува од нас, нели...
не


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 15:04
Originally posted by Kali Kali напиша:

Да, да....ама не замерувам толку на власта, колку што ме полудува народов и свеста...сепак, и власта произлегува од нас, нели...не


Vlasta sami ja birame ( ako ne namestat vo meguvreme ) i covecki e dokolku ne te saka narodot koj sto te izbral da si podneses ostavka , a ne po ona diktatorskata " ednas sum izbran i sega zasto pak izbori , zasto bezpotrebni trosoci ....

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 15:11
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

marsovi , marsovi ...Ama ke dojdat i nasite 5 minuti ....E togas .....togas ke vi se pokaze se po red i vasite nekvaliteti vo administracijata , i nekvalitetite vo ministerstvata i se po red
РАДОСЕН СУМ ШТО РАБОТАМ ВО ПРИВАТНО ПРЕДУЗЕЌЕ......од такви како вас политичарите преку Пријател мој работеше во една бивша државна институција беше обезбедување на пари а државата му имаше платено за лиценци дозволи за оружја итн. Е кога дојде бандата го избрка од работа за да може да запосли свој човек

Убо е приватно ПРЕДУЗЕЌЕ..газење%20од%20смеење.доколку имаш БИЗНИС со партијата...така ги крадат парите...инаку ако ти се намерачат да се сотрат...ќе ти измислат стотици причини...и рекет...ДА СЕ БИДЕ ИЛИ НЕ...Прашај обични приватници...А партиските мува не ги лази...единствено јасплазењеплазење тебе ти мене...разработен систем...плазење

Ne jas sum vraboten i nemame vrska so partii....a ne ni sakam so mrsuli da si imam rabota....opasno e so partii da se zabavljas vo Makedonija


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 15:20
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Ова другиве немаат таков НЕКВАЛИТЕТ

Е затоа де ќе си организарате само игмански маршови....дека сте многу квалитетни


Кои други Павароти? Можеби имаш брат (може да речеме и потесно смејество) кој не разислува како тебе? Можеби утре и твоето дете нема да застане позади твоите ставови дека оваа влада или која било досегашна не создава услови за нормален живот, тогаш ке си го казниш и сопственото дете?

До каде одиме во заштитата на тие кој треба нас како народ да не заштитува? Дали сме ималку свесни зошто се тие на врвот во државата и која е нивната задача?Зар ние (народот) реба нив да ги молиме или тие нас?

За да го добијат нашата доверба тие треба тоа и да го заслужат а досега НИТУ ЕДЕН ОД НИВ не заслужил да биде почитуван. Што сториле за народот? Поделеноста?

Се приметува во твојот коментар колкава делба има, зар треба половина од народот да го снема за да можат политичарите да живеат несметано? Од каде ке собираат данок? Ке увезуваат Филипинци, Индијци и Кинези за да им работи некој?

Еве еден линк па провери си како живееме ние и останатиот дел од НОРМАЛНИОТ СВЕТ....

http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Macedonia - Читај овде и спореди

Исто така споредете ја цената на КВЧ во останатите земји а нас ни го мијат мозокот дека сме земја со најевтина струја....

http://en.wikipedia.org/wiki/Electricity_pricing - Цена на ел. енергија

Едноставно не доведоа до питачки стап за да можат да ни ја одземат НЕЗАВИСНОСТА во одлуките и за полесно не контролираат. Во такво ли општество сакаш да живееме, Павароти?


Ovie sega sto treba da napravat.....da gi iscistat site ne isto mislenici za ovie dve godini sto im ostanuva od mandatot
nemozam vise da pisuvam rakava mi e vo gips


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 16:47
они ќе го правеле тоа...
што овие го прават...
а овие го прават тоа...
затоа што тоа го правеле они...
и пак кругот нема крај...
но...
можеби вистинското прашање е...
колку народи на планетава...
имаат сопствена држава...
а колку немаат...збунетост
и зошто...


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 16:47
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

marsovi , marsovi ...Ama ke dojdat i nasite 5 minuti ....E togas .....togas ke vi se pokaze se po red i vasite nekvaliteti vo administracijata , i nekvalitetite vo ministerstvata i se po red




Laki, ti si partiski vojnik na SDSM?изненадување

Tak dobar covek , a tak losa partija si odbral не%20знам ....


P.S. Da ne bidam offtopic, mnogu nesrekjna izjava na Zaev. Mnogu loso izgleda toa sto go kaza ох


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: novace
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 17:07
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

 
mnogu nesrekjna izjava na Zaev.
Mnogu loso izgleda toa , sto go kaza ох
 
За каква несреќ(н)а изјава говориш човече Божји??
А да си ги... ПОДВИТКАМЕ КИЧМИТЕ...помалку ли не-среќна..!?
 
пс
Какви бре селанчишта ни надојдоа во Маќедонијава да ни ја „водат„ ..еден од с.Муртино..друг од с.ПодржиКоњ..трет од с.Кушкундалево..бре бре брееј...ни презентираат свои селски „визии„ за Маќедонија..изненадување..за другите селанчишта од с.Псача и други..ич не станува овде збор..не
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 17:14
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

 
mnogu nesrekjna izjava na Zaev.
Mnogu loso izgleda toa , sto go kaza ох
 
За каква несреќ(н)а изјава говориш човече Божји??
А да си ги... ПОДВИТКАМЕ КИЧМИТЕ...помалку ли не-среќна..!?
 
пс
Какви бре селанчишта ни надојдоа во Маќедонијава да ни ја „водат„ ..еден од с.Муртино..друг од с.ПодржиКоњ..трет од с.Кушкундалево..бре бре брееј...ни презентираат свои селски „визии„ за Маќедонија..изненадување..за другите селанчишта од с.Псача и други..ич не станува овде збор..не
намигнување



Sto ima vrska dali nekoj poteknuva od selo ili ne?

Cel svet e sega edno globalno selo. Povekjeto lugje se dobro informirani a preki Internetot site se povrzani vo edna celina.

Inaku, ne se soglasuvam so izjavata na Zaev, ne zatoa sto toj poteknuva od selo, tuku zatoa sto izjavata e za nikade
не



-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: novace
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 17:18
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Inaku, ne se soglasuvam so izjavata na Zaev, ne zatoa sto toj poteknuva od selo, tuku zatoa sto izjavata e za nikade не

(позјмено од еден Форум)
 
Сторил ниет Зајко
Зајко да се жени Зајко кокорајко
Зајко сербезлија си натресол гаќи
упрчил мустаќк
нагрнал џамадан токму младожења
.................................................
..................................................
...................................................
Па ми летнал Зајко Зајко да ми бега
си искинал гаќи размрсил мустаќи
искинал џамадан викнал се провикнал
МОРЕ НЕ СУМ МЛАДОЖЕЊА
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: depo
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 18:11

Никој што не е со партиска книшка не верувам дека е доволно луд да подржи некој ваков после такви изјави. Подршката нека си ја бара меѓу тие на кои им се обраќа. Меѓу "чистачи", "министри" и "братучеди" за кои зборува.



Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 18:26
Molam onie so knisдаki ( bilo kakvi) da ne se pro**ravaat...да

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Persej7
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 19:49
Originally posted by Kali Kali напиша:



Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не сваќа дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.


Тие нè уништија, а сегашните нè спасија? Аха. Пријави го Персеј, веднаш, немој да чекаш. Попат, пријави ја и цела сегашна гарнитура. Биди демократски расположен, биди фер. Што треба да се случи за да ни се расчисти маглата од пред очи....??? Изгледа живееме во некоја паралелна димензија на реалност. Не заслужуваме да имаме држава. 


Темата е криминалната изјава-закана на Зоран Заев насочена кон сите неисотмисленици и непартијци на СДСМ. Ако сакаш да дискутираш за учинокот на сеашната влада, слободно отвори нова тема.

Впрочем, поентата во мојот пост беше управо таквата простачка поделба на наши и ваши, која што како што реков ја наметна СДСМ. Јас намерата СДСМ да останат на власт ПО СЕКОЈА ЦЕНА лично ја видов од самиот почеток во 1990-91 година кога ги условуваа фотељите на тогашната комунистичка партија со поделбата на Македонија на македонски и шиптарски дел. И така испадна, СДСМ почнаа да играат на картата на Шиптарите, односно на етничка карта, и види до каде дотуркавме денес - со УЧК на власт.

Инаку, никако не ти чини пристапот -- нека го наречеме релативизација -- кога папагалски се повторува дека ете “тој е крив, ама сите се криви“. Така беше и на темата за криминалот на Велилја Рамковски и на други теми.

Не оди тоа да те фатат жив дека си убиец на пример, а ти да викаш ама чекај и други убиле, зошто мене, пријви ги и нив, итн.   Тоа на суд не проаѓа.

Впрочем, гледа народов кој е силеџија, затоа Зоран Заев и Бранко Црвенковски немаат никаква, или пакмногу мала, поддшка.

Додатно е простачки да ја персонализираш темата и мене да ми кажуваш кого да сум пријавел. Нема јас што некој да пријавувам, ниту пак во случајот на Заев можам да пријавам -- тој е ослободен од судско гонење од страна на Бранко Црвенковски, процесот легално-правно е завршен без шанса да се обнови, а кражбата е легализирана. Затоа и го споменав.

Некои луѓе се лично засегнати. Јас не сум, а сакам Македонија да е правна држава.


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 20:02
-кога ќе дојдеме на власт ќе јадеме живи луѓеизненадувањеизненадувањеизненадување

значи продолжува онаа босанската-сјаши Мурто да се попне к*рто...и така се во круг
ееееее  народе македонски...кому се’даваш да те води???
какви сме,можеби навистина не заслужуваме држава?
значи за оние без партиски книшки уште долги години нема ни работни места,ни подобар живот!!!
дваесетве минати години се добра причина конечно да се запрашаме дали воопшто треба да се гласа...за едните или за другитене


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 20:05
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Originally posted by Kali Kali напиша:



Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не сваќа дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.


Тие нè уништија, а сегашните нè спасија? Аха. Пријави го Персеј, веднаш, немој да чекаш. Попат, пријави ја и цела сегашна гарнитура. Биди демократски расположен, биди фер. Што треба да се случи за да ни се расчисти маглата од пред очи....??? Изгледа живееме во некоја паралелна димензија на реалност. Не заслужуваме да имаме држава. 


Темата е криминалната изјава-закана на Зоран Заев насочена кон сите неисотмисленици и непартијци на СДСМ. Ако сакаш да дискутираш за учинокот на сеашната влада, слободно отвори нова тема.

Впрочем, поентата во мојот пост беше управо таквата простачка подделба на наши и ваши, која што како што реков ја наметна СДСМ. Јас намерата СДСМ да останат на власт ПО СЕКОЈА ЦЕНА лично ја видов од самиот почеток во 1990-91 година кога ги условуваа фотељите на тогашната комунистичка партија со поделбата на Македонија на македонски и шиптарски дел. И така испадна, СДСМ почнаа да играат на картата на Шиптарите, односно на етничка карта, и види до каде дотуркавме денес - со УЧК на власт.

Инаку, никако не ти чини пристапот -- нека го наречеме релативизација -- кога папагалски се повторува дека ете “тој е крив, ама сите се криви“. Така беше и на темата за криминалот на Велилја Рамковски и на други теми.

Не оди тоа да те фатат жив дека си убиец на пример, а ти да викаш ама чекај и други убиле, зошто мене, пријви ги и нив, итн.   Тоа на суд не проаѓа.

Впрочем, гледа народов кој е силеџија, затоа Зоран Заев и Бранко Црвенковски немаат никаква, или пакмногу мала, поддшка.

Додатно е простачки да ја персонализираш темата и мене да ми кажуваш кого да сум пријавел. Нема јас што некој да пријавувам, ниту пак во случајот на Заев можам да пријавам -- тој е ослободен од судско гонење од страна на Бранко Црвенковски, процесот легално-правно е завршен без шанса да се обнови, а кражбата е легализирана. Затоа и го споменав.

Некои луѓе се лично засегнати. Јас не сум, а сакам Македонија да е правна држава.
Podelba na albanski i makedonski del???Pa Dosta imasda ne bila od SKM???...Pa Ljubco podelba t.e. razmena na teritorii...i sto se ne....
Ili sum se seknal i se sum zaboravil????
Ili nekoj prodava mad**a za bubrezi...i manipulacii kako sekidnevie///


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 21:43
Според последната изјава на Заев..зборовите му се вадени од контекс, ама не  понуди снимки со целосните исказизбунетост

http://www.time.mk/read/09c4dd50b7/acfc505e17/index.html - Заев: Реков живи луѓе ќе јадеме, но за да го заштитиме македонскиот народ




-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 21:53
ах с***е...пак го извадиле од контекст...како и изјавите од сите други политичари...
ќе јадат живи луѓе И ПАК ВО ИМЕТО НА НАРОДОТне


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 22:06
Kako be mene nikoj ne me vadi od kontekst, se nesto ovie so rosaviot nekoj gi vadi od kontekst.

Inaku nisto cudno za vakvi izjavi so gi davaat, beter planovi imaat za makedonskiot narod i za nivnite protivnici, ama se toa vo tajnost go drzat.
Izgleda se epten u kjos koga i javno vakvi izjavi davaat.

Odamna znam deka so rosaviot na celo i negovite pulencinja Grujo nema od sto da se plasi.

Izjavata na ova strumicko seljaciste, samo go potvrduva toa, ama poleka mu se sprema omcata okolu vrat. Ukradenite pari za sto bese pomiluvan, niz nos ke mu izlezat.


-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: novace
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 00:16
http://www.time.mk/read/09c4dd50b7/acfc505e17/index.html">Ну ЗАЈЕЦ ..Пагади..хехе

Заев: Реков живи луѓе ќе јадеме, но за да го заштитиме македонскиот народ изненадување

 
 
Сирот Народ Маќедонски..кој ќе го штител прочуениот ЗАЈКО од с.Муртино..Струмичко..голема%20насмевка..хаха
намигнување
 


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 01:10
Читајќи  за Заев вечерва на ФБ....... навистина се изнасмеав... 
а во исто  време и  малку  ми падна жал за  него ....
какви  ли се ..етикети му изналепија на човеков .... а тој  воопшто
не се чувствува виновен .....   му ги извртеле зборовите......изненадување 
 

По појавата на канибализам во СМРДСМ (Заев: „Живи луѓе има да јадеме“) стануваат логични потезите на СМРДСМ со носење на жолти маички. Со тоа се симболизира подготвеноста да ги собере жолто комбе и да ги однесе на доживотен аражман во некоја „елитна“ лудница.........

 

Внимание: КАНИБАЛИЗАМ ВО РЕДОВИТЕ НА СМРДСМ! Зоран Заев почнал да јаде живи луѓе! Од смрдсм не откриваат со кое афричко или амазонско племе имаат успешна соработка во поглед на подготвување на оброкот, но веројатно истата добро им оди изминативе 19, па и од 1945 па наваму......



-------------


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 03:21
Izgleda pred govorot, mavnal nekolku dzointi, ili pak od beloto, ama ova epten go oteralo u drug film. Izgleda Zaev pred da se reinkarnira vo Zaev bil pripadnik na nekoe pleme vo Amazonija, ili vo Indonezija, pa taka sega mu doagja zivi lugje da jadat.




-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: novace
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 09:07
Ја „најдов„ сега... целата песничка за ЗАЈКО Канибалот..од друг Форум
Сторил ниет Зајко
Зајко да се жени Зајко КУк*рајко
Зајко сербезлија си натресол гаќи
упрчил мустаќк
нагрнал џамадан токму младожења

Ми поканил Зајко китени сватови
мечка месарија вучица кумица
ежо тапанџија жаба зурлаџика
овен месарија мурџо аберџија

па си тргнал Зајко низ солунско поле
там си сретнал зајко
до два три ловџии
ем они си носат пушки сачмајлии
хрти ем загари

Па ми летнал Зајко Зајко да ми бега
си искинал гаќи размрсил мустаќи
искинал џамадан викнал се провикнал
МОРЕ НЕ СУМ МЛАДОЖЕЊА (Канибал де..хехеголема%20насмевка)
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 10:16
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:



Инаку, никако не ти чини пристапот -- нека го наречеме релативизација -- кога папагалски се повторува дека ете “тој е крив, ама сите се криви“. Така беше и на темата за криминалот на Велилја Рамковски и на други теми.

Не оди тоа да те фатат жив дека си убиец на пример, а ти да викаш ама чекај и други убиле, зошто мене, пријви ги и нив, итн.   Тоа на суд не проаѓа.

Впрочем, гледа народов кој е силеџија, затоа Зоран Заев и Бранко Црвенковски немаат никаква, или пакмногу мала, поддшка.

Додатно е простачки да ја персонализираш темата и мене да ми кажуваш кого да сум пријавел. Нема јас што некој да пријавувам, ниту пак во случајот на Заев можам да пријавам -- тој е ослободен од судско гонење од страна на Бранко Црвенковски, процесот легално-правно е завршен без шанса да се обнови, а кражбата е легализирана. Затоа и го споменав.

Некои луѓе се лично засегнати. Јас не сум, а сакам Македонија да е правна држава.



Ај малку - олади.

Ништо не релативизирам- повеќе од јасно е дека СДС ништо не научија во овие години, освен некои ефтини маркетинг финти кои ги собраа од Грујо, а кои ги критикуваат. Ни 2 % не го сменија пристапот и оваа несреќна изјава само тоа го докажува, и дефинитивно не би сакала да ги видам повторно во позиција. Башка и го слушав пред два месеца на една политичка емисија, така да ова не ме баш изненади, го очекував.

Ако сакаш правна држава, ќе знаеш дека сите мораат да бидат одговарни за своите дела и постапки. Тоа не е релативизација.

Она што го читам од тебе всушност, ми личи на еднонасочна улица.  4 години сме под владеење на Грујо, значи директно засегнати од нивните потези СЕГА И ОВДЕ, а никаде не најде за потребно тоа да го критикуваш?
Ај малку реалити чек. Изјавата на еден опозиционер треба повеќе да не вознемири отколку сите глупости изречени последниве години од премиерот и министрите? И сите политички и дипломатски потези, одлуки, и сл? Што мислиш ти?


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 12:47
Koga vlasta totalno k'e potfrli  se naogaat modusi i na;ini da se zamajuva narodot...Pa ova [to ni se slu;uva...vo druga drzava bi znacelo direktna odgovornost na vlasta...a i odgovotnost pred instituciite na drzavata,,,no ova DRZAVATA...kaj nas se izedfnacuva so DPMNE...e toa ne e dozvolivo...toa ke predizvika sudiri ...kolkдаavi TOA E PRASANJETO...да

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 13:16
Zakani.....samo zakani........omraza... ...
so toa im se polni dush*te....Ke jadel zivi luge..ke brkal...za da gi stavi svoite...i posle zaev ke mi kazuval za nepotizam i za partiski vrabotuvanja....

Golemi misli od maliot mozok..Do nikaden ne stigaat so toj um...


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: novace
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 13:28
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Zakani.....samo zakani........omraza... ...
so toa im se polni dush*te....Ke jadel zivi luge..ke brkal...za da gi stavi svoite...i posle zaev ke mi kazuval za nepotizam i za partiski vrabotuvanja....

Golemi misli od maliot mozok..Do nikaden ne stigaat so toj um...
 
Разбира се .....не стигаат НИКАДЕ!!??
Ама ...има ли некој тоа ...и да им го НАЦРТА..а ?
 
http://www.youtube.com/watch?v=9Z7ui28M2RY - http://www.youtube.com/watch?v=9Z7ui28M2RY не
 
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 13:37
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Zakani.....samo zakani........omraza... ...
so toa im se polni dush*te....Ke jadel zivi luge..ke brkal...za da gi stavi svoite...i posle zaev ke mi kazuval za nepotizam i za partiski vrabotuvanja....

Golemi misli od maliot mozok..Do nikaden ne stigaat so toj um...
 
Разбира се .....не стигаат НИКАДЕ!!??
Ама ...има ли некој тоа ...и да им го НАЦРТА..а ?
 
http://www.youtube.com/watch?v=9Z7ui28M2RY - http://www.youtube.com/watch?v=9Z7ui28M2RY не
 
намигнување


Niv da im nacrtas dve ovci na list..Ednata pak ke ja izgubat....да


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 14:57
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Невидено безобразие и дрскост.

Оваа изјава доаѓа од човек кој што украде осум (8) милиони долари народни пари за потоа практично да биде ослободен од капото на организираниот криминал во Македонија, Бранко Црвенковски.

Добро е што кажува што и како мисли за да го види народов. Тој уажува на свесно-направената партизација на државата која што СДСМ ја наметна веднаш по осамостојувањето, т.е. простачката подеба на “наши“ и “ваши“ само за да ги задржаеа привилегираните позиции во власта од времето на едноумието.

При тоа Заев им ветува на тие што не се “негови“ дека ќе бидат прогонувани.

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не свача дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.
тебе илија димовски да не ти е ментор хахахахах, исто ко него збораш.

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 14:59
Originally posted by Kali Kali напиша:




Ај малку - олади.Ништо не релативизирам- повеќе од јасно е
дека СДС ништо не научија во овие години, освен некои ефтини маркетинг
финти кои ги собраа од Грујо, а кои ги критикуваат. Ни 2 % не го сменија
пристапот и оваа несреќна изјава само тоа го докажува, и дефинитивно не би сакала да ги видам повторно во позиција. Башка и го слушав пред два месеца на една политичка емисија, така да ова не ме баш изненади, го очекував.Ако сакаш правна држава, ќе знаеш дека сите мораат да бидат одговарни за своите дела и постапки. Тоа не е релативизација. Она што го читам од тебе всушност, ми личи на еднонасочна улица.  4 години сме под владеење на Грујо, значи директно засегнати од нивните потези СЕГА И ОВДЕ, а никаде не најде за потребно тоа да го критикуваш? Ај малку реалити чек. Изјавата на еден опозиционер треба повеќе да не вознемири отколку сите глупости изречени последниве години од премиерот и министрите? И сите политички и дипломатски потези, одлуки, и сл? Што мислиш ти?[/QUOTE] тешко на нас, и сдс немаат кадри за жал , се изразиле попросто и од вмро-овците . Да не останело човек за кого може да се гласа , се гад до гад, за тоа ми е најмногу криво

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 17:00
која паника се крена за една изјава од некој опозиционер...ццццц....три дена ми ги отекоа ј****** со Заев
а да кажеа што прават овие од власта во меѓувреме?
или да дадеа некое образложение за поскапувањето на електричната енергија?
секој месец поскапување а секој ден по 2-3 часа нема струја?...или тоа ич не е битно?


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: The_Boss
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 18:06
ЗАЈКО КАНИБАЛ јаде живи луѓе! http://www.youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18

^Andjelina треба да си крајно луд да изјавиш вакво нешто,ја кога го слушнав едноставно останав без коментар! незнаеш дали е за смеење или за плачење ......

мислам дека овие од сдс здивеа веќе,толку години се во опозиција неможат веќе да издржат



-------------
Поради неплатени сметки, ИДИВИДИ го исклучи потписот на The_Boss.


Постирано од: novace
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 18:24
И дека најтопло им се препорачува..уште еден мандат најмалку.....да прележат во СЕНКА.....се додека НАНОВО и ЦЕЛОСНО не се РЕНОВИРААТ..наместо само ресетираат...голема%20насмевка
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Генерал Митре
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 22:36
Абе луѓе, на овој криминалецов му дојадило да јаде чушки и френки па ајт малку мефце сака.. ама се заебал...нели гледа дека Грујо, Бранко и компанија изедоа све?


Постирано од: novace
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 23:16
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Абе луѓе, на овој криминалецов му дојадило да јаде чушки и френки па ајт малку мефце сака.. ама се заебал...нели гледа дека Грујо, Бранко и компанија изедоа све?
 
http://www.youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18&feature=player_embedded - http://www.youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18&feature=player_embedded
 
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 00:32
Со ваква опозиција Грујо може мирно да си спие.
На какво дереџе паднавме фаци како Зајко да бидат најистурени играчи на опозицијата.
Зајко може е добар за по дома арно ама за надвор не го бива, емотивен е , сака да каже нешто незнае како, и на крај од него излегува вистинското лице на опозицијата. Онаа старо добро познато лице кое нуди парче леб за плакатолепачите на СДСх и огромна безидејност и никаков перспективитет за Македонија.

Туку изјавата како изјава си кажа шо имаше и шо му лежеше на срце , многу посмешно делуваше обидот да се извлече.



Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 01:20
Незнам дали овие настани, кои во последно време ги гледаме во режија на СДСМ, се составен дел на „Надеж“-та, но овие методи на монтирани „упади“ (А1), директно повикување на насилно (недемократско) рушење на владата (Шеќеринска), масовни демонстрации, (Црвенковски), јавно повикување на линч кон сите кои не се со нив (Заев), ... во многу ме потсетуваат на времето (настаните) кога Хитлер доаѓал на власт. Дали на овој начин и овие се обидуваат со примена на силна агитаторска реторика да постигнат нешто?изненадувањегрицкање%20нокти

Многу ми е криво што поради критикувањето на овие постапки на СДСМ, испаѓа како да ги бранам овие од ДПМНЕ!кубење%20коса изнервираност

-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 03:02
И да му дадам на Заев црн бубмар,па и да сака да го јаде и тоа му е многу...затоа за друг предлог гласам


денес ова го чув..

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: novace
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 13:17
Си шетам  посабајле ТАМО-ВАМО..иииии... насекаде МОЛК...
И (скоро) сите (ми) велат :
КОЈ (ни) ГО Е ОВА НАПРАВИЛ..а?
Стра ме ... да заминам за Струмица море...бреееј
Оти ле...ко велам....!
ДА не ме изејт волко..хехе на ЗАЈКОТА мисли ...на Селоначалникот нивни...
Прочуениот и според БЕЛОсветски назори ...ПРВ градител + ЧОВЕКОЈАДЕЦ
Разбира се..и Маќедонски ...
Викан и Троа СВИТКАЈ КИЧМАголема%20насмевка
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 14:41
Морам да почнам да јадам повеќе да се поправам..Ако  не јаде Зајко кук*рајко  да остане пак нешто...

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 14:42
sto se zakanuvalзбунетост

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 16:11
Море арно си кажа човекот...."што на ум , тоа на друм" ......хи,%20хи...

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: novace
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 16:23
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

sto se zakanuvalзбунетост
 
ЌЕ  (им) ГИ ЈАДЕЛ ЖИВИ Разбира се.....на НЕистомислениците негови де...
Појке овде .. 
http://www.youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18&feature=player_embedded - http://www.youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18&feature=player_embedded
 
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: novace
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 16:37
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Море арно си кажа човекот...."што на ум , тоа на друм" ......хи,%20хи...
 
Да е „ЧОВЕК„...ТЕШКО..оти си е тој самоповикан :
 
ЧОВЕКОЈАДЕЦ
 
Разбира (ли) се!!??
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: novace
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 16:51
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Море арно си кажа човекот...."што на ум , тоа на друм" ......хи,%20хи...
 
Да е „ЧОВЕК„...ТЕШКО..оти си е тој самоповикан :
 
ЧОВЕКОЈАДЕЦ
 
Разбира (ли) се!!??
намигнување
 
Чуден (ми е) ФОРУМов....но и да има МОДЕРАТОР нивен...и да „брани„ КАНИБАЛИСТИЧКИ „ поглед на светот
Со уникатен „избор„ на свои фунционери..љубители и почитувачи на КАНИБАЛИЗМОТ??
изненадување
пс
Иди бегај(ТЕ) бре??
тага


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 20:15
Џабе муабет- се извини човекот и готово.намигнување
Си остана на пинџурот, нема да јаде суши

http://www.time.mk/read/7c658df4c4/40be1393c5/index.html - Заев се извини, останува потпретседател на СДСМ




-------------


Постирано од: Zdravko81
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 22:04
porano koga bev mal se veleshe : ide meca papa deca!
a sega se veli: ide Zajko papa lugje !!!
 
MAKEDONIJA TI BILA ZEMJA NA FENOMENI BRE ( ova Gjaferi go kaza pred 10 god.)изненадување


-------------
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор


Постирано од: novace
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 22:15
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Џабе муабет- се извини човекот и готово.намигнување
Си остана на пинџурот, нема да јаде суши
http://www.time.mk/read/7c658df4c4/40be1393c5/index.html - Заев се извини, останува потпретседател на СДСМ
 
Колку е едноставно кај нас.....(ни) се извинил Човекојадецот!!?
И доволно (ни) кажал!!!?
А сега... КОЈ ќе (им) иде таму во Струмица...и дали не ќе се плаши ...дека (можеби) ќе биде ИЗЕДЕН а!!!.
пс
Ама... ДАЛИ МУ/ИМ Е ПРОСТЕНО..ќе „видат„ на следниот ПИР (викан ИЗБОРИ) со Народот Македонски!изненадување
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 23:27
има еден куп канибали во Македонија...само тие не истапуваат јавнохи,%20хи...

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 23:41
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

има еден куп канибали во Македонија...само тие не истапуваат јавнохи,%20хи...
сакав истото да го кажам, и сакав да кажам колку луѓе беа изедени од канибалите при вработувањата кога ВМРО вработуваше свои луѓе и додека сеуште вработува?
зошто се крава галама околу изјавата дека некој ќе правел чистки? такви чистки до сега се направени четири пати од двете партии!
проблемот е што сега некој многу бил загрижен да не биде изеден, па мора една непромислена изјава да стане главна тема на чаршиски муабети!
патетично...


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 21.Декември.2010 во 23:51
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


проблемот е што сега некој многу бил загрижен да не биде изеден, па мора една непромислена изјава да стане главна тема на чаршиски муабети!
патетично...


не,туку мора да не замајуваат со нешто додека се бавтаат со незаконски дејанија позади нашиот грб
додека ЕВН ни наплаќа присилно „неплатени“сметки од 2001 или 2003
додека мојата драга пријателка чекаше инвалидска пензија две години со дијагноза cancer и мораше да се влечка на работа...пред неколку месеци, за жал почина без да добие пензија а некои здрави со црвени обравчиња се пензионираа пред време
додека по четворица седат на едно биро не работејќи ништо во државните установи и земаат 30 000 плата
ми се смачи од нашата глупавост да гледаме нешто што не постои а да затвораме очи пред  битни работи


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 00:08
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


проблемот е што сега некој многу бил загрижен да не биде изеден, па мора една непромислена изјава да стане главна тема на чаршиски муабети!
патетично...


не,туку мора да не замајуваат со нешто додека се бавтаат со незаконски дејанија позади нашиот грб
додека ЕВН ни наплаќа присилно „неплатени“сметки од 2001 или 2003
додека мојата драга пријателка чекаше инвалидска пензија две години со дијагноза cancer и мораше да се влечка на работа...пред неколку месеци, за жал почина без да добие пензија а некои здрави со црвени обравчиња се пензионираа пред време
додека по четворица седат на едно биро не работејќи ништо во државните установи и земаат 30 000 плата
ми се смачи од нашата глупавост да гледаме нешто што не постои а да затвораме очи пред  битни работи
па тоа сакав да го кажам и јас со болдираното


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 00:22
ако де...јас разбрав...ама малку поопширно да објаснам...белким и другите ќе разбератхи,%20хи...

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: novace
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 11:19
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


проблемот е што сега некој многу бил загрижен да не биде изеден, па мора една непромислена изјава да стане главна тема на чаршиски муабети!
патетично...


не,туку мора да не замајуваат со нешто додека се бавтаат со незаконски дејанија позади нашиот грб
додека ЕВН ни наплаќа присилно „неплатени“сметки од 2001 или 2003
додека мојата драга пријателка чекаше инвалидска пензија две години со дијагноза cancer и мораше да се влечка на работа...пред неколку месеци, за жал почина без да добие пензија а некои здрави со црвени обравчиња се пензионираа пред време
додека по четворица седат на едно биро не работејќи ништо во државните установи и земаат 30 000 плата
ми се смачи од нашата глупавост да гледаме нешто што не постои а да затвораме очи пред  битни работи
 
НАЗДРАВЈЕ...конечно ете си и ТИ разбрала..ама не до крај..и НЕ докрај исправно...
Ама ..сега да те подсетам и тебе и тие кои како да  „подзаборавиле дека:
Бучко...бивш Премиер ....си  ја проДАДЕ Електродистрибуцијата Македонска (иако многумина му кажуваа ТОА да не го ПРАВИ) на ПРИВАТНИ ЛИЦА..и сега ЕВН си е 100% ПРИВАТНА ФИРМА...!!
А и се СЛОЖУВАМ ...дека АКО СМЕ ПРАВНА ДРЖАВА (а не сме) ..не ќе може ПРИВАТНА и странска фирма ...ЕВН да го „заменува Македонскиот СУДСКИ СИСТЕМ , во „решавање„ на „заостанати„ ПРЕДМЕТИ..а пак кои се ОПТПИШАНИ и НЕ-наплатливи....според еден и сега ВАЖЕЧКИ ЗАКОН...(не барајте да го наведам членот на тој закон овде..може подоцна да се отвори таква тема-оти тоа е со страшни последици..кои Бучкосаниот се обидува да ги минимизира..ама нека му ја мислат кои за тој дебил си го гласале)збунетост
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 11:38
абе да беше само таа продажба може и ќе преживеевме некако ама имаше и други кои се исто така штетни...ама тие не важат...оти некој друг ги вршел продажбите
како и да е...муабетот ми беше-многу гужва за ништо...5 дена тоа па тоа...друго ништо не слушнав на вести
како едвај да се чека некој од опозицијата да пројаде некое г**** па другиве да се пуштат во ука бука
имало и други битни работи деновиве...башка од Зајково

п.с
се чудам Новаче оти само за ЕВН ми искоментира,ништо за ФЗО,ништо за четворицата административци на исто бирозбунетост


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: novace
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 13:34
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

абе да беше само таа продажба може и ќе преживеевме некако ама имаше и други кои се исто така штетни...ама тие не важат...оти некој друг ги вршел продажбите
како и да е...муабетот ми беше-многу гужва за ништо...5 дена тоа па тоа...друго ништо не слушнав на вести
како едвај да се чека некој од опозицијата да пројаде некое г**** па другиве да се пуштат во ука бука
имало и други битни работи деновиве...башка од Зајково

п.с
се чудам novace оти само за ЕВН ми искоментира,ништо за ФЗО,ништо за четворицата административци на исто бирозбунетост
 
Ете и јас си се ЧУДАМ.нели??
Ти колешке..(102,3%) не (си) ја РАЗБРА-ла ...по се изгледа СУШТИНАТА..туку ти е важна ...само ФОРМАТА...на кажанототага
 
пс
Коментирам само ОНА ...што го разбирам ....и (на своја кожа) го чуствувам..разбира сеголемо%20гушкање
ппс
А за „останатото„..си  ги имаш другите (од Марс дојдени) ПАПАГАЛИ..кои од Форум на Форум ...секиден ...и во секое време на денот и ноќта..сенешто и си ЏАВКААТголема%20насмевка..за „шака„ просо фрлено
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 14:25
е ај ќе се натегаме кој повеќе фирми продал и кој повеќе фирми уништил, што, демек ако некој продал помалку фирми и помалку луѓе оставил на улица бил подобар? без разлика дали се работи за СДС или ВМРО таквиот начин на размислување е погрешен
во повеќе наврати гледавме како истото го прават и едните и другите, дискусија за тоа дали заев ќе јадел луѓе или не е бесполезна!

а новаче, за папагалите, ти си знаеш убаво, впрочем го знаеш и она, магарето кога му јадело бурек на зајакот!


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: novace
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 14:53

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

е ај ќе се натегаме кој повеќе фирми продал и кој повеќе фирми уништил, што, демек ако некој продал помалку фирми и помалку луѓе оставил на улица бил подобар? без разлика дали се работи за СДС или ВМРО таквиот начин на размислување е погрешен
во повеќе наврати гледавме како истото го прават и едните и другите, дискусија за тоа дали заев ќе јадел луѓе или не е бесполезна!

а новаче, за папагалите, ти си знаеш убаво, впрочем го знаеш и она, магарето кога му јадело бурек на зајакот!

 

Сега ...си се јави САМ(ИОТ) ...хехе

А и чинам..воопшто и не те земав предвид и тебе..НО НЕ ДОДРЖА...

САМИОТ си се ПРЕПОЗНА(Л) тука некаде..во мојот последен пост!!!

пс
Бог (си) ГЛЕДА , а(ма) луѓето НЕ(му) верувааттрепкање
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 15:17
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

е ај ќе се натегаме кој повеќе фирми продал и кој повеќе фирми уништил, што, демек ако некој продал помалку фирми и помалку луѓе оставил на улица бил подобар? без разлика дали се работи за СДС или ВМРО таквиот начин на размислување е погрешен
во повеќе наврати гледавме како истото го прават и едните и другите, дискусија за тоа дали заев ќе јадел луѓе или не е бесполезна!

а новаче, за папагалите, ти си знаеш убаво, впрочем го знаеш и она, магарето кога му јадело бурек на зајакот!

 

Сега ...си се јави САМ(ИОТ) ...хехе

А и чинам..воопшто и не те земав предвид и тебе..НО НЕ ДОДРЖА...

САМИОТ си се ПРЕПОЗНА(Л) тука некаде..во мојот последен пост!!!

пс
Бог (си) ГЛЕДА , а(ма) луѓето НЕ(му) верувааттрепкање
намигнување
а за што тоа сум се издал? да лепиш етикети е лесно, јас можам тебе многу да ти залепам во моментов, не тоа поентата, туку поентата е да дискутираш, мојот коментар се однесуваше баш на тоа со кое си ми реплицирал (ако мислиш на магарето и зајакот)

и ако не примети, пред магарето и зајакот, имам напишано шест реда кои сметам дека се доволно објективни и неутрални за да разбереш дека ми се дискутира, а не ми се тапи за тоа кој бил од марс паднат, и кој бил папагал, а по форумов имам многу друго пишувано, за да можеш заклучоците да си ги преиспиташ...

и има тука и папагали и марсовци, луѓе и од една и од друга партија и никој до сега не развил квалитетна дискусија за било кој настан, туку се се сведува на тоа кој бил бољи преку мерење на силите, епа не бива така, за тоа се однесуваше мојот коментар



-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 15:27



-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: novace
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 19:29
Сите ЧОВЕКОЈАДЦИ од СВЕТОТ....ОБЕДИНЕТЕ СЕголема%20насмевка
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 19:58
Originally posted by novace novace напиша:

намигнување

СЕ додека има ОФ-ЦИ
ЌЕ има и (за) ОФ-ЦИВА!?

(Кој го е това направил ..а!?)


Најболното прашање е кој го това направил ..а?
Кој?
Се изначитавме , изнаслушавме како:
- си играат со животите на пациентите-со цитостатици со поминат рок, та им се ложело, та им паѓала коса, та умирале-голема работа, народ има, други ке оболат-директорите се малкумина-трајно залепени со газовите за фотељитеч
- не добиле храна (оти не му платиле на оној газдана на фирмата што ги снабдува болниците) пациентите-голема работа, некој ќе колабира, некој ке умре- е арно де , народ има-министерот  не смее да се мрдне од фотељата-оти има рамковен договор, оти мора да има министер од коалицијата- оти доаѓа во опасност владатач
- таму некој си директор во Крива Паланка- си купил кондури од 150 евра на државна сметка- голема работа- па зар да троши свои пари
- вратила не вратила министерката пари со каса прима, имало/немало дата-голема работа- да е некој обичен смртник- ке си плати ко попче, ама вака ништо страшно, та не било само ова.
- му се “пријало“ на човекон противници кои трчајки по лепење плакати се вработиле во администрација за некои бедни 200 евра. Не му се “јади“ да ги јади тие на негов ранг-оти тие се зачувани, што би рекол Стевче Јакимовски-како бели мечки.
И така една недела -делат црн бумбар, го пцујат бранкота, оти Заев погрешил, покажал однпред дека “ке јади“
И така заборавивме дека иде Нова година, дека нема ни за кило мелено-а камо ли за прасенце (ке си се тешиме дека од свинското се качува холестеролот).
Ај живи биле, до наредна прилика -некој нареден конгрес на СДСМовци, некоја друга крпеница, јадоица.


-------------


Постирано од: novace
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 21:56
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Најболното прашање е кој го E това направил ..а?
Кој?
Се изначитавме , изнаслушавме како:
 Не му се “јади“ да ги јади тие на негов ранг-оти тие се зачувани, што би рекол Стевче Јакимовски-како бели мечки.
Ај живи биле, до наредна прилика -некој нареден конгрес на СДСМовци, некоја друга крпеница, јадоица.
 
Приговор..ако го има и се наоѓа на сето ова искажано погоре е дека :
И јас немам прасенце..и јас немам она што ти немаш..хехе.
НО ...не се жалам јавно и овде ..оти НИКОЈ ниту некојпат бадијала давал ниту сега ДАВА ....
СИТЕ (и секојпат) САМО ЗЕМАЛЕ..кој колку МОЖЕ(л)..и УМЕЕ(л) голема%20насмевка
намигнување
 пс
Руралецот од ПоддржиКоњ викан и БЕЛА МЕЧКА..и догодина ќе им исплати над 65.000 Евра за заостанати одплати на ЧУДОТО кое го „градеше„ (а е сеуште со долгови) над Партизанска во Влае..викано НАДвозник ВЛАЈКО..
И кој патем кажано НИКОЈ И ЗА НИШТО НЕ ГО КОРИСТИ
Само „стои„како Пирамидите на Египет..за некојпат среќните и многу „БОГАТИ„ времиња..а кои се сега..само  ДАМНЕШНО и СВРШЕНО ВРЕМЕ
Како ли на латискитоа  се викаше а...хахааа?
ПАСТ ли беше..хаха..или Бела  Мачка... а?
Пардон...МЕЧКА де....тага
голема%20насмевка


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Генерал Митре
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 22:42
Спомнавте прасенца а? Мислите дека не читам!!!! Срам да ви е газење%20од%20смеење
Јадете риба!!


Постирано од: novace
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 22:45
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Спомнавте прасенца а? Мислите дека не читам!!!! Срам да ви е газење%20од%20смеење
Јадете риба!!
 
Ние колега спомнавме овде ..секако и прасенце..
НО ...без еполети нели..и со јабка у уста де....голема%20насмевка
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Генерал Митре
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 22:48
Јаболкото дај на тоа канибалецот од Струмица


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:20
 
 
 
   http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 - Кога  Заев  го изјавуваше ова
http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 -    сигурно не мислеше сериозно...
http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 -    зборовите му излегоа  неконтролирано....
 
   Другарот  Бранко ..и овојпат  се огради од .... изјавата ...
   Најчевска вели дека  тоа било  ,,  спортски  израз ,,   не%20знам
   ...... И после сето ова  слушнавме  извинување од  г- нот   Заев ....
  и мислам дека треба да му ...простиме ...за  непромисленоста .... !!!


-------------


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:23
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
 
   http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 - Кога  Заев  го изјавуваше ова
http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 -    сигурно не мислеше сериозно...
http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 -    зборовите му излегоа  неконтролирано....
 
   Другарот  Бранко ..и овојпат  се огради од .... изјавата ...
   Најчевска вели дека  тоа било  ,,  спортски  израз ,,   не%20знам
   ...... И после сето ова  слушнавме  извинување од  г- нот   Заев ....
  и мислам дека треба да му ...простиме ...за  непромисленоста .... !!!



 Nie kje mu prostime... no narodot dali kje mu prosti ?не%20знам

-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:26
 
 
  Дали  и колку ќе му прости народот....  тоа ќе го видиме
на наредните  редовни избори  во 2012  .......намигнување


-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:27
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

 

   http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 - Кога  Заев  го изјавуваше ова

http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 -    сигурно не мислеше сериозно...

http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 -    зборовите му излегоа  неконтролирано....

 

   Другарот  Бранко ..и овојпат  се огради од .... изјавата ...

   Најчевска вели дека  тоа било  ,,  спортски  израз ,,   не%20знам

   ...... И после сето ова  слушнавме  извинување од  г- нот   Заев ....

  и мислам дека треба да му ...простиме ...за  непромисленоста .... !!!


Очигледно е дека се потребни кликања на овој клип...претпоставувам поради тоа шо на сите три предлози има само еден линк и секако тоа има некаква цел .

Еднинствен начин да се дознае дали народот му простил е народот да се праша за тоа и најверојатно тоа би биле некои парламентарни избори па се ако има некој храброст нека распише предвремени .

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:28
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

 

   http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 - Кога  Заев  го изјавуваше ова

http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 -    сигурно не мислеше сериозно...

http://youtube.com/watch?v=zkllQcVvo18 -    зборовите му излегоа  неконтролирано....

 

   Другарот  Бранко ..и овојпат  се огради од .... изјавата ...

   Најчевска вели дека  тоа било  ,,  спортски  израз ,,   не%20знам

   ...... И после сето ова  слушнавме  извинување од  г- нот   Заев ....

  и мислам дека треба да му ...простиме ...за  непромисленоста .... !!!


Очигледно е дека се потребни кликања на овој клип...претпоставувам поради тоа шо на сите три предлози има само еден линк и секако тоа има некаква цел .

Еднинствен начин да се дознае дали народот му простил е народот да се праша за тоа и најверојатно тоа би биле некои парламентарни избори па се ако има некој храброст нека распише предвремени .

п.с. значи сепак редовни...







-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:30
 
 
  Зен ... многу добро знаеш  дека само мал дел од
народот  е расположен за предвремени избори....
а тоа  не е доволно .... ниту пак сега во овој момент
....потребно .......


-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:34
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 

  Зен ... многу добро знаеш  дека само мал дел од

народот  е расположен за предвремени избори....

а тоа  не е доволно .... ниту пак сега во овој момент

....потребно .......


А од каде знаеш шо е тоа шо јас го знам многу добро !?
Сега не е момент , моментот беше пред две ипол години тогаш рејтингот беше задоволителен иако сите тогаш тврде дека нема потреба Никола рече ИМА е сега не било...така нека биде НО сега ќе имаат прилика да освојат повеќе пратеници одколку по две години оти работава оди надоле .

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:36

 A da ne zabegavte od temata збунетост

Ke i otvorite rabota na Anastea плазење


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:38
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

 A da ne zabegavte od temata збунетостKe i otvorite rabota na Anastea плазење


Па ако треба Анастеа ќе работи .
Секоја титула освен бенифици повлекува со себе и обврски.

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:44
 
 
  Се согласувам дека  работава оди надоле ....
   имавме прилика да видиме   и деновиве ......
 
  Видовме како  народов реагираше на  ...  изјавава  од Заев....
  а и претходно.....сега колку и да се трудат да ја оправат работата...
... светлото од тунелот ...е многу далеку.......
 
 


-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:49
Мене не ме интересира Заев и тоа колку е он глупав и неможе да се контролира.
Мене ме интересираат институциите во оваа држава , ме интересира здравството и сл.
Ме интересира понашањето на мочковци ко Ѓорчев кои мене како Македонец ме оцрнува пред светот .
Ме интересира како тоа во време на криза и празен буџет се трошат нездрави суми на пари за внуката на Никола да изгради триумфална капија за 4мил.евра.
Единствено вмро е заинтересирана за опозицијата оти они се едниствената опасност за нивното криминално богатење.

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 00:54

Заев и во човекојадци ќе не претворисмеење се е можно,

со оглед на тоа дека сиромаштијата во земјава си расте и си расте...


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 03:39
Interesni komentari za opinokot od Strumica, nema so, samo mogu da se dosekjam sto ke bese ako nekoj od vmro ova go kazese. A vaka ke se izvinuvame, ke gi razvodenuvame rabotite. Bre komunjarska skola, so se nema da im tekne.
Ama ako, se blizat izborite, vakvi raboti kako opinokot so pravi samo go namaluvaat kupceto so eventualni glasovi koe i onaka e malo.


-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 04:45
eden primer vlatko gorcev da dadese takva izjava kako zaev pa to ke bese neznam a1 sdsm emisii ke praeja sekoj den mislam realno,stvarno se razocarav od takva izjava i se prasuvam jas kako coek od niedna partija sto ke se sluci so nas obicniot narod koj ne e partiski opredelen sigurno zaev ke najdi nekoj zbor ama postabilen od zivi ljuge,i dokolku bilo koja partija dali vmro ili sdsm javno gi kazuva ovie raboti deka ke vrabotuva nivni ljuge ke bide loso poradi toa sto ke gubat glasovi od narodot i narodot ke gi kazni koga togas.

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: novace
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 06:57
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Interesni komentari za opinokot od Strumica, nema so, samo mogu da se dosekjam sto ke bese ako nekoj od vmro ova go kazese. A vaka ke se izvinuvame, ke gi razvodenuvame rabotite. Bre komunjarska skola, so se nema da im tekne.
Ama ako, se blizat izborite, vakvi raboti kako opinokot so pravi samo go namaluvaat kupceto so eventualni glasovi koe i onaka e malo.
 
Скоро сите од левата провиниенција кај нас ...се слични (по потекло) како и „opinokot od с.Strumica„..но со предолг престој во „преградките (а и привелегиите) кој ги носи и носела власта во минатото..денес СИТЕ „станале„ (насила) граѓани и „интелектуалци„...со кое и се многу „гордеат„..
Основачите на десната провиниенција пак кај нас..сите биле ..до еден интелектуалци пар екселанс..за разлика од леваците..кои се со скромно „педигре„..како социјално така и „ревулуционерно„.
Но се како и пијавиците „закотвени„ насекаде ..каде „има„ функции и (многу) пари со привилегии
Се мисли на престојувалишта ..претежно „куќички„ на Водно..и слични „елитни места„некојпат наменети за нашата ..викана и црвена буржоазија..голема%20насмевка
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk