IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Санадер ја дувна?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Санадер ја дувна?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Санадер ја дувна?!
    Испратена: 09.Декември.2010 во 18:41
Санадер ја дувна-дали се на ред нашиве???
Гледајќи ги законите, примените, трошењата...копија на неговата работа...Дали и нашиве кога ќе ги стегнат ќе ја доживеат судбината на Санадер...Најмоќен лидер на десницата кој сега мора да бега надвор од државата, се разбира бегајќи од кривичниот прогон т.е. од затворот кој му се заканува...
Можно е такво нешто кај нас???да


Изменето од marsovec - 09.Декември.2010 во 18:42
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 19:32

Se vo svoe vreme... I nasite ce begaat , najverojatno nakaj Mugabe nadole... Samo sto kaj nas nema koj da gi goni... изненадување

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 20:04
Тема: Санадер ја дувна-а нашиве?

...a vash*te muva ne gi lazi...sekoj lopov tuka znae deka koga ke dojde nekoj negov  na chelo na drzavata ke go pomiluva pa stanuvaat duri i poagresivni vo svojot lopovluk...

....makedonijava stana pravo eldorado za banditite od site proviniencii....osobeno sega koga ovie  od "narodot" izbrani....toa go sfatile deka mozat se i deka  nikoj nishto ne im moze...

...a i imaat pravo , koga ke vidish...so vakov 'temperamenten" narod!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 20:05
вториот глуп потез, после сдаването на властта.
трет нема да има.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2010 во 23:53
Малку се израдував на она дека може да има австриско државјанство. Ќутете не сме единствени чиј бивш премиер има комшиско државјанствонамигнување
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 00:09
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Санадер ја дувна-дали се на ред нашиве???
Гледајќи ги законите, примените, трошењата...копија на неговата работа...Дали и нашиве кога ќе ги стегнат ќе ја доживеат судбината на Санадер...Најмоќен лидер на десницата кој сега мора да бега надвор од државата, се разбира бегајќи од кривичниот прогон т.е. од затворот кој му се заканува...
Можно е такво нешто кај нас???да



 Mozno e .

Na primer za liderot na opozicijata poarno e da mu ja zduvne da ne go zatvorat za proneverata na drzavni pari za aferata "Nadez" да
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 00:49
ништо чудно да му ја киднат....и позиција и опозиција....побогатиот дел од нив де...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 06:00
Овие сиромашниве...ВЕДНАШ ги враќаат...нема азил и престој...а овие со полни торби пари нема проблем???Па и државјанство лесно добиваат...???
Значи и да киднат нема испорачување...Како Даравелски...ем кради ем џаде...без враќање...ем патриоти...ненене
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 16:51
sanader go duvna a nash*te go popushija трепкање.....luleto na mirot de
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 18:18
Ако ми дозволите една процедурална забелешка.
Мислам дека е одвишно отворање на оваа тема. Сметам дека како вест би требала да се вметне во темата „Дневно политички настани, вести и актуелности“.
Оваа тема токму за тоа е и отворена. Тамам работа ако за секој дневно политички настан се отвора нова тема, ќе се изгубиме во морето од теми.

Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 19:23
...ti si politicharot....ti znaesh kaj ...shto treba!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 20:26
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Ако ми дозволите една процедурална забелешка.
Мислам дека е одвишно отворање на оваа тема. Сметам дека како вест би требала да се вметне во темата „Дневно политички настани, вести и актуелности“.
Оваа тема токму за тоа е и отворена. Тамам работа ако за секој дневно политички настан се отвора нова тема, ќе се изгубиме во морето од теми.


Напротив -ова тема треба да постои-ама во подфорумот Свет.
Работава тек сега почна- сега ќе оди повуци, потегни, па го апселе/ама не го екстрадираат/ те има австриско тен нема државјанство.
Мора да ја следиме завршницата/процедурата-да не ни притреба. Никогаш не се знае.изненадување

Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 16:48
Нема проблем каде ќе биде сместена темава. Самиот број на дискусии ќе си покаже дали имало основа да се отвори како посебна тема, или да се наведе како дневно политички настан. Еве, со овој мој пост јас делувам спротивно на моето видување и го давам следново мислење. Се надевам дека ќе наидам на контра аргументи.

Кај нас сите го одобруваат гестот на експедитивноста на оваа власт во Хрватска, затоа што „се дрзнала“ да го уапси нејзиниот поранешен Премиер. Никој не поставува прашање дали за тоа има правна основа, дали е правилно спроведена постапката за апсење, ... дали го замолиле самиот да се предаде ... вртење%20со%20очи
Луѓето кај нас декларативно бараат и во Македонија да се спроведуваат истите мерки кон секој кој се огрешил кон законот.
Но, што се случува кај нас кога навистина ќе се дојде до нешто слично?
Ако некој од власта се дрзне само да изјави или уште повеќе да се обиде да изврши контрола или некои истражни дејства (а скраја да е, некого да уапси) кон некој кој некогаш бил на некоја висока политичка функција, тогаш веднаш ќе се јават некои индивидуалци „правдољубци“, некои експерти, некои невладини организации, некои комитети, некои јавни гласила, некои политички партии ...  во одбрана на „ оштетените“ и ќе изјавуваат како тие од власта:
 
- вршат лична дисквалификација на поединци
- прават монтирани процеси
- бараат жртви за да ја покријат нивната неспособност и да останат на власт
- го замајуваат народот со други „непотребни“ работи, за да ги прикријат сопствените слабости
- прават реваншизам*, наместо да гледаат напред кон европската иднина ...бла, бла, бла ... (да не набројувам цел репертоар од можни квалификации!)


* - Што е реваншизам?
Дали тоа значи дека кога сум јас на власт и ти правам нешто, истото тоа ти треба да го заборавиш и да не ми го правиш мене кога ти ќе дојдеш на власт?
Дали ова е дефиниција за реваншизам?изненадување

Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 17:08
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Нема проблем каде ќе биде сместена темава. Самиот број на дискусии ќе си покаже дали имало основа да се отвори како посебна тема, или да се наведе како дневно политички настан. Еве, со овој мој пост јас делувам спротивно на моето видување и го давам следново мислење. Се надевам дека ќе наидам на контра аргументи.

Кај нас сите го одобруваат гестот на експедитивноста на оваа власт во Хрватска, затоа што „се дрзнала“ да го уапси нејзиниот поранешен Премиер. Никој не поставува прашање дали за тоа има правна основа, дали е правилно спроведена постапката за апсење, ... дали го замолиле самиот да се предаде ... вртење%20со%20очи
Луѓето кај нас декларативно бараат и во Македонија да се спроведуваат истите мерки кон секој кој се огрешил кон законот.
Но, што се случува кај нас кога навистина ќе се дојде до нешто слично?
Ако некој од власта се дрзне само да изјави или уште повеќе да се обиде да изврши контрола или некои истражни дејства (а скраја да е, некого да уапси) кон некој кој некогаш бил на некоја висока политичка функција, тогаш веднаш ќе се јават некои индивидуалци „правдољубци“, некои експерти, некои невладини организации, некои комитети, некои јавни гласила, некои политички партии ...  во одбрана на „ оштетените“ и ќе изјавуваат како тие од власта:
 
- вршат лична дисквалификација на поединци
- прават монтирани процеси
- бараат жртви за да ја покријат нивната неспособност и да останат на власт
- го замајуваат народот со други „непотребни“ работи, за да ги прикријат сопствените слабости
- прават реваншизам*, наместо да гледаат напред кон европската иднина ...бла, бла, бла ... (да не набројувам цел репертоар од можни квалификации!)


* - Што е реваншизам?
Дали тоа значи дека кога сум јас на власт и ти правам нешто, истото тоа ти треба да го заборавиш и да не ми го правиш мене кога ти ќе дојдеш на власт?
Дали ова е дефиниција за реваншизам?изненадување

Интересна теза кога власта ќе реши ова или она...Хехехехехеее...Нема што власта да решава...Имаме поделба на власта  и институции во државата кои требе во континуитет НЕЗАВИСНО И НЕПРИСТРАСНО да си ја вршат работата...е тогаш можеме да зборуваме за правна и стабилна држава...Кај нас тоа не е случај еве веќе 20 години...Партиите се над институциите...а во тоа им помагаат партиските ГАВАЗИ и властитутки...Ја урнисуваат државата...
Значи власта треба да престање да го јава правосудството и сите институции...да дозволи пред се демократија...а и доста со партиските секретари...башка некадарни и одраз на диктатура на некои дамнешни времиња...дададада
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.