Испечати | Затвори го прозорот

Санадер ја дувна?!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Свет
Опис на форумот: Масони, Рокфелер, Ирак, Иран, Балкан Експрес...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23693
Датум на принтање: 25.Април.2024 во 19:20
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Санадер ја дувна?!
Постирано од: marsovec
Наслов: Санадер ја дувна?!
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 18:41
Санадер ја дувна-дали се на ред нашиве???
Гледајќи ги законите, примените, трошењата...копија на неговата работа...Дали и нашиве кога ќе ги стегнат ќе ја доживеат судбината на Санадер...Најмоќен лидер на десницата кој сега мора да бега надвор од државата, се разбира бегајќи од кривичниот прогон т.е. од затворот кој му се заканува...
Можно е такво нешто кај нас???да


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС



Коментари:
Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 19:32

Se vo svoe vreme... I nasite ce begaat , najverojatno nakaj Mugabe nadole... Samo sto kaj nas nema koj da gi goni... изненадување



-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 20:04
Тема: Санадер ја дувна-а нашиве?

...a vash*te muva ne gi lazi...sekoj lopov tuka znae deka koga ke dojde nekoj negov  na chelo na drzavata ke go pomiluva pa stanuvaat duri i poagresivni vo svojot lopovluk...

....makedonijava stana pravo eldorado za banditite od site proviniencii....osobeno sega koga ovie  od "narodot" izbrani....toa go sfatile deka mozat se i deka  nikoj nishto ne im moze...

...a i imaat pravo , koga ke vidish...so vakov 'temperamenten" narod!


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 20:05
вториот глуп потез, после сдаването на властта.
трет нема да има.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 23:53
Малку се израдував на она дека може да има австриско државјанство. Ќутете не сме единствени чиј бивш премиер има комшиско државјанствонамигнување

-------------


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 00:09
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Санадер ја дувна-дали се на ред нашиве???
Гледајќи ги законите, примените, трошењата...копија на неговата работа...Дали и нашиве кога ќе ги стегнат ќе ја доживеат судбината на Санадер...Најмоќен лидер на десницата кој сега мора да бега надвор од државата, се разбира бегајќи од кривичниот прогон т.е. од затворот кој му се заканува...
Можно е такво нешто кај нас???да



 Mozno e .

Na primer za liderot na opozicijata poarno e da mu ja zduvne da ne go zatvorat za proneverata na drzavni pari za aferata "Nadez" да


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 00:49
ништо чудно да му ја киднат....и позиција и опозиција....побогатиот дел од нив де...

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 06:00
Овие сиромашниве...ВЕДНАШ ги враќаат...нема азил и престој...а овие со полни торби пари нема проблем???Па и државјанство лесно добиваат...???
Значи и да киднат нема испорачување...Како Даравелски...ем кради ем џаде...без враќање...ем патриоти...ненене


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 16:51
sanader go duvna a nash*te go popushija трепкање.....luleto na mirot de

-------------
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 18:18
Ако ми дозволите една процедурална забелешка.
Мислам дека е одвишно отворање на оваа тема. Сметам дека како вест би требала да се вметне во темата „Дневно политички настани, вести и актуелности“.
Оваа тема токму за тоа е и отворена. Тамам работа ако за секој дневно политички настан се отвора нова тема, ќе се изгубиме во морето од теми.



-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 19:23
...ti si politicharot....ti znaesh kaj ...shto treba!намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 20:26
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Ако ми дозволите една процедурална забелешка.
Мислам дека е одвишно отворање на оваа тема. Сметам дека како вест би требала да се вметне во темата „Дневно политички настани, вести и актуелности“.
Оваа тема токму за тоа е и отворена. Тамам работа ако за секој дневно политички настан се отвора нова тема, ќе се изгубиме во морето од теми.


Напротив -ова тема треба да постои-ама во подфорумот Свет.
Работава тек сега почна- сега ќе оди повуци, потегни, па го апселе/ама не го екстрадираат/ те има австриско тен нема државјанство.
Мора да ја следиме завршницата/процедурата-да не ни притреба. Никогаш не се знае.изненадување



-------------


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 16:48
Нема проблем каде ќе биде сместена темава. Самиот број на дискусии ќе си покаже дали имало основа да се отвори како посебна тема, или да се наведе како дневно политички настан. Еве, со овој мој пост јас делувам спротивно на моето видување и го давам следново мислење. Се надевам дека ќе наидам на контра аргументи.

Кај нас сите го одобруваат гестот на експедитивноста на оваа власт во Хрватска, затоа што „се дрзнала“ да го уапси нејзиниот поранешен Премиер. Никој не поставува прашање дали за тоа има правна основа, дали е правилно спроведена постапката за апсење, ... дали го замолиле самиот да се предаде ... вртење%20со%20очи
Луѓето кај нас декларативно бараат и во Македонија да се спроведуваат истите мерки кон секој кој се огрешил кон законот.
Но, што се случува кај нас кога навистина ќе се дојде до нешто слично?
Ако некој од власта се дрзне само да изјави или уште повеќе да се обиде да изврши контрола или некои истражни дејства (а скраја да е, некого да уапси) кон некој кој некогаш бил на некоја висока политичка функција, тогаш веднаш ќе се јават некои индивидуалци „правдољубци“, некои експерти, некои невладини организации, некои комитети, некои јавни гласила, некои политички партии ...  во одбрана на „ оштетените“ и ќе изјавуваат како тие од власта:
 
- вршат лична дисквалификација на поединци
- прават монтирани процеси
- бараат жртви за да ја покријат нивната неспособност и да останат на власт
- го замајуваат народот со други „непотребни“ работи, за да ги прикријат сопствените слабости
- прават реваншизам*, наместо да гледаат напред кон европската иднина ...бла, бла, бла ... (да не набројувам цел репертоар од можни квалификации!)


* - Што е реваншизам?
Дали тоа значи дека кога сум јас на власт и ти правам нешто, истото тоа ти треба да го заборавиш и да не ми го правиш мене кога ти ќе дојдеш на власт?
Дали ова е дефиниција за реваншизам?изненадување



-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 17:08
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Нема проблем каде ќе биде сместена темава. Самиот број на дискусии ќе си покаже дали имало основа да се отвори како посебна тема, или да се наведе како дневно политички настан. Еве, со овој мој пост јас делувам спротивно на моето видување и го давам следново мислење. Се надевам дека ќе наидам на контра аргументи.

Кај нас сите го одобруваат гестот на експедитивноста на оваа власт во Хрватска, затоа што „се дрзнала“ да го уапси нејзиниот поранешен Премиер. Никој не поставува прашање дали за тоа има правна основа, дали е правилно спроведена постапката за апсење, ... дали го замолиле самиот да се предаде ... вртење%20со%20очи
Луѓето кај нас декларативно бараат и во Македонија да се спроведуваат истите мерки кон секој кој се огрешил кон законот.
Но, што се случува кај нас кога навистина ќе се дојде до нешто слично?
Ако некој од власта се дрзне само да изјави или уште повеќе да се обиде да изврши контрола или некои истражни дејства (а скраја да е, некого да уапси) кон некој кој некогаш бил на некоја висока политичка функција, тогаш веднаш ќе се јават некои индивидуалци „правдољубци“, некои експерти, некои невладини организации, некои комитети, некои јавни гласила, некои политички партии ...  во одбрана на „ оштетените“ и ќе изјавуваат како тие од власта:
 
- вршат лична дисквалификација на поединци
- прават монтирани процеси
- бараат жртви за да ја покријат нивната неспособност и да останат на власт
- го замајуваат народот со други „непотребни“ работи, за да ги прикријат сопствените слабости
- прават реваншизам*, наместо да гледаат напред кон европската иднина ...бла, бла, бла ... (да не набројувам цел репертоар од можни квалификации!)


* - Што е реваншизам?
Дали тоа значи дека кога сум јас на власт и ти правам нешто, истото тоа ти треба да го заборавиш и да не ми го правиш мене кога ти ќе дојдеш на власт?
Дали ова е дефиниција за реваншизам?изненадување

Интересна теза кога власта ќе реши ова или она...Хехехехехеее...Нема што власта да решава...Имаме поделба на власта  и институции во државата кои требе во континуитет НЕЗАВИСНО И НЕПРИСТРАСНО да си ја вршат работата...е тогаш можеме да зборуваме за правна и стабилна држава...Кај нас тоа не е случај еве веќе 20 години...Партиите се над институциите...а во тоа им помагаат партиските ГАВАЗИ и властитутки...Ја урнисуваат државата...
Значи власта треба да престање да го јава правосудството и сите институции...да дозволи пред се демократија...а и доста со партиските секретари...башка некадарни и одраз на диктатура на некои дамнешни времиња...дададада


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Persej7
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 17:37
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Санадер ја дувна-дали се на ред нашиве???
Гледајќи ги законите, примените, трошењата...копија на неговата работа...Дали и нашиве кога ќе ги стегнат ќе ја доживеат судбината на Санадер...Најмоќен лидер на десницата кој сега мора да бега надвор од државата, се разбира бегајќи од кривичниот прогон т.е. од затворот кој му се заканува...
Можно е такво нешто кај нас???да
 Mozno e . Na primer za liderot na opozicijata poarno e da mu ja zduvne da ne go zatvorat za proneverata na drzavni pari za aferata "Nadez" да


Со апсењето на Санадер, дефинитивно се отвараат ширум вратите за апсење и судско гонење на останатите Балкански апаши, во прв ред Мило Ѓукановиќ и Бранко Црвенковски.

Тие дваца сега стануваат терет и срам за Американската политика на Балканот и пошироко. Впрочем, кој сака да поддржува криминалци кога јавно те бламираат?   Како и секогаш во слични услови, Америте ќе се ослободат од нив со текот на времето - и ни лук јале ни лук мирисале.

Затоа на Бранко му се брза да прави бунтови и предвремени избори по секоја цена, и да ја оцрнува Македонија во странство преку полтронските новинари како тие од А1 телевизија.

Интересно ќе биде да видиме дали Бранко ќе заврши во затвор само за аферата "Надеж", во која проневери барем 340.000 евра народни пари, или ќе се суди и за организираниот криминал со кој што раководеше барем 8 години за време на "приватизацијата" кога беа украдени 3.5 милијарди индустриски капитал од Македонија, а економскиот потенцијал беше малтене уништен. Да додадам, дека н се работеше само за уништеување на македонската економија, туку инфраструктурата им беше дадена во рацете на Грците.

Ако успееме да вратиме барем дел од овие украдени пари и ги употребиме за здравството и/или школтвото, ќе биде премија. Но тоа е големо "ако" бидејќи не знаеме што направиле со парите...   


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 17:50
Власта т.е.Паторот најчесто и најмногу го критикуваше МЕНТОРОТ како најголем арамија...а бивш претседател и премиер  од ДПМНЕ...ако е така зошто не го гонел...или заедно со Т Мобиле..и др....а сега пак сите укажуваат на Фамилијата сосе Паторот...но и ревизорите...но кој смее да чепка по она што го укажуваа ревизорите...значи немаме независни институции...а пљампањата се за подигање на рејтингот...а инаку кај нас требе некој однадвор да не притисне малку повеќе инаку нема ништо и од судзтво се разбира сосе обвинителството и пратечките институции...
А она што бидна со Зекиров...КОЈ ГО ШТИТИ...Има смртен случај???Маневски????КАДЕ СИ????А ваму притисоци, смени, промени...срамови и ништо друго...и бламажа....разбира се...дадада


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Persej7
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 18:47
Какви патори те гонат тебе?

Зборувам за клучните чинители на Балканската мафија од кои Бранко Црвенковски е еден. За Мило Ѓукановиќ беше подигната кривична пријава во Италија, ќе му судеа како на главен бос на "тутунската мафија" која преку цигарите шверцува се’ друго.

Бранко Црвенковски е до гуша врзан со тутунската мафија, мешу другото.

Да не се замешаа Америте да го спасат Мило, кој се уште им служи во остварувањето на нивните интереси на Балканот, ќе беше зад решетки. Но Мило полека ќе падне на овој или оној начин, впрочем затоа изјавуваше пред некое време дека ќе се повлече од политиката.

Сходно следен на листата е Бранко Црвенковски но кој разлика од Мило е изиграна карта, употребен к*ртон. Единствената надеж се уште му е преку дестабилизација на Македонија да се врати на власт, како што впрочем беше последната фарса со А1 телевизија и повиците за недемократско рушење на власта.

Во Босна Америка ги сотера седумте фамилии кои најмногу профитираа од оружето, можеби останува Бичакчиќ да добие доживотна робија бидејќи тами над 100.000 народ изгина.
Но сепак таквите се во втриот ешалон од организираниот криминал на Балканот, после Бранко и Мило.

Затоа велам, широко се отворија вратите, следува чистење од злото што не задеси (искрено се надевам).


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 19:33
Мило оди со подршка однадвор во меѓународна политика...си го наместија...тие однадвор...
Овој Паторов незнам со таа негова политика...кој и како ќе му го смести...и од надвор и ...внатре...дада


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 21:11
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Мило оди со подршка однадвор во меѓународна политика...си го наместија...тие однадвор...
Овој Паторов незнам со таа негова политика...кој и како ќе му го смести...и од надвор и ...внатре...дада



 Sto mislis , dali Branko treba da odgovara pred zakonot za " Nadez"?збунетост

Ili, podobro e da mu ja duvne ?


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 21:18

Сите криминали па и од кого да се треба да се санкционираат...штета е што немаме независни органи ниту при иострагите, ниту при обвинителствата ниту во судството...затоа и НИКОЈ не одговарал...па ни лидерот ( бивш) на ДПМНЕ кој сегашново раководство го посочува како најголем криминалец...па ако е ...каде се институциите на државата...а и неговото учениче и министер...ОВЧАРОТ???

Ние сме зрели за прочистување...и тоа од надвор...или ако народот..се прочисти...да им доака на сите кои го ограбија и го ограбуваат...Тогаш немна демократија ...но нема ниту помилувања, ниту долги судски процеси....се сеќавам на Чаушеску///дада


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 21:24
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Сите криминали па и од кого да се треба да се санкционираат...штета е што немаме независни органи ниту при иострагите, ниту при обвинителствата ниту во судството...затоа и НИКОЈ не одговарал...па ни лидерот ( бивш) на ДПМНЕ кој сегашново раководство го посочува како најголем криминалец...па ако е ...каде се институциите на државата...а и неговото учениче и министер...ОВЧАРОТ???

Ние сме зрели за прочистување...и тоа од надвор...или ако народот..се прочисти...да им доака на сите кои го ограбија и го ограбуваат...Тогаш немна демократија ...но нема ниту помилувања, ниту долги судски процеси....се сеќавам на Чаушеску///дада


 Jas te prasav za Branko i za aferata " Nadez" , a ti pak za Ovcarot ...хипнотизиран

Sto mislis, dali Branko treba da odgovara ako se dokaze deka proneveril pari i treba da odi vo zatvor, ili treba da mu se prosti , ili podobro e da mu ja zduvne kako Sanader? збунетост

P.S. Te prasuvam konkretno bidejki si avtor na temata . Pozdrav !




-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 21:39
Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 21:52
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да


Кои интелктуални услуги.....он употреби државни пари за партиски цели....или поточно како да ја обори позицијата.....а башка дури и се исмева и збори како негови да биле


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 21:54
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да


 
 Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe да


No, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетост



P.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 21:58
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
  Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe даNo, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетостP.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


A dali eden " premier " smee da trosi narodni pari za nekakvi si bezvredni " spomenici " ...I koj ke odgovara pred narodot za parite ...narodnite ..., a potoa i za potrosenite krediti ...i.t.n


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:03
Јас сметам дека е дозволено со закон затоа што еве и други гледане дека прават или правеле...Јас инаку сум против за префрлање на пари во странство...за билокакви услуги...бидејки верувам пред се во нашиот ум...Е сега за големи зафати...тоа е веќе друго...но општествени дејности мислам дека имаме...ако не многу она барем малку...Инаку сум против расфрлање на пари на разни советници од надвор,за култура ( и споменици) од надвор...како и на увоз од надвор на она што го имаме а е со ист квалитет...Значи парите да се штедат како да се наши а не народни...но еееееј...се чини тоа го нема ...еве веќе 20 години...Проблемот е што криминалот според мене ....мислам на корупцијата пред се...расте од година во година...тоа е она најлошото...Затоа НИКОЈ не е виновен...премногу е раширено злото...да
Но мора да им дојде крајот...инаку ќе дојде на Македонија...

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:07
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
  Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe даNo, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетостP.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


A dali eden " premier " smee da trosi narodni pari za nekakvi si bezvredni " spomenici " ...I koj ke odgovara pred narodot za parite ...narodnite ..., a potoa i za potrosenite krediti ...i.t.n


Не не сме да троши за споменици според мене и тебе....но спомениците се за сите и не се потрошени за партијата....а Бранко ги потошил парите за чисто партиски цели како да обори некого.


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:10
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
  Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe даNo, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетостP.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


A dali eden " premier " smee da trosi narodni pari za nekakvi si bezvredni " spomenici " ...I koj ke odgovara pred narodot za parite ...narodnite ..., a potoa i za potrosenite krediti ...i.t.n



Prvo,  Nikola Gruevski ne e " premier" tuku e navistina Premier na Republika Makedonija. Dali toj fakt ni se dopagja ili ne e druga rabota.

Vtoro, Nikola Gruevski i vladata gradat spomenici i toa ne e protivzakonsko a i mislam deka e navreda za Makedonskiot narod da se rece deka se bezvredni spomenicite na Goce, Dame itn...

Treto, toa sto go napravil Branko Crvenkovski ( se razbira ako se dokaze deka e taka ) e nelegalno i kriminalno - zloupotreba na drzavni pari za licni i partiski interesi .

 Ima golema razlika , neli ?


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:14
Бранко што направил е нелегално и криминално ( ако се докаже) а Паторот не е нелегално и криминално ( ако се докаже)...
Циркусијада на македонски начин...газење%20од%20смеење


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:17
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
  Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe даNo, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетостP.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


A dali eden " premier " smee da trosi narodni pari za nekakvi si bezvredni " spomenici " ...I koj ke odgovara pred narodot za parite ...narodnite ..., a potoa i za potrosenite krediti ...i.t.n
Prvo,  Nikola Gruevski ne e " premier" tuku e navistina Premier na Republika Makedonija. Dali toj fakt ni se dopagja ili ne e druga rabota. Vtoro, Nikola Gruevski i vladata gradat spomenici i toa ne e protivzakonsko a i mislam deka e navreda za Makedonskiot narod da se rece deka se bezvredni spomenicite na Goce, Dame itn...Treto, toa sto go napravil Branko Crvenkovski ( se razbira ako se dokaze deka e taka ) e nelegalno i kriminalno - zloupotreba na drzavni pari za licni i partiski interesi . Ima golema razlika , neli ?



KingDavide....koga si ovaka neprsitsrasen i objektiven me interesira koj e tvojt stav za vladinite kampanji i marketinshki agresivnite proekti . Zoshto nikoj od patriotite ne kazuva vladata kolku pari ima potrosheno za sebe reklamiranje i se toa so narodni pari .
Spored mene ako Branko e kriv treba da odgovara AMA mislam deka e licemerno da se obvinuva nekoj drug za neshto sho nie samite go pravime .



-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:25
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
  Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe даNo, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетостP.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


A dali eden " premier " smee da trosi narodni pari za nekakvi si bezvredni " spomenici " ...I koj ke odgovara pred narodot za parite ...narodnite ..., a potoa i za potrosenite krediti ...i.t.n
Prvo,  Nikola Gruevski ne e " premier" tuku e navistina Premier na Republika Makedonija. Dali toj fakt ni se dopagja ili ne e druga rabota. Vtoro, Nikola Gruevski i vladata gradat spomenici i toa ne e protivzakonsko a i mislam deka e navreda za Makedonskiot narod da se rece deka se bezvredni spomenicite na Goce, Dame itn...Treto, toa sto go napravil Branko Crvenkovski ( se razbira ako se dokaze deka e taka ) e nelegalno i kriminalno - zloupotreba na drzavni pari za licni i partiski interesi . Ima golema razlika , neli ?



KingDavide....koga si ovaka neprsitsrasen i objektiven me interesira koj e tvojt stav za vladinite kampanji i marketinshki agresivnite proekti . Zoshto nikoj od patriotite ne kazuva vladata kolku pari ima potrosheno za sebe reklamiranje i se toa so narodni pari .
Spored mene ako Branko e kriv treba da odgovara AMA mislam deka e licemerno da se obvinuva nekoj drug za neshto sho nie samite go pravime .




 Mojot stav za vladinite kampanji i marketinski proekti e deka iako mozebi vo vladata imaa dobra namera, za zal sepak ne go dadoa posakuvaniot rezultat.

Inaku, ako se dokaze deka Branko navistina proneveril pari,treba da odi vo zatvor , isto kako sto Hrvatite go uapsija Sanader да



-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:30
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Бранко што направил е нелегално и криминално ( ако се докаже) а Паторот не е нелегално и криминално ( ако се докаже)...
Циркусијада на македонски начин...газење%20од%20смеење



 Koj ti e toj Patorot збунетост


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:30
Како не дале резултати...видете колку испрани пари се тоа...па нели и Велија јавно ги прозва???
даА така се фрлаат одромни суми ...ќе стаса сума од сто милиони евра...за што за ЕПП???Леле мамо///доблест невидена...деца бидете добри...
А да и порачам на владата помалку да краде...ако не може да биде чесна..да.
БИДИ ЧОВЕК...јас им порачувам...БЕСПЛАТНО...


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:34
Ako se dokaze deka Branko zgreshil i jas velam deka treba da odi zatvor NO drugo beshe prashanjeto !
Parshav....dali mozebi ne e licemerno drug da obvinuvame za toa sho nie sami go pravime .
Proektite na vladata ne go dadoa posakuavniot rezultat isto kako proektot "Nadez" no toa ne poentata .
Vo dvata sluchaja se potrosheni NARODNI pari . E sea prashanje koj kolku potroshil .

Prashanje lichno do tebe KingDavid.....Mozesh li realno da ja sogledash sekoja politichka situacija ?

Nema da se nasmeam na ona deka "mozebi vo vladata imale dobra namera " oti spored mene ednistvenata namera e da go ubedat narodot so nisko nivo na inteligencija deka iako e losho kje bide podobro utre sabajle .

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:34
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Како не дале резултати...видете колку испрани пари се тоа...па нели и Велија јавно ги прозва???
даА така се фрлаат одромни суми ...ќе стаса сума од сто милиони евра...за што за ЕПП???Леле мамо///доблест невидена...деца бидете добри...

А да и порачам на владата помалку да краде...ако не може да биде чесна..да.

БИДИ ЧОВЕК...јас им порачувам...БЕСПЛАТНО...

Ги прозавал Велија Поштењачината


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:44
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Ako se dokaze deka Branko zgreshil i jas velam deka treba da odi zatvor


Milo mi e sto imame isto mislenje да

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

NO drugo beshe prashanjeto !
Parshav....dali mozebi ne e licemerno drug da obvinuvame za toa sho nie sami go pravime .


Ne sum ukral nisto vo zivotot, sakam se' sto kje steknam vo zivotot da steknam na cesen nacin i da imam mirna sovest .

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Prashanje lichno do tebe KingDavid.....Mozesh li realno da ja sogledash sekoja politichka situacija ?


Mislam deka mozam i toa podobro od ovie t.n. politicari koi so decenii ja vodat Makedonija vo propast.

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Nema da se nasmeam na ona deka "mozebi vo vladata imale dobra namera " oti spored mene ednistvenata namera e da go ubedat narodot so nisko nivo na inteligencija deka iako e losho kje bide podobro utre sabajle .


Kako i da e, go pocituvam tvoeto mislenje да




-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:45
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Бранко што направил е нелегално и криминално ( ако се докаже) а Паторот не е нелегално и криминално ( ако се докаже)...
Циркусијада на македонски начин...газење%20од%20смеење



 Koj ti e toj Patorot збунетост


marsovec, ne mi odgovori na prasanjeto? збунетост


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:47
Јас не сакам да бидам досаден и едно исто прашање да го поставувам во повеќе различни форми .

Никој не кажа дека јас и ти сме украле нешто !
Прашањето беше...Ако Бранко трошел државни пари за партиски проекти нели е лицемрено Вмро да го обвинува него А истото го прават и они самите....тоа ?


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:49
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Бранко што направил е нелегално и криминално ( ако се докаже) а Паторот не е нелегално и криминално ( ако се докаже)...
Циркусијада на македонски начин...газење%20од%20смеење
 Koj ti e toj Patorot збунетост
marsovec, ne mi odgovori na prasanjeto? збунетост


Јас ќе ти кажам...
Поради начинот на кој шо се движи Никола Г. често можеш да слушнеш дека некој го ословуваат со `патор` или `паторок` .

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:51
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Јас не сакам да бидам досаден и едно исто прашање да го поставувам во повеќе различни форми .

Никој не кажа дека јас и ти сме украле нешто !
Прашањето беше...Ако Бранко трошел државни пари за партиски проекти нели е лицемрено Вмро да го обвинува него А истото го прават и они самите....тоа ?



Ako go pravat istoto i VMRO ili bilo koi poedinci od vladata, treba da odgovaraat pred zakonot dokolku se dokaze deka toa e vistina.

NO, gradenjeto  spomenici i reklamni spotovi za proektite na vladata NE SE PARTISKI PROEKTI.


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:53
Ако го прават истото...? ПА има ли некој шо неможе да го види тоа ?
`Остваруваме` е проект на ВМРО .

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:55
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Бранко што направил е нелегално и криминално ( ако се докаже) а Паторот не е нелегално и криминално ( ако се докаже)...
Циркусијада на македонски начин...газење%20од%20смеење
 Koj ti e toj Patorot збунетост
marsovec, ne mi odgovori na prasanjeto? збунетост


Јас ќе ти кажам...
Поради начинот на кој шо се движи Никола Г. често можеш да слушнеш дека некој го ословуваат со `патор` или `паторок` .



Razbiram. Toa ne e dobro. нека%20ти%20е%20срам

Onoj sto se ismeva na fizickiot izgled na drug covek spored mene e nikakvec i nehuman covek не


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 22:58
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Razbiram. Toa ne e dobro. нека%20ти%20е%20срамOnoj sto se ismeva na fizickiot izgled na drug covek spored mene e nikakvec i nehuman covek не


Се сложувам со тебе . Јас одамна сакам да прашам некој да ми го прведе зборот `рошав` ама едноставно неможам , со некој членови ми е непријатно да дебатирам .

-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 23:02
Се извинувам бев ислучен...инаку онаПаја Патак и слично...МОРА да го знаеш од едни добри колумни...таму така го наречуваат Н.Груевски...сегашниот премиер...а оној Томиќ го нарекува Пастирот...па нашки Овчарот...или да не мислел на Исус...појма немам...ама незнам баш добро како размислуваат властитутките...
Инаку јас не прашувам за рошавиот...а и за еднооки...и така тоа...не се правам на БУДАЛА...газење%20од%20смеење


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 23:05

 Ne znam ni jas sto znaci zborot `рошав`. Verojatno e pogrden zbor.

Pretpostavuvam deka taka nekoi ovde go narekuvaat Branko збунетост




-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 23:10
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Се извинувам бев ислучен...инаку онаПаја Патак и слично...МОРА да го знаеш од едни добри колумни...таму така го наречуваат Н.Груевски...сегашниот премиер...а оној Томиќ го нарекува Пастирот...па нашки Овчарот...или да не мислел на Исус...појма немам...ама незнам баш добро како размислуваат властитутките...
Инаку јас не прашувам за рошавиот...а и за еднооки...и така тоа...не се правам на БУДАЛА...газење%20од%20смеење



 Dobri kolumni??? Toj sto se ismeva na fizickiot izgled na drugite lugje kako prvo ne moze da bide ni dobar covek, a kamoli politicar ili novinar ili kolumnist. не
 


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 23:11
Кога ќе го всадат ѓаволот...тешко да го избркаш...да
Ова е штос...не може да бидеш добар човек а камоли политичар и дрн..дрн...Па најлесно е да бидеш политичар...а НАЈТЕШКО добар човек...нарочно во овие времиња...во кои за добрите мислат дека се лековерни и мутави...да

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 23:19
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Кога ќе го всадат ѓаволот...тешко да го избркаш...да
Ова е штос...не може да бидеш добар човек а камоли политичар и дрн..дрн...Па најлесно е да бидеш политичар...а НАЈТЕШКО добар човек...нарочно во овие времиња...во кои за добрите мислат дека се лековерни и мутави...да


 Tesko e da bides dobar covek vo ovie teski vreminja , se soglasuvam so tebe za ova.

 Obicno kaj nas na Balkanot za dobrite lugje smetaat deka se lekoverni i mutavi.

Zatoa i drzavata Makedonija ni ja vodat razni shalabajzeri, i zatoa ne mozeme da pokreneme napred, za zal ... не


-------------
   SOLI DEO GLORIA


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 23:21
Се е тоа О.К.да
Затоа и обичните луѓе никогаш не ги навредувам...но овие си го бараат...ова за мене се лажните идоли...


-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 13.Декември.2010 во 14:18
Ајдеее, отиде и ова тема!хи,%20хи...губитник
На првата страна се почна со Санадер, па на втората во неколку поста се направи споредба со ситуацијата кај нас (и во околината) и, потоа си се „писна“ се по старо ...  Рошавиот, Паторот, Овчарот, Споменици, А1, Велија, Надеж ... вртење%20со%20очибла%20бла
Ух, има ли надеж?мечтаење


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 13.Декември.2010 во 15:07
Еве една убава хроника, која многу кажува за Балканот, за бившојугословенските простори.
Почна ли акцијата “Санадер“ на Балканот?
http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=36807C80C0F1994099FF9EEB65338BE3 - Мрачни денови за балканските премиери


-------------


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 13.Декември.2010 во 22:40
Нашиве да не подготвуваат резиденции во Чешка????да

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Gorazd777
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 02:19
Ами не зашто во Чешка,санадер имал австриско државјанство,а нашите... се знае б,лгарско гражданство

-------------
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 07:07
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

Ами не зашто во Чешка,санадер имал австриско државјанство,а нашите... се знае б,лгарско гражданство
За дел од фамилијата се знае за чешко дршавјанство...а нели и фирми се продаваат таму за стотици илјади евра нели...а парите непријавени...и така тоа...но тие се недопирливите...нели???

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk