IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Австралија се предомислува за нас
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Австралија се предомислува за нас

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2011 во 22:47
a , ste chule li za ...AvSTERLIC?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 09:38
Originally posted by brza brza напиша:

a , ste chule li za ...AvSTERLIC?


hah ova ti e bas dobro, kaj samo ti teknaдадада
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 18:14
...a be,... ti si najverojatno dobra dushichkaзбунетост,..samo, ushte da se otkachish od ovie dupmneovcite ke bidesh ushte podobar!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2011 во 00:52
Originally posted by brza brza напиша:

...a be,... ti si najverojatno dobra dushichkaзбунетост,..samo, ushte da se otkachish od ovie dupmneovcite ke bidesh ushte podobar!голема%20насмевка


A be ostaj sega toa koj e dobar koj ne, nego sakam da kazam deka dobar primer dade so poznatoto istorisko mesto koe togas se naogjase vo togasnoto avstrisko carstvo
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2012 во 12:50

Малолетни Македонки „принудно“ се мажат во Австралија


Голем број тинејџери, добиваат посебни визи за да се венчаат во Австралија. Само лани за деветмесечен престој биле одобрени 207 визи по повод венчавање, од нив 23 биле за девојки од Македонија, велат податоците на властите во Австралија.

brak19-500

Австралиските власти се загрижени поради сомнежот дека голем број од малолетните девојки се принудени од страна на нивните родители прерано да стапуваат во брак. 

Весникот „Телеграф“ пишува дека токму поради ова Сенатот на Австралија ќе отвори истрага поради сомневањата дека девојките се принудени на брак.

Сенаторката Хелен Крогер за австралиски „Телеграф“, вели дека е загрижена поради сомневањата дека малолетници се носат во земјавата за да стапат во принуден брак.

Освен Македонките, околу сто девојки биле од Либан, 12 од Турција, а останатите кои добиле посебни визи за да се венчаат се од Албанија, Ирак, Сирија, Виетнам и Кина.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2012 во 19:11
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

a , ste chule li za ...AvSTERLIC?


hah ova ti e bas dobro, kaj samo ti teknaдадада
a ti sigurno bolen si bil toj den pa,изненадување...shto ti se svigjalo shto sum pishal!намигнување

...inache,...ima i drugi nedoslednosti vo ''iskonskiot'' makedonski jazik:

...ako moze terapevt,...farmaceVt..ne gledam zoshto ne bi bilo i...nokavt ,....etc. !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 02:33
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

a , ste chule li za ...AvSTERLIC?


hah ova ti e bas dobro, kaj samo ti teknaдадада
a ti sigurno bolen si bil toj den pa,изненадување...shto ti se svigjalo shto sum pishal!намигнување

...inache,...ima i drugi nedoslednosti vo ''iskonskiot'' makedonski jazik:

...ako moze terapevt,...farmaceVt..ne gledam zoshto ne bi bilo i...nokavt ,....etc. !
 
Ееначењето на еу со ев и ау со ав има врска повеќе со западното (Рим) и источно (Византија-Грција) царство отколку со некаков македонски јазик...
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
krkovicka_mala Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkovicka_mala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 20:43
Abe ja se prasujem dali ima nesto popamento od kavga samo za crkvite,koj na koja e? Zoste ne zbiraat pari za da zboruvame protiv Grcine?
Po vazno e da gi pobedime grcite i nasite"egejci" grkofili koi zbiraat pari za grckite lobia niz Australija.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 00:30
a GVAM...ne prizna li?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.