IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Се’опфатна Духовна комуникација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Се’опфатна Духовна комуникација

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Се’опфатна Духовна комуникација
    Испратена: 01.Ноември.2010 во 23:45


Во Се’држителот е се’ повржано. Во Се’држителот се’ комуницира и има одредено значење.

Дали некогаш сте биле во таа блажена состојба и сте ја вкусиле, сте ја почувствувале, сте ја осознале, ... оваа комуникација, кадешто сето создание на чудесен начин во Се’држителот комуницира?

Би ве замолил ако сте имале вакви искуства - со животни, растенија и сл. - да ги споделите тука со нас.

Вечерва бев на едно предавање за едно растение кое се употребува за зајакнување на имуниот систем и референтот - помеѓу другото - го спомена овој феномен.
После предавањето смееше да се разговара и поставува прашања, а јас како четворти ја поттикнав баш оваа тема, нагласувајќи дека на еден чудесен начин додека возев кон местото на предавањето - без да знам дека и за овој феномен ќе стане збор - Милостивиот ГОСПОД во срцето ме натера да ја слушам 1 Коринтјаните, глава 14 , кадешто во 10иот стих (кој јако ме “касна“ за срце) вели вака:

Во светот има многу различни гласови, и ниеден од ними не е без значење!



Поздрав до сите!

п.с. Јас познавам луѓе кои комуницираат со созданието и му ја проповедаат Спасителната Вест!


п.п.с. Референтот на крајот ни подари едно пакување од тинктурата и една книга која ги опишува сите растенија кои досега од ними се произведуваат. За мене беше многу интересно што (без дарителот да биде свестен за тоа) и во регистарскиот број на тинктурата (лекот), но и во ISBN бројот на книгата за лекарствата, (иако беа потполно различни броеви) само еден единствен позитивен број се повторуваше.    22




   














      

Изменето од spiros - 01.Ноември.2010 во 23:55
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.